Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.463
Поени од реакции
5.435
Си ја плативмо победата со повреда на Рами, само да не е сериизно пошто најдобар ни е у одбрана заедно со Мексес у тандем да не ги урочим.... Менез топло ладно, прошлата ништо, сеа супер изигра, наредна пак ништо нема да напрае :D Поли влезен у филм со петите... и таке.

3 важни бода како и да е, следни се Рома! :D
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.440
Поени од реакции
5.643
Греота е да се игра Хонда десно крило
?

Најдобрите партии сезонава ги имаше ко десно крило.



Него фала курцу сме тепале екипа што не е од рангот на Чезена Верона и остала багра :icon_lol:. Бонавентура вака така испадна корисен играч. За разлика од >Torres стварно незнам што мислеа кога го земаа Мурињо чим го зема Дрогба на 40 години да игра пред него треба се да ти е јасно на кое ниво е Торес. Да го исфрлат у јануари да земат некој напаѓач што знае и да игра, да го шутнат Бонера ( a man can dream:misticen:) да земат еден асолен дефанзивец и да земат уште еден средниста креативец и можат да бидат конкурентни за ЛШ.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Да не губевме бодови со скапани екипи како Палермо,Каљари,Фиорентина дома,Емполи и Чезена сега ќе бевме комотни на 3то место,а вака сме само 6то место со -2 бода од Лацио кој што се наоѓа на позицијата што води во квалификациите за ЛШ.

Во Јануари треба Торес да го исфрлат со се партали од тимов и да донесат асален шпиц + квалитетен штопер и да имаме какви-такви шанси за да стигнеме до 3то место на крај од сезонава и наредната да гледаме како не шлакаат во ЛШ. :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.851
Поени од реакции
23.138
Хонда, Менез и Бонавентура 17 од 25 голови, а напаѓачите спијат. :D
Незнам кој Милан го следиш, овој ја што го следим ова му се напаѓачите :)

Овој Менез има талент у него рамо до рамо да биде Роналдо и Меси, штета што момаков нема константност