Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
23 август 2010
Мислења
38.205
Поени од реакции
107.905
Па добар играч е Лаксалт бе, ако го зимате за 14+4 како што видов погоре е предобар трансфер, без заебанции. Супер си игра детето, иначе младинец во Интер беше али нашиве го моткаа по позајмици и на крај Џенова го откупи. Стандарден е и во Уругвај, дефанзивно е коска, напред солиден, реално за Стриниќ (ако споредуваме бек со бек) е Роберто Карлос.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.061
Поени од реакции
12.579
Мислам крило игра овој,не бек.
Како и да е другарчево е тежок просек,нешто ко политано кај нас.
Ништо спектакуларно и далеку од играч за голем тим.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.790
Абе ако земете у предвид дека лани изгубивме 500 бодови до ноември/декември, игравме практично без напаѓач цела сезона + се замаравме со селски екипи у ЛЕ, и на крај се вративме од мртвите и опасно се доближивме до тоа 4то место - оваа сезона имаме шанса бе за 4то место.

Имаме напаѓач кој ќе ги буши посраните екипи и барем на хартија гарантира 20 гола, нешто што лани не направи мизерни.
Имаме достојни замени кои очајно фалеа лани, со што и се зголемува конкуренцијата во тимот и веќе нашите "ѕвезди" нема да се комотни (ова доколку склопиме уште 2 трансфери - Кастиљехо и Лаксалт).
Мислам дека тоа што сме потценети и тивко работиме ни иде во прилог. Другиве екипи играат ЛШ и верувам, тоа ќе ни биде ветар во грб.

Се надевам дека Бонавентура ќе биде на клупа, едноставно преку кур ми е човекот.

Родригез има играно десен бек у Волфсбург или грешам?
 
C

Castiel

Гостин
Мислам крило игра овој,не бек.
Како и да е другарчево е тежок просек,нешто ко политано кај нас.
Ништо спектакуларно и далеку од играч за голем тим.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Абе не е спектакуларно ама добра опција од клупа е да го имаш. Широк ростер треба.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
C

Castiel

Гостин
Conti will be back and starting for Milan around October-November, according to Sky.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.732
Поени од реакции
11.566
Тажно беше лани да се глеа колку е спора левата страна со Родригез, Бонавентура и Чалханоглу, веројатно најспора у топ 5 лигите. Брз е Лаксалт и може да покрие повеќе позиции, за Лападула и 4-5 милиони е топ трансфер.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Лаксалт е играч кој е земен да ја игра целата таа лева страна и преку него искористија оваа сезона да ги земат тие 11 мил од Џенова. Се пишува дека со овие трансфери не завршува трансфер периодот, туку ќе донесат уште двајца, а тоа е играч од среден ред и напаѓач. Медицинските прегледи на Лаксалт и Саму се утре, а презентациите во петок.

Тој играч од среден ред ако го донесат само да не е некој што ќе ја исполни бројката и ќе се направи услуга на некоја екипа.

Премногу опции за бек, плус Мусачио и Ромањоли по потреба играат таму, а тука е и Борини тој и на двете позиции може да игра.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.455
Поени од реакции
5.424
Лаксал многу подобра опција и од Борини и од Стринич, таке да може и двајцата да летаат што е до мене...

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
T

Terroir

Гостин
Мислам крило игра овој,не бек.
Како и да е другарчево е тежок просек,нешто ко политано кај нас.
Ништо спектакуларно и далеку од играч за голем тим.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
На СП за Уругвај играше како бек
 
C

Castiel

Гостин
На СП за Уругвај играше како бек
Пошто немаа класичен Лев бек уругвајците па беше приморан таму да го игра. Може да покрие на LB ама не му е тоа природна позиција.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084
Лаксалт не ми прар ќејф, системски играч за тоа 3-5-2 формацијата уште од Гасперини у Џенова што ја тераат.

Не гледам кај би играл кај нас пошто имаме два леви бека а сигурно нема десен да игра.

Једино ако не го спремаат Родригез за у ПСЖ или Арсенал, за што имаше шпекулации.

Е сеа ако го планираат чисто за клупа и замена за лево крило не ми смета, за на клупа е добар.

Добро им текна дека и шпиц ни треба, али тоа нема и немора да биде скуп и звучен трансфер, али средњак јак мора да се земе, само незнам кој би можел да се земе со позајмица и одкуп, пошто реални да бидемо со СМС нема ништо да биде.

На крај краева кој сака нека биде они си знаат, свекако сега сме подобри од лани рачунајчи ги Лаксалт и овој сељакот од Виљареал.

Само Рабио да не е
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.360
Поени од реакции
25.056
Мора еден ваков трансфер ко Лаксалт, аманет од Галијани е ова.
 
C

Castiel

Гостин
Раскинат договорот и со Монтоливо. Ќе продолжи во Парма најверојатно.

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom