Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
изгледа решиле Гатузо со Бакајоко, најавен е да стартува утре

 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.283
Поени од реакции
45.745
Иначе Џенова има за што да игра против Аталанта, прво бонусот за Пјонтек од 5 милиони е врзан со пласман на Милан во Лига Шампиони, второ не им е обезбеден опстанокот пошто Емполи може да ги прерипа многу лесно. Jасно е дека се катастрофално лоша екипа, ама ако се стегнат како со Рома може да направат проблем за Аталанта.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.073
Иначе Џенова има за што да игра против Аталанта, прво бонусот за Пјонтек од 5 милиони е врзан со пласман на Милан во Лига Шампиони, второ не им е обезбеден опстанокот пошто Емполи може да ги прерипа многу лесно. Jасно е дека се катастрофално лоша екипа, ама ако се стегнат како со Рома може да направат проблем за Аталанта.

Плус побратими ни се, оној Прециози чуек стана на грб на Галијани
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Ja bi poveke Atalanta da razmisluva racionalno i da odluci dali gi saka parite od potencijalniot otkup na Kessie


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Подобри од претходниот натпревар или Фиорентина моментално е во многу полоша форма од Болоња. :unsure: После голот оставија Фиорентина да игра и ќе биде тешко ако и во второ продолжат така.

Сусо се извади со асистенцијата, а тоа претходно мораше да го погоди. :tapp:
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Пред некoјa гoдинa нели имaвме еднo нaдежнo дете Гaнц штo беше прв стрелец вo Примaверa?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Зошто прашуваш за такви играчи за кои ни од дома не им знаат каде играат?
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.451
Поени од реакции
5.417
Пред некoјa гoдинa нели имaвме еднo нaдежнo дете Гaнц штo беше прв стрелец вo Примaверa?
Кј ти текнуе у вакви моменти на такви играчи, останал надежен... глеј гол да не примимо на крај па да се чешамо.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Потешките натпревари ги добија, отколку оние Парма и Удинезе што не можеа да ги победат. Со 4 бода од овие немаше да чекаат услуга од лоповите.

Уште еднаш покажаа дека не знаат како во напад, милион пати не искористија грешка на играч на Фиорентина. Ние да бевме од сите тие шанси ќе примевме гол од било која екипа, а може и два.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Кј ти текнуе у вакви моменти
Кј ти текнуе у вакви моменти на такви играчи, останал надежен... глеј гол да не примимо на крај па да се чешамо.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Јуве ке ни нaпрaви услугa и ке ги тепa Атaлaнтa следнoтo кoлo и ке имaме ист брoј нa пoени нo пoрaди тoa штo имaме пoдoбaр скoр прoтив Атaлaнтa,дoмa изигрaвме 2:2 a тaму ги тепaвме 3:1 и ке бидеме пред нив.
Нo кривo ми е штo oд детевo не испaднa ништo.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.041
Поени од реакции
649
Ako ocekuvas Juve da ni prai usluga ne znam sto da ti kazam , tie protiv nas igra kako da e finale , a znaeme kako e odnosot na Juve so Atalanta .
X na toj mec e najrealno i dovolno za Atalanta da ide CH L .
Izbega vozot za Milan
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Dobro prvo poluvreme, vtoro rutinski iako mozese da dademe uste eden. Dva lesni protivnici uste ni ostanuvaat , mora da gi tepame i da cekame kiks.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ако не лоповите тогаш Киево, Наполи и Емполи
Ама нашите прво мора да ги победат овие две до крај.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom