Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.961
Поени од реакции
2.591
Добро Марли ајде ти биди единствената светла точка на темава и кажи кои позитивни потези ги гледаш на управата?
Стабилизација на клубот, не сме повеќе во долгови, играме ЛШ за прв пат после долго долго време. Имаме одлично јадро на играчи и млад тим. Доста ти се или сакаш уште?
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.184
Поени од реакции
3.989
Стабилизација на клубот, не сме повеќе во долгови, играме ЛШ за прв пат после долго долго време. Имаме одлично јадро на играчи и млад тим. Доста ти се или сакаш уште?
Кое е јадрото на играчи?
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.380
Поени од реакции
2.107
Стабилизација на клубот, не сме повеќе во долгови, играме ЛШ за прв пат после долго долго време. Имаме одлично јадро на играчи и млад тим. Доста ти се или сакаш уште?
Koe jadro koga jadroto se raspagja. Dvajca klucni igraci gi pustivme... Dogodina eve go Kesi.. Od benacer leao rebic li da ocekuvame... Eliot isklucivo gleda profit i samo profit. Zemi eftino i probaj ako bide bide bez golemi trosoci. Pak ke kazam ne sme ekipa od prv esalon poseizglea kolku i da mi e tesko da go prifatam toa.
Racynajte juve inter roma ke se pred nas. Atalanta ke vidime so ke pravi. Lazio i Napoli isto tuka grizaat. A nie so nasiot expert na klupa ke se krstime u Ibra..
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
2.383
Поени од реакции
3.121
ako poentata i politikata na eliot e prodavanje na igraci ke go potpisea donaruma i ke go prodadea sledna godina ocigledno ne im e


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.961
Поени од реакции
2.591
Кое е јадрото на играчи?
Teo, tomori, kjaer, kesie, benaser i Ibra.
Автоматски споено мислење:

Koe jadro koga jadroto se raspagja. Dvajca klucni igraci gi pustivme... Dogodina eve go Kesi.. Od benacer leao rebic li da ocekuvame... Eliot isklucivo gleda profit i samo profit. Zemi eftino i probaj ako bide bide bez golemi trosoci. Pak ke kazam ne sme ekipa od prv esalon poseizglea kolku i da mi e tesko da go prifatam toa.
Racynajte juve inter roma ke se pred nas. Atalanta ke vidime so ke pravi. Lazio i Napoli isto tuka grizaat. A nie so nasiot expert na klupa ke se krstime u Ibra..
Хакан е се освен клучен играч.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.184
Поени од реакции
3.989
Teo, tomori, kjaer, kesie, benaser i Ibra.
Автоматски споено мислење:


Хакан е се освен клучен играч.
Јадрото Ибра нема ни да игра следната сезона,Кјаер и Кесие ќе бидат јадро уште една сезона а исто и Тео ако продужи вака да игра нема да може да оддолеат на некоја богата понуда.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.961
Поени од реакции
2.591
Јадрото Ибра нема ни да игра следната сезона,Кјаер и Кесие ќе бидат јадро уште една сезона а исто и Тео ако продужи вака да игра нема да може да оддолеат на некоја богата понуда.
Одлична проценка мора се признае. Исто како проценката за твојот миленик хакан.
Автоматски споено мислење:

За вас е само преваранти ко кинезите газда да се. Требаше да остават клубот скроз да банкнотира пошто на господава им смета стабилен тин кој е во топ 4. Што убаво си гледавте 7 8 место кога бевме тогаш топ ви беше.
 
Последно уредено:

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
4.940
Поени од реакции
9.123
Одлична проценка мора се признае. Исто како проценката за твојот миленик хакан.
Автоматски споено мислење:

За вас е само преваранти ко кинезите газда да се. Требаше да остават клубот скроз да банкнотира пошто на господава им смета стабилен тин кој е во топ 4. Што убаво си гледавте 7 8 место кога бевме тогаш топ ви беше.
Од кај овие глупи заклучоци дека мило ни било за срањата од кинезите ?!
Никој не сака да гледа како омилениот тим му губи ама и која е логиката кога таман успеаа барем некаква стабилна 9ка- 10ка да направат ( секако без крилата или без левото крило), двајца играчи да ги изгубат за безпари ( не им замерувам за ништо на управата зошто редно беше а и требаше некаде да пресечат дека нема да ги дупат алчни менаџери и полусезонски ѕвезди)и потенцијален трет играч заради ``превисока`` плата која што реално 100% си ја заслужи ?!
Ние сме скептични дека со испуштањето на потенцијалните идни столбови на тимот и носење на рандом португалци, французи, белгијци, холанѓани ... ќе го гледаме филмот од Арсенал.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
1.961
Поени од реакции
2.591
Од кај овие глупи заклучоци дека мило ни било за срањата од кинезите ?!
Никој не сака да гледа како омилениот тим му губи ама и која е логиката кога таман успеаа барем некаква стабилна 9ка- 10ка да направат ( секако без крилата или без левото крило), двајца играчи да ги изгубат за безпари ( не им замерувам за ништо на управата зошто редно беше а и требаше некаде да пресечат дека нема да ги дупат алчни менаџери и полусезонски ѕвезди)и потенцијален трет играч заради ``превисока`` плата која што реално 100% си ја заслужи ?!
Ние сме скептични дека со испуштањето на потенцијалните идни столбови на тимот и носење на рандом португалци, французи, белгијци, холанѓани ... ќе го гледаме филмот од Арсенал.
Koи идни столбови сме ги испуштиле? Кои? Едино Донарума ама имаше 0 шанси да го задржат 0. Хакан во никој универзум не може столб на нипшто да биде. Се работи на нови трансфери уште не е ни е меркатото отворено така да стварно нема потреба од трескање од земја. Ако има некоја прилика што вреди ќе ја искористат. Зар не ви покажаа тоа со Томори? Доколку има нешто што стварно вреди ќе се плати. Не е само плати рандом играч и заглави се ко кинезите што направија. Ете за донарума има замена сосема солиден голман. А која било 10ка да дојде место хакан полош во никој случај нема да биде така да не знам што е со депресииве и срцепарателни постови.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
12.631
Поени од реакции
18.493
Добро Марли ајде ти биди единствената светла точка на темава и кажи кои позитивни потези ги гледаш на управата?

Чекај бе брат, на крај ќе ги оценимо, кажи која екипа завршила со трансфер период у Европа на 1 Јули, освен Интер кој ја зеде најдобрата 10ка у свет за 0 евра и плата од 300 иљаде евра годишно, и продавањето на Хакими за 120мил ?

ИМа време, одкупен е Томори, договорен Жиру најверојатно, со Тонали се при крај. Свите чекаат да заврши Европсково
 
Последно уредено:
Член од
4 октомври 2010
Мислења
4.660
Поени од реакции
6.554
Кога се зборува за сопствениците, тука по аналогија се пресликуваат муабетите од неколку англиски клубови, пред се од Манчестер Јунајтед.

Но не е баш исто, особено затоа што во Милан нема пари како во МЈ. Не видовме дека Елиот го молзе клубот.

Второ, не давале пари. ОК, не даваат за големи трансфери и високи плати, но дали има некој друг кој е подготвен да го прави тоа?

Трето... Го подготвувале клубот за продажба... Не гледам проблем и да е така. Нека го направат клубот привлечен и нека дојде некој друг што ќе инвестира повеќе.

Од Газидис во голема мера сум задоволен. Ни треба некој таков професионалец, што нема да работи "јужњачки" како Галијани. Треба да си стои поцврсто на наративот за млад Милан, каде ќе созреат фудбалери и каде ќе се игра, како што вели, прогресивен фудбал.

Малдини, Масара и Монкада исто можат да добијат преодна оценка до сега. Заедно со Газидис, кога е во прашање каков тим изградија и во какви услови, од 1 до 10 имаат 6/7. Најголема слабост им е менаџирање со договорите, иако и тука имаат некое оправдување.

Се прави муабет и за тоа дали Милан има јадро околу кое може нешто да се гради... па реално и не е баш идеално и тука е некоја просечна оценка. Ибра не се знае колку ќе може да игра и следната сезона, а камоли неколку наредни, кога веќе се зборува за јадро. Исто Кјаер не е за долг период. Имаш три-четворица, а ниту еден офанзивен, а Милан игра со четворица напред, без голман, тоа е скоро пола состав. Тоа е затоа што Леао не се покажа добро, а од нискобуџетните никој не излезе "вау". Освен здрав Ибра, нема ни еден сигурен првотимец од таа четворка напред. А тоа не е затоа што се многу квалитетни, па не знаеш кого да одбереш. :)
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
692
Поени од реакции
1.596
Milan and Real Madrid have agreed on the terms of Brahim Diaz's transfer:
- loan: 3 million euros
- option to buy: 19 million euros
- buyback option for Los Blancos (valid for one year): 27 million euros
[Milannews.it]
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.628
Поени од реакции
2.414
Чекајте малку другари.. Коа збориме за играчи испуштени и заминати за 0 евра, можда треба да ја имаме и целокупната ситуација во фудбалот моментално предвид. Еден Лео Меси е без договор моментално. Серхио Рамос. Вајналдум замина за 0 евра во ПСЖ. Да не набројувам и други, ама очигледно во моментов е на сила тој курвинско - номадски - пост корона стил на пазарот: не продужувам договор со тебе, кој ќе дае више - идем тамо. Исто така, коа збориме за Кеси и за тоа дека има уште една година од договорот ( ЗНАЧИ УШТЕ ЕДНА ГОДИНА, А НЕ ЕДНА НЕДЕЛА ), треба да се има предвид и дека рецимо Дибала има уште баш исто толку, па не се збори толку колку за Кеси. Роналдо исто така. Лоренцо Пелегрини, Белоти, Инсиње, Брозович. Све се тоа страшно битни играчи во своите тимови, па чак и на исто ниво со битночата на Кеси за Милан, па не се збори толку.

