Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.339
Поени од реакции
4.129
Ќе ги продавале Хауге и Побега за по 10-15 милиони,прават огромна катастрофална грешка имаат потенцијал да бидат играчишта но им требаат пари да ги закрпат дупките во ростерот,грешките што ги направија сега си повлекуваат други глупости.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.915
Поени од реакции
40.068
Не сме ние Челзи, па да можеме да си дозволиме играчи од кои можат да земат 30 мил да ги шетаат по позјамици.

Нека стават бај бек или процент од идна проджаба и чао.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
2.051
Поени од реакции
2.755
Ќе ги продавале Хауге и Побега за по 10-15 милиони,прават огромна катастрофална грешка имаат потенцијал да бидат играчишта но им требаат пари да ги закрпат дупките во ростерот,грешките што ги направија сега си повлекуваат други глупости.
Кои се тие грешки?
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.339
Поени од реакции
4.129
Кои се тие грешки?
Продавање на млади и талентирани играчи за да го купат 30 годишниот Хамес Родригез и да му дадат 3 годишен договор по 6 милиони по сезона бидејќи се инатеа за ситно и изгубија првотимец како слободен играч.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
3.134
Продавање на млади и талентирани играчи за да го купат 30 годишниот Хамес Родригез и да му дадат 3 годишен договор по 6 милиони по сезона бидејќи се инатеа за ситно и изгубија првотимец како слободен играч.
James ima 40 m followers na instagram, vtor so najveke sledaci vo juzna Amerika posle Messi.

Koga go donesoa Ibra 200% rast so prodazba na dresovi, slicno ke bide i so James.

Zvezda e marketibilen e, mozat da si dozvolat plata da mu dadat pogolema.

Za razlika od donerov, dres od nego majkamu i tatkomu dali imaat


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.339
Поени од реакции
4.129
James ima 40 m followers na instagram, vtor so najveke sledaci vo juzna Amerika posle Messi.

Koga go donesoa Ibra 200% rast so prodazba na dresovi, slicno ke bide i so James.

Zvezda e marketibilen e, mozat da si dozvolat plata da mu dadat pogolema.

Za razlika od donerov, dres od nego majkamu i tatkomu dali imaat


Sent from my iPhone using Tapatalk
Значи до таму ли е дојдена ситуацијата кој фудбалер има повеќе фоловерси на социјални мрежи добива поголема плата.
На што се сведе светов се отиде у курац работава.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.691
Поени од реакции
18.760
Значи до таму ли е дојдена ситуацијата кој фудбалер има повеќе фоловерси на социјални мрежи добива поголема плата.
На што се сведе светов се отиде у курац работава.

Ова ти го посочи дечкото ради платата зашто може да си дозволи Милан 6мил плата за Хамес.
А тоа дека Хамес за кебапот е Мануел Руси Коста лично и персонално треба да ти е јасно, како и на сваки што изглеал две утакмице фудбал у животот
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.339
Поени од реакции
4.129
Ова ти го посочи дечкото ради платата зашто може да си дозволи Милан 6мил плата за Хамес.
А тоа дека Хамес за кебапот е Мануел Руси Коста лично и персонално треба да ти е јасно, како и на сваки што изглеал две утакмице фудбал у животот
Оооо ќе го барате татарот назад.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.791
Поени од реакции
6.853
Грешка е ако имаат капацитет да бидат прва постава. На Милан му требаат првотимци, а за нив требаат пари. Доколку процениле дека овие нема да го достигнат тоа ниво, посебно за брзо време, логично е да ги продадат, макар и утре да чинат и повеќе, што лесно може да се случи. Би било добро да има опција за да ги купат повторно... А баш ме интересираше каква сезона ќе имаат Побега и Хауге. Да бидеме и реални, да беа во некој друг клуб во италијанско, никој немаше од нас да пишува дека ќе биде нешто од нив.

Клучно е да се направи добра проценка, а не да се чува секој млад фудбалер. Ако решат овие да ги продадат значи дека поради различни причини, повеќе им одговараат и повеќе веруваат во Салемакерс, Диаз и Тонали (ако е вистина дека последните двајца се скоро договорени).

Со Хамез најголем проблем е што веќе имаме еден во напад кој е многу битен и се мачи со повреди поради годините, ако добиеме уште еден фудбалер, кој треба да биде клучен, а се мачи доста во неговата кариера со повреди, мислам дека ништо не е решено. Затоа не сум за него, па макар и целата плата ја исплатил со продажба на дресови (не знам баш колку купуваа негови во Евертон :)). Не е проблем квалитетот, туку повредите.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.339
Поени од реакции
4.129
Грешка е ако имаат капацитет да бидат прва постава. На Милан му требаат првотимци, а за нив требаат пари. Доколку процениле дека овие нема да го достигнат тоа ниво, посебно за брзо време, логично е да ги продадат, макар и утре да чинат и повеќе, што лесно може да се случи. Би било добро да има опција за да ги купат повторно... А баш ме интересираше каква сезона ќе имаат Побега и Хауге. Да бидеме и реални, да беа во некој друг клуб во италијанско, никој немаше од нас да пишува дека ќе биде нешто од нив.
Баш во моментов ни се потребни играчи токму како Локатели и Песина а Милан сметале што сметале за нив и сега ги немаме.Треба многу внимателно да се менаџира со младиве бидејќи доаѓаме во многу не завидни ситуации баш како што сме сега.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
3.134
Баш во моментов ни се потребни играчи токму како Локатели и Песина а Милан сметале што сметале за нив и сега ги немаме.Треба многу внимателно да се менаџира со младиве бидејќи доаѓаме во многу не завидни ситуации баш како што сме сега.
Locatelli sega da dojde vo Milan ke bide treta opcija, dobar si e, napredna ama da ne go pravime sea Zidane :D Ne e podobar igrac od Benaccer a za Kessie ne mi se stava vo ista recenica so nego
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.339
Поени од реакции
4.129
Locatelli sega da dojde vo Milan ke bide treta opcija, dobar si e, napredna ama da ne go pravime sea Zidane :D Ne e podobar igrac od Benaccer a za Kessie ne mi se stava vo ista recenica so nego
Кесито ќе игра на Олимпијада а потоа и на Африкански Куп за репрезентација и тоа како ќе фали во ростерот.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
24.915
Поени од реакции
40.068
Добро де сигурно од управа знаат дека ќе игра.

Ако Песина е тоа што го бараат ќе го донесат за пола сума, но засега не изгледа дека тој е изборот, но ќе видиме после европското.

Од овие што се пишува Жиру, Тадич, Иличич, Хамес, Бакајоко итн се трансфери за малку пари.
Или ќе испаднат Кјаер трансфери или ќе ги продадат после пола сезона.
За нас е важно да имаме и вакви по што два пати неделно со овој медицински тим ќе се повтори минатата сезона.
Никој не очекува титула, ама целта е некоку сезони по ред да се топ 4
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
2.051
Поени од реакции
2.755
Продавање на млади и талентирани играчи за да го купат 30 годишниот Хамес Родригез и да му дадат 3 годишен договор по 6 милиони по сезона бидејќи се инатеа за ситно и изгубија првотимец како слободен играч.
Сосема неповрзани работи. И пак не ми одговори кои се тие катастрофални грешки кои сега ги плаќаат? И доста плачење по тој некорисен и не благодарен ќебаб. Сам си е крив што си отиде. А и не е незаменлив. И гледам си пишал Песина и Локатели. По 382828 пат и двајцата да останеа во Милан немаше да го имаат тој напредок за да станат тоа што се денес од едноставен факт што немаа квалитет да играат за Милан во тој период.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom