Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.785
Поени од реакции
2.279
Само што влезе Жиру. Ова е она што ни фалеше и требаше од Манџукич прошла сезона. Само нека продолжи вака.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.084
Поени од реакции
3.880
На страна дали треба да го продадат Хауге и како ќе се покаже во Германија, дали навистина не доби шанса во Милан?


Јас не се сложувам баш со такво мислење кое гледам доминира по твитер и фб. Е сега дали е до него или системот на Пиоли е исто така прашање.
Хауге е многу брз со топка и одличен дриблер но воопшто нема прегледност на теренот и во комбинација со Тео по левата страна кога и двајцата воопшто не се залагаат во одбраната се многу лоша комбинација а и за Леао важи истото.

Токму за ова ни беше потребен Жиру и ќе биде многу корисен за Милан.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.785
Поени од реакции
2.279
И Бало Туре ми изгледа ќе биде одличен трансфер за парите кои е платен. Не е нешто Wow ама се гледа желбата да се докаже.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.662
Поени од реакции
39.614
Хауге треба да работи на многу работи и најмногу на агресијата. Имам пишано се однесува како да е 17 години, а не 21 година.
Некогаш не е сигурен во тоа што го прави и после неколку потези пак истото го прави.

Жиру ќе е корисен од прекини, еве покажа зошто е земен.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.323
Поени од реакции
5.792
Не би брзал со бркање на Кастиљехо. :cautious:
Автоматски споено мислење:

Жиру ќе е корисен од прекини, еве покажа зошто е земен.
По мене корисно ќе е тоа негово извлекување назад, контрола на топка и проигрување во простор. Ова ќе дојде до израз и кога нема да можат лесно да се справат со пресинг.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
4.755
Поени од реакции
8.404
Хауге можда има преголем притисок за докажување, исто како раперов. Двајцата да отидат у некој тим од калибар на просекот од ЛЕ каде би биле први виолини можда многу повеќе би напреднале. Некој Спортинг Лисабон, Брага, АЗ Алкмар, Динамо Киев, Динамо Загреб, Олимпијакос, Галатасарај...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
13.197
Поени од реакции
33.827
На страна дали треба да го продадат Хауге и како ќе се покаже во Германија, дали навистина не доби шанса во Милан?


Јас не се сложувам баш со такво мислење кое гледам доминира по твитер и фб. Е сега дали е до него или системот на Пиоли е исто така прашање.
Според мене доби доволно шанса со оглед на тоа од какво слабо првенство дојде и очигледно е дека се уште не е спремен за тим ко Милан, на терен во дефанзива не постои, напред е блед, нема никаков end game, дриблингот на почеток му беше тоа што го двоеше, подоцна го научија и доста неефикасен стана и на тоа поле.

Кога ќе собереш се заедно, 13-14м ако му извадиме мислам дека продажбата би била оправдата и не би имал никакви hard feelings доколку кликне во Бундес и си истера солидна кариера таму.

Нас ни треба далеку поспремен играч, играч што е спремен одма да придонесе и тоа е тоа.

Исто морам да напоменам дека следен играч што мислам и сакам да си оди доколку вака продолжи е Леао, апсолутно не ме допира за тоа дали неговиот тренер од Португалија изјавил дека е најталентиран играч што го видел после Роналдо, такво ноншалантно понашање, куроболие на терен апсолутно нема резон да биде дел од овој Милан.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
597
Поени од реакции
1.295
Леао го мрзи да диши, а не па фудбал да игра.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.084
Поени од реакции
3.880
За десетина дена почнува првенство а ростерот е послаб од минатата сезона.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.323
Поени од реакции
5.792
Не би брзал со бркање на Кастиљехо. :cautious:
А се израдував на шпекулациите дека е договорено со Гетафе. :D Страв ми е само да не биде како лани за дефанзивецот, па сега да донесат само уште еден за крило/полушпиц и тоа кој знае каков. Само затоа не би го бркал Кастиљехо, да не биде бетер на крај.


А Диаз против Реал Мадрид многу добро покажа кои му се фалинки и зошто ни треба уште еден и тоа подобар на позиција.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.785
Поени од реакции
2.279
Флоренци изгледа ќе дојде за бек ап за десен бе. Се договораат со Рома само за начинот на трансферот. Супер опција може да покрие повеќе позиици. Исто така скоро и договорен тој французинот од Бордо. Може да покрие повеќе позиици важи за играч со голем потенцијал. Директна замена за Бенасер го рачунаат. Ако ги завршат овие 2 трансфери им остануваат уште 2 морални што морат ги направат. Ако го продадат Кастилехо супер ќе биде. Полушпиц и Десно крило. И нема потреба од паники и трескање од земја знаат што прават.
 
Член од
4 октомври 2018
Мислења
2.808
Поени од реакции
6.978
Со трансфериве како Флоренци се по ми изгледа дека ќе гледаме 3-5-2 нареднава сезона, можеби и не е лошо тоа со оглед дека немаме асални класични крила

Прва

Мајк
Кјаер, Томори, Ромањ
Алексис, Банасер, Кеси, Диаз, Тео
Жиру - Леао

Ротација/втора

Татар/Плиза
Габиа, Калулу
Флоренци/Калабриа, Тонали, Победа, Крунич, Адли(?) и Бало Туре
Ибра - Ребич
 

Down

Stoned Jesus
Член од
4 мај 2012
Мислења
1.556
Поени од реакции
2.268
Ромањоли мораат да му продужат или да го продадат. Вака иде у Јужбентус друга сезона за џабе.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.662
Поени од реакции
39.614
Флоренци изгледа како најдобар избор за десен бек. Не е скап ако е откупот задолжителен, искусен во лигата и ќе покрива и крило, ама пак ќе фали она главно засилување на таа позиција, некој што ќе обезбеди 20+ голови и асистенции.
Пријателските покажаа дека ако не се засилиме таму слабо ќе има голови како минатата година после јуни.

Другите имиња што се за среден ред непознати, Бакајоко ни е најпроверена опција.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.084
Поени од реакции
3.880
Со трансфериве како Флоренци се по ми изгледа дека ќе гледаме 3-5-2 нареднава сезона, можеби и не е лошо тоа со оглед дека немаме асални класични крила

Прва

Мајк
Кјаер, Томори, Ромањ
Алексис, Банасер, Кеси, Диаз, Тео
Жиру - Леао

Ротација/втора

Татар/Плиза
Габиа, Калулу
Флоренци/Калабриа, Тонали, Победа, Крунич, Адли(?) и Бало Туре
Ибра - Ребич
Не ми се верува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom