Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ако е на клупа поради казна, а е казна нека биде така и цел натпревар, ама и пак друго се случило еве што пиша Бакајоко на инстаграм.
Гатузо пред тоа му кажа нешто, за овој да му врати.

Screenshot_20190507-054424.png

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.274
Поени од реакции
45.674
Многу лошо изменаџирана ситуација со Бакајоко. Леонардо и Малдини што толку инсистираа на ред, дисциплина и на враќање на вредностите на Милан добиваат втора вака ситуација на сред утакмица пред камери, нешто што не било воопшто замисливо било кога во Милан.
Ја во ситуацијава повеќе сум на страна на Бакајоко. Сигурен сум дека Гатузо кажал нешто неотесано штом би предизвикало ваква реакција од фудбалер што без разлика што е безмозочен, секоја минута на терен ја ценел максимално,
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Го повторил тоа што му кажал Гатузо.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
19 март 2014
Мислења
571
Поени од реакции
863
Од точка А до точка Б во голем град како Милано.... дрн дрн
Абе ѓупец е ѓупец. Бакајоко и Гатузо заедно во три лепе и Милан само на телевизија да го гледаат, по можност во Лига на Шампиони
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.274
Поени од реакции
45.674
Пакета три утакмици казнет, во превод, може веќе да иде на одмор. Иначе Бакајоко си тренирал денес најнормално, силом прилике ќе мора да си ги доигра утакмициве.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
За тие пари на денешниов пазар нема да најдат подобар играч, Гатузо ионака нема да биде овде догодина.

Не го кривим само Бакајоко за ситуацијава, Гатузо изгуби контрола скроз, немаат играчиве никаква желба за играње, а тоа е само негова кривица
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
добро постапи Гатузо, нека лета циганот во Амиенс ако веќе мисли дека може да касни на тренинзи и слично..му даде на знаење како треба ред и дисциплина. Ако остави да не го казни сите да почнат како него тогаш нема крај.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Гатузо со такво однесување никогаш нема да биде тренер на голема екипа и да тренира подобри играчи од овие. Добро постапил :pos:

Бакајоко секогаш пред него.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Се смириле Гaтузo и Бaкaјoкo.
Негo Пaкетa суспендирaн три нaтпревaри,ме интересирa мислење зa негoвиoт придoнес?
Јaс мислaм декa зa тие пaри не пoкaжa мнoгу.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Се смириле Гaтузo и Бaкaјoкo.
Негo Пaкетa суспендирaн три нaтпревaри,ме интересирa мислење зa негoвиoт придoнес?
Јaс мислaм декa зa тие пaри не пoкaжa мнoгу.

Од кој се повреди Пакета ни падна играта, едини што играше периодот покрај Бакајоко и Пјонтек
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.420
Поени од реакции
7.759
Кој и да дојде мора да радикално да го промени пристапот и менталитетот на играчите.
Уствари кој и да дојде мора радикално да променува све во поглед на играчите, ако сакаме да имаме резултати и да просперираме.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.831
Поени од реакции
23.051
Бакајоко бил многу среќен у Милано и ако не го одкупиле нашиве можел у Интер да заврши, ако ова дозволат нек си ебат мате у пичка свите до еден.

Леонардо и Паоло притискале за Гасперсон или овој од Самп, за нов тренер, додека Газидис сакал странец.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.052
Поени од реакции
12.510
Бакајоко бил многу среќен у Милано и ако не го одкупиле нашиве можел у Интер да заврши, ако ова дозволат нек си ебат мате у пичка свите до еден.

Леонардо и Паоло притискале за Гасперсон или овој од Самп, за нов тренер, додека Газидис сакал странец.
И овие од Интер нека си ебат мајката ако ова се случи

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Syn
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
90% од тимот треба да се мења заедно со се тренерот. По којзнае кој пат, ама јебига, јас сум присталица на политиката: “Дај ново дете!'. До кога? Додека не го најдеме детето, јебем му матер, дотогаш.

Бакајоко. :pos: Челзи се молат да го откупиме најверојатно. Јас дефинитивно бев за. Сеа сум против. Му се виде паметот на Бакајоко коа го зеде дресот од Ачерби да игра курот пред навивачите. Не дека тоа не ни беше симпатично нам, навивачите на Милан, ама дека е незрело и сељачки, и тоа како е. И да не заборавиме дека тоа со расистичките навреди почна од таму! Не дека тоа ги оправдува, ама главната причина беше тоа. После дојде каснењето на тренинг со објаснување дека снемал бензин и каснел саат време. Да се смеам или да плачам?! И после дојде она во понеделникот со пцуењето. Едноставно: ГЛУП лик. Проблем е што му се повторуваат такви глупости и што ќе продолжат да му се дешаваат најверојатно низ кариерата затоа што е очигледно глуп човек. И не сакам во тим лик кој е као темпирана бомба и никад не знаеш каква глупост и во кој момент ќе ја напраи. Јебеш ти добра игра и придонес коа може да ти сјебе атмосфера ко из шале. Не дека е тој скроз крив за лошата атмосфера, ама е фактор заради кој Милан е во новини и низ медиуми и тоа е факт. Не е толку страшно добар играч за да се исплати ризикот од глупости кој го носи со себе, очигледно.

Сфаќам јас дека и Гатузо е лудак и често се понаша непромислено као и коа беше играч, ама јебига, тренер им е. Па чак Бакајоко пред само 2 месеци изјавуваше дека му бил као татко. И тоа ти кажува колку е глуп ликот. Гатузо гарант и на други играчи им се има дрекнато или што и да е, па не изреагирале као Бакајоко. Имаше шанса, не ја искористи и тоа е. Го глеам можда и као бољи играч од Кеси, ама заеби, не го сакам во тим, нека се гони у курац.

Што се тиче Милан и Гатузо уопште. Милан е тим полн со просеци и полу-играчи. Преценет тим во однос на моментален квалитет. Најверојатно е и точно дека нема ростер за 4то место, нема ништо поквалитетен тим од конкурентите. Едино нешто што вреди за топ 4 во Милан се: Донарума, Ромањоли, Пакета и Пјонтек. Толку. И тој квалитет се глеа од авион. Турчинот, Сусо, Кеси - океј играчи. Само океј. Преценети, непредвидливи, без константност во наступите. Мусачо, Калабрија - просеци класични. Од оваа перспектива, очекувањава наши за лесно опстојување во Топ 4 се неоправдани.

Гатузо е сеуште лош и неизграден тренер и тоа е факт. Не може таков тренер да извлече максимум од просеци и полу-играчи. Не е се уште таков ков на тренер. Можда ќе биде, ама засега не е. Имаш сезона во која што Лацио и Рома се хаос, божем лесно ќе бидеш во Топ 4, ти се појавува Аталанта заслужено и ги јебе сите. И нека си играат во ЛШ, скроз заслужија!

И да се има предвид дека од оние 4ца кои ги спомнав погоре кои едини би вределе за Милан кој ќе се бори за нешто, двајца ни дојдоа на пола сезона. Опасна чистка му треба на Милан. Ни треба буквално цел нов среден ред, скоро цел нов напад (освен Пјонтек) и пола нова одбрана. И плус играчи достојни за на клупа, за ротација. Освен Донарума, Ромањоли, Пакета и Пјонтек, јас би немал проблем ниту еден друг да се продае. Над тие 4ца нека се гради тим, има основа.

Што се тиче тренер. Да, Гатузо треба да си оди. Од изборот на тренер ќе си се видат и амбициите на Милан и све ќе биде јасно. Једва чекам да видам што ќе се дешава, ама сигурно, со ЛШ или без ова пак ќе биде турбулентно лето и пак нулта година за Милан.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom