Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550

Пробував да направам видео со песна во позадина за неодамнешното дерби, се надевам дека утре ќе имам повеќе време да го продолжам, ова е само почетокот и е многу краток, песната е Рики Мартин - Мариа...
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
јас очекувам од еден друг член видео, се надевам дека нема да ме разочара :)

значи Гансо се изјасни дека ако доаѓа во Европа доаѓа исклучиво во Италија така да освен комшиките не гледам некој друг што може да ни го грабне пред нос, а ако тој самиот бира со чиста совест и здрав памет нема дилеми за кој дрес ќе се одлучи така да се е во рацете на Галијани, се чека како тој ќе одигра

а за Џеко пројде одамна тој воз, нека го таму со Балотели нека изиграваат мајмуни :)
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.929
Поени од реакции
1.659
Против Болоња формацијата би можела да биде
Abbiati; Abate, Nesta, Thiago Silva, Zambrotta; Flamini, Pirlo, Seedorf; Boateng; Cassano, Robinho.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Добра е формацијата офанзивна но против Болоља мислам дека треба да нападнеме уште прво да им дадеме гол за после да не трчаме по жешка песок.

п.с шо е со Меркел каква повреда има шо го нема волку време?
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Добра е формацијата офанзивна но против Болоља мислам дека треба да нападнеме уште прво да им дадеме гол за после да не трчаме по жешка песок.

п.с шо е со Меркел каква повреда има шо го нема волку време?
Последната шо ја играше не знаеше кај се наоѓа и колку топки изгуби, па од тогаш ваљда е на одмор.. Но како и да е ке го биде детено.
Пато повикан е за со Болоња или не се знае уште?
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
А да го зееме Фалкао - замена за Пипо ? :)

Дури се загреани Берлу и Галијани за “трошење’’ пари :icon_bigg
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Inter are without Júlio César, Dejan Stankovic and Wesley Sneijder for tomorrow's clash against Cesena.

Скудето на 1-ви ? :icon_lol:
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Inter are without Júlio César, Dejan Stankovic and Wesley Sneijder for tomorrow's clash against Cesena.

Скудето на 1-ви ? :icon_lol:
Најди ми датум кога Ибрахим официјално потпишал за Милан, е од тогаш е наше скудетото :)
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Најди ми датум кога Ибрахим официјално потпишал за Милан, е од тогаш е наше скудетото :)
On 28 August 2010, A.C. Milan announced on their official website that they had acquired the services of Ibrahimović for the 2010-11 season. :icon_lol:
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550
Ако е точна Википедија, следниот натпревар во лигата за Пато ќе биде 100-ти. 99 натпревари, 50 голови, бар така пишува на Википедија (ова е само за лигата). :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom