Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.370
Поени од реакции
41.236
Тонали откупен, Калабрија нов договор и најверојатно и Диаз овие денови ќе го вратат. Ич не ми е по мерак џуџето, не ми ветува дека ќе има поразлична сезона од изминатата.

После Жиру и Бакајоко да го приберат за малку пари и да се затвори таа дупка во среден ред.

 
Член од
19 март 2014
Мислења
502
Поени од реакции
738
Жиру е опасен физикус и од круцијално значење ќе биде кога ќе се брка резултат, знае да смири, да добие дуел со глава, да спушти на шут е сеа проблемот е кој ќе ја шутне :)
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.078
Поени од реакции
8.023
2D1A13BE-1D33-4A01-A3A0-74CB1267AB4B.jpeg


Леле овој розев се фарбал…на клоци директива во ПСЖ!
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.657
Поени од реакции
2.607
Реков ја боље да не се смиреше со Зои, сеа вака во нов занес ќе изиграва бесни глисти, ќе се глупира, ќе и праи ќефови, ќе се фарба, ќе и мие нозе ако треба, ќе го водат демоните.. Ах бе Тео, душо романтична. Името Тео чак и топ ти одговара.
Види среди се, имаш уште месец дена, биди умен, не се глупирај, не летај во облаци, стабилизирај се, треба да доминираш да не ти ебам све.

Сандро Тонали, срце росонерско, добредојде назад. Со понашањево, ако сакаш тим менаџер биди, не играј ич, све ти е простено и дозволено! Олку умно и посветено дете одамна сме немале. Чак и верувам дека ќе стане играч, слушајте ми збор.
 

Jankoff

ATP Expert
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.226
Поени од реакции
1.736
Bash mi e milo za Tonali sto go otkupija i deka ne ja pravat istata greska na fm ( im go zemav vcera za 9m plus 7m bonusi po edna godina pozajmicata), a za Ziru realno bolje opcija za tie pari nema, Jovic sakam da go zemat ama tesko ide toa.. treba uste desno krilo i edna desetka sekako..
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
2.979
Поени од реакции
4.544
Comunicato Ufficiale: Davide Calabria | AC Milan


Калабрија продолжил договор до 2025. Сосема заслужено после оваа одлична сезона што ја имаше. Следни треба Кесие, Кјаер и Ромањоли.
Да дојде Жиру може тогаш да се работи и на 10ка и десно крило. После тоа еден играч во средина и можеби лев бек замена за Тео да има или едино оној малиот Унгарец што го земаа може ќе го планираат да биде таа замена.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.945
Поени од реакции
5.141
Жиру е опасен физикус и од круцијално значење ќе биде кога ќе се брка резултат, знае да смири, да добие дуел со глава, да спушти на шут е сеа проблемот е кој ќе ја шутне :)
Да се разбереме тој не е Ибра.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
6.144
Поени од реакции
13.362
Член од
26 јануари 2019
Мислења
2.979
Поени од реакции
4.544
Се надевам покрај Жиру ќе се донесе уште еден помлад шпиц. Лани најголем проблем беше немање замена за Ибра. Ама со Жиру+ уште еден шпиц ќе си го решиме тој проблем.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.370
Поени од реакции
41.236
На Tуто Mеркато и уште некои други страници се врти муабет за Патрик Шик.
Еве и на Сиемпре Милан :
Имаше шпекулации пред некое време за него.
Кога го купи Рома, а беше и на прегледи кај арамиите, тогаш реално нас најмногу ни требаше.
Сега ни не знам во каква форма е и дали вреди 30 мил и дали се спремни да платат толку.

За Сабитцер се заинтересирани и нека му понудат поголема плата, за да не фати ПЛ.
Им одговара сумата што ја има (20 мил) поради истек на договор 2022 и ќе покрие повеќе позиции.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom