Фан клуб: Милан

Саше?


  • Вкупно гласачи
    26
  • Гласањето е завршено на .
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Сонев дека 5-1 или 6-1 сме тепале не се сеќавам, само се сеќавам дека не сме играле дома него гости. А на полувреме 0-0 било..
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Добра игра.но кога Трите шпица ти седат по трибините место да ги даде Фламчо и да седиме раат во второ тој се заебава...додуше и толку памет за гол има.тој што го даде влезе со се топка ...очекувам Робинјо или Касано да дадат брз гол и да ги видам Берета и Урби во второ
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.390
Поени од реакции
25.191
Фламини можеше уште 2 гола да дајт.
А Касано подарената ситуација не ја искористи. Добро е што рано ги отвараме овие екипи, пошо ако против ваква екипа не дајме гол во прво полувреме, после е многу тешко.
А и 1-0 е многу лош резултат. Мора да ја славиме титулата што побрзо, т.е. во Рим следото коло.

--- надополнето ---

Едит - Берета личит на Христијан Тодоровски од Идол.

Ај честито да ни е победава.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
уште само 1 од можни 9 бода и титула :)
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Фламчо цар, 5 км изодив на Мај да прашам мој Милан колку завршил :). Честито победа, и уште само 1 бод!!!

--- надополнето ---

Иначе, шо е проблемот што Фламчо постигнал гол, нешо поофанзивни задачи да не има или?
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
197
Поени од реакции
11
Честито победа
Берета изигра малку но прекрасен беше :)
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Фламчо цар, 5 км изодив на Мај да прашам мој Милан колку завршил :). Честито победа, и уште само 1 бод!!!

--- надополнето ---

Иначе, шо е проблемот што Фламчо постигнал гол, нешо поофанзивни задачи да не има или?
Не, ги виде Робињо и Касано се натпреварувет кој имат по лева нога и виде не виде гол даде..

--- надополнето ---

Фламчо цар, 5 км изодив на Мај да прашам мој Милан колку завршил :). Честито победа, и уште само 1 бод!!!

--- надополнето ---

Иначе, шо е проблемот што Фламчо постигнал гол, нешо поофанзивни задачи да не има или?
Не, ги виде Робињо и Касано се натпреварувет кој имат по лева нога и виде не виде гол даде..

--- надополнето ---

Фламчо цар, 5 км изодив на Мај да прашам мој Милан колку завршил :). Честито победа, и уште само 1 бод!!!

--- надополнето ---

Иначе, шо е проблемот што Фламчо постигнал гол, нешо поофанзивни задачи да не има или?
Не, ги виде Робињо и Касано се натпреварувет кој имат по лева нога и виде не виде гол даде..

Аман бе шо е со кајганава..
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.512
Поени од реакции
5.506
Нека ни е честито скудето а?
или да почекамо да земемо уште 1 бод и официјално да прославимо...

Утакмицата не ја гледав, причина позната... таков е денот што се мора се мора, ама глеам Фламини гол дал, и може да речем фала курцу и тој да постигне гол, колку често се наоѓа тој чуек у шанса, све топката кај него ќе дојде ка на Инзаги ама дрвото никогаш неможе да искористи па ете празнично денеска си мавна голче =)
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.660
Честито нека е победата, утакмицата и ја не ја гледав ( прв пут у мое 10 годишно следење на Милан :) )
Како што глеав Хајлајтс Робињо и Касано ептен промашија ..
и да наредна у среде рим да се дигне титулата појќе да ги боли :vozbud:
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
И јас како колегата по подолго време не го гледав Милан али од тоа што го видов сме можеле да победиме и со 5:0 но сепак важни се 3те бода ! :)
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Јас за разлика од сите вас ја фатив утакмицата... Одбранава функционираше беспрекорно и во последните 5 утамици имаме примено само 1 гол...страшно. Иначе нападот беше како и секад...100 шанси и само една влезе...Во 85 минута влезе Барета и имаше 3 шанси да беше малку по спретен ќе дадеше голче :smir:
Како и да е на Сан Сиро прекрасна атмосфера стадионот беше распродаден и едноставно пукна кога Фламини даде гол :tv:
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Што бе пукнало, експлозив нешто да не имало глупости ова она? Ме загриши сега :S???? Објасни ми подетално ако сакаш мислам..
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Што бе пукнало, експлозив нешто да не имало глупости ова она? Ме загриши сега :S???? Објасни ми подетално ако сакаш мислам..
Викам јас штетен е алкохолот :icon_lol:

Сакаше да каже дека грмело на Сан Сиро т.е имало добра атмосфера :vozbud: (не грмење како пред дожд и за време на дожд) :pos:
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Викам јас штетен е алкохолот :icon_lol:

Сакаше да каже дека грмело на Сан Сиро т.е имало добра атмосфера :vozbud: (не грмење како пред дожд и за време на дожд) :pos:
Де бе пер се зафркавам па ти, не сум до толку ојден, повише сум :) Иначе зашо мислам дека ќе им ја пуштиме на Рома а со Каљари реми или така нешто :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom