Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    52
  • Гласањето ќе се затвори: .
Член од
1 јуни 2011
Мислења
21.854
Поени од реакции
32.499
Си заслужи едно "Fuck off man" (y) Единствениот играч кој играше нешто последните месеци и го казни поради каснење на тренинг и го седна на клупа.

Реакцијата на Кутроне :pos:

D56Ce10UEAAQCMP.jpg
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
2.589
Поени од реакции
1.404
Сегa пoчнaв дa гледaм,Бaкaјoкo oдби дa влезе или Гaтузo гo зезнa и гo пушти нa зaгревaње пa не гo стaви?
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
13.814
Поени од реакции
4.548
Греота Пјонтек со кого игра, 3 пута по ред им бара топка никој не му подава (Чалканоглу шутна, Маури се дриблаше, Пакета подаде на др.)

Инаку Борини увек си ја користи шансата, а највише хејтан е овде...


3 бода = 3 повреди

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
21.854
Поени од реакции
32.499
Кога планира да го казни со седење на клупа и немаше потреба да го повикува на загревање и затоа си доби црнечки кур. Се загреваше ама не беше спремен веднаш да влезе и одби, а Гатузо му кажа нешто па Бакајоко му врати.

Борини > Хакан
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
13.814
Поени од реакции
4.548
Леле у две минути све се сјеба, уста погана...
Само нас ни даваат ваке картони :mad:

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
21.854
Поени од реакции
32.499
Види ги бе како го оставија Дестро :facepalm:
Се изгуби судијата
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
13.814
Поени од реакции
4.548
Колку глуп циган, у Милан го засакаа сите, публиката и песна напрае за него за овој сеа коа највише треба да се понаша цигански, да одбиа да влезе, да пцуе... фацана на Кутроне све кажуе.Sent from my MI 5 using Tapatalk
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
11.401
Поени од реакции
13.974
Dvajca povredeni , eden kaznet za crven i eden kaznet za nedisciplona.
So bertolaci i montolivo sme naredno kolo. Ako takvi uspeat da tepaat treeba vajld karta za liga sampioni da im dadat.

Paketa izreagira mnogu nezrelo i sega ke jade povekje od edna utakmica radi fizicki kontakt so sudijata.
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.247
Поени од реакции
436
Kakva ciganerija imame vo tim... Dosol Bakayoko da vika fuck off na trener... i toa na covekot koj mu dade celosna podrska i maksimalno go forsirase raka na srce...a pak potezov na paqueta sta reci...ne ti e ova ulicen fudbal tamo niz sokacite na rio de zeneiro.. zaebi sve e otideno vo tri lepe picke materine,trener i igraci i sve... treba eden ogromen remont..
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
13.814
Поени од реакции
4.548
Не забравајте, го имамо Борини, чуек за све!


Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
11.751
Поени од реакции
3.964
Кесето добро изигра денес, кога се фрли да блокира шут со глава :ROFLMAO:

Хакан слабо имаше еден отворен шут и мораше подобро бар тоа да го погодеше..Абате одличен денес. Арно се враќа Ромањоли следна пошто и Запата има некоја повреда вероватно..

Нека се среди циганот Бакајоко иако не верувам сигурно ќе треба да му се извини на Гатузо инаку не верувам да стапне на терен повеќе. Биља сериозна повреда има не верувам да заигра на последниве утакмици..
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
21.854
Поени од реакции
32.499
До крај на сезона да не заиграат повредените.

Во вакви натпревари најдобри се покажаа Абот и Борини. За голот Запата чуваше наш играч наместо на Болоња. Каква збрка е.

Гатузо ја изгуби контролата врз играчите, два месеци не му се замараа на тренинг, немаат никаква почит кон него и од дел од нив и си заслужи вакво однесување. Прво Кесие, па Бакајоко.

Бакајоко после оние расистички навреди веќе пишав дека не доби никаква поддршка од клубот и после тоа сеедно му е и прашање е дали ќе сака остане во Италија. На крај славеше со останатите играчи, а управата нека одлучи кој треба да си оди. Покажа добри игри и дека го сака клубот, а тие не покажаа дека сакаат да го задржат.

Ова казната седење на клупа е нешто најглупо. Играчот си доби соодветна казна за каснење на тренинг и тоа е. Зошто го побара да влезе кога намерно го остави на клупа?

Пакета можеше да помине и со еден жолт, тој беше фаулиран, ама тоа се судиите во Италија.


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.145
Поени од реакции
29.544
Бакајоко после оние расистички навреди веќе пишав дека не доби никаква поддршка од клубот и после тоа сеедно му е и прашање е дали ќе сака остане во Италија. На крај славеше со останатите играчи, а управата нека одлучи кој треба да си оди. Покажа добри игри и дека го сака клубот, а тие не покажаа дека сакаат да го задржат.

Ова казната седење на клупа е нешто најглупо. Играчот си доби соодветна казна за каснење на тренинг и тоа е. Зошто го побара да влезе кога намерно го остави на клупа?

Прво клубот веднаш реагираше со соопштение после расистичките навреди, Леонардо имаше и прес каде урлаше на судијата зашо не го прекинал натпреварот.

Второ дали си сериозен со прашањето зашо сакал да го внесе во игра ако го остал на клупа претходно? Не смее или?

Јас воопшто не го бранам Рино и сум потполно за негова смена чим заврши сезонава ама ова шо го напраи Бакајоко јавно и пред камери е за секаква осуда, не игра за Барнли или за Каљари него за Милан и вакво однесување ЈАВНО е недозволиво.

Убаво си кажа Гатузо дека ќе збори со Бакајоко во соблекувална, каде нема камери и каде ќе може отворено да си каже што треба да си каже.

тие 90 минути на Сан Сиро додека има утакмица, ниеден играч не е побитен од клубот и ниеден играч не смее да се курчи и да му вика fuck off на тренерот, без разлика дали тренер ни е Гатузо или Броки.
 
На врв Bottom