Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
M

Macedon1um

Гостин
Кутињо ако дојде кај вас ќе растура,5 пати е подобар од цел напад и среден ред на Милан.И во Барса имаше добри утакмици но притисокот што го имаше од сите страни поради парите за кои беше платен му ја отежнуваа работата.2 сезони играше на погрешни позиции а на позајмицата во Баерн докажа дека е класа.
Ogromna plata ima Kutinjo, nema sansi da dojde
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.010
Поени од реакции
2.283
Ајде кога сакаш да си интересен кажи кој е подобар од Кутињо? Леао,Ребиќ, Кастилехо,Брахим,Тонали,Бенансер и остали просеци? Знам дека не играат на иста позиција но правиме обична споредба,едино Кеси,Ибра и Тео се добри играчи останатото е се просек и не вреди да се спомне во иста реченица со Кутињо.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Ајде кога сакаш да си интересен кажи кој е подобар од Кутињо? Леао,Ребиќ, Кастилехо,Брахим,Тонали,Бенансер и остали просеци? Знам дека не играат на иста позиција но правиме обична споредба,едино Кеси,Ибра и Тео се добри играчи останатото е се просек и не вреди да се спомне во иста реченица со Кутињо.

Дај бе брат одјеби најискрено вака, срам ми е муабет да праем за Кутињо.
Даниел Малдини е покорисен фудбалер од Кутињо
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Koj e pa sega fantomov

Од Шпаније некој, Гетафе мислим, игра десен и централен бек. Најверојатно не се договориле за Дало па овој ќе му биде замена на Калабрија, пошто агентов негов изјавил на радио шоу некое дека големи се шансите неговиот клиент да игра за Милан.
Исто и некој Грузиец бил пред потпис со Милан според неговиот агент, наводно и преку Каладзе била работава. Играл у Рубин Казањ, со едно длго и чудно презиме
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.743
Поени од реакции
2.665
Milan close on Rubin Kazan winger Kvaratskhelia

Грузискиот Меси. :)
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
Znam deka sum dosaden so football manager ama druzevo gruzisko go znam od tamu i odlicen e na igrava, ili so bi se reklo wonderkid e.. ako go zemat i nego i Kairo Jorge isto wonderkid, samo bi sakal da se razvivaat ko na igrata nisto povise.. a toj od Getafe ne go znam, bolje Tomiyasu da go zemat nego osven od fm go gleav nekolku pati vo Bologna.. isto oni imaat edno dete, Emanuel Vignato toj ke bide zverka.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Демантирано е за тој од Русија. Брадт е ново име, трампа со Леао.

Бразилецот е оди кај арамиите, нив не им е потребен сега и нема потреба да се договараат и со Сантос. Ќе го земат во јануари бесплатно.

Демек нашите го сакаат сега и треба со Сантос да со договорат за оштета. Веќе цел месец замараат со него медиумите.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Само како потсетник, последниот релативно непознат млад играч и перспективен талент за којшто вака ревносно наводно 'се тепаа и бореа' Милан и Јувентус беше братот Марко Пјаца.
Галијани као демек повлече нога, Марота наседна и им плати на Динамо околу 25 милиони јуриќи. Еве го Пјаца едвај наоѓа екипи по позајмици во Серие А више колку години.

Така да, полека малце со вакви Кајо Џорговци. Да не се паѓа во депресии во какви што мислам дека ќе се падне ако малиот појде во Јувентус или се договори со нив.
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.010
Поени од реакции
2.283
Ок брат, take your разбирање у фудбал talents у фан клуб барселона и не замарај
Си пишав мое мислење затоа што некој погоре го поврза Кутињо со Милан,не знам што кур има ти да ми кажуваш дали да пишувам во темава или не
 

Kajgana Shop

На врв Bottom