Полека малце. Очигледно нема само Милан проблем со овие работи, ама нормално, за нас, проблемите на Милан се единствените битни проблеми, најголемите, нерешливите, фаталните.

Пишав и претходно. Изгубија двајца битни играчи за 0 евра, за Кеси се уште преговараат, па ќе речеш (набилдано од медиумите) дека изглеа као Малдини и компанија да не знаат каде тераат, ама тоа е општ впечаток за мене. И Реал не знае каде тера со Рамос, и Барса со Меси, Јувентус со Дибала и Роналдо, Интер со плати, продажба на Хакими и тек што следи којзнае? Нема многу големи тимови коишто купија играчи, коишто трошат пари или имаат јасни цели, не се дешава многу во меркатото во моментов. Ми се чини дека општо, ситуацијата во меркатото и фудбалот во моментов е заебана и така е за сите очигледно. Наравно, освен за ПСЖ, тие бате си пичат, ама па мора и тие коишто останаа на страна на УЕФА, а против Суперлигата да бидат наградени некако, нели?! Еве ПСЖ е на браникот на навивачкиот фудбал и “фудбалот за сите“. И топ ми е што вака им се мочаат во фаца на УЕФА чак, ама тоа е друг муабет.

Ова дека никој освен ПСЖ не знае каде тера се глеа и по овие инсајдериве као Ди Марцио и Романо, коишто испаѓаат кловнови рециклаторски више втора година. За сто ствари пишаа дека све е завршено и курац на крај, ниту се десило вистина, ниту ќе се деси. Види ја ситуацијата со тренерот на Тотенхем као пример. Никој ама ништо досега не погоди, сите лупаат глупости и праат глупости. И годинава као и лани и прелани (откако е Малдини тука уствари), ми се чини како многу тешко да излегуваат информации околу трансфери за Милан. И тоа ми е океј, искрено, колку и да е напорно и да ни кине живци нам како навивачи коишто секој саат очекуваат нешто ново. Брахим досега 7 пати го средивме демек као трансфер, а уште не е официјално. Тонали и Жиру исто. Со Мајк Мињо дознаа коа више беше слетан во Милано, исто као со Бенасер пред 2 години.

Фино пишаа поназад, Милан во моментов делува као да превише се ценка од една страна, као лани со Симакан од Стразбур коа се циганчевме за 2 милиони и нудевме 18, а тие бараа 20 и ќе речеш ете циганите Милан го издуваа, немаат пари да даат, Лајпциг им го зеде играчот за само 2 милиони плус, ама па сеа лупаме скоро 30 милиони за Томори. Не ќе да е точно дека имаме финансиски проблем. Милан за дефанзивец 150 години нема даено толку пари уствари. Делува као да знаат кого и колку да платат. Затоа викам, сепак и покрај се, ми се чини као да знаат што прават овие од управата.

Денес почнува меркатото и официјално. Поучен од курчевитоста (оправдана) на Малдини и тоа што буквално не излегува ништо во јавност се до пред официјализирање на трансфер, јас нема да коментирам ништо што не е официјално, пишано со црвени букви на миланњуз. Пишав поназад за Де Пол и се заебав, нема да ми се повтори.

За официјланите ствари, Донарума непродолжен, Хакан исто, а Мињо и Томори ИН - за мене, Малдини засега има огромна поддршка и согласување. За понатаму, ќе видиме, ама пак ќе речам, се чини како да знае што прави и вака на прва, би му верувал.
 
Последно уредено:
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.184
Поени од реакции
3.989

Одлучен е да распука следнава сезона во Милан.......ако не го продадат :pos:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
4.940
Поени од реакции
9.123

Одлучен е да распука следнава сезона во Милан.......ако не го продадат :pos:
Ако идел на сесии кај психијатарот на Калабрија, тогаш се му е простено.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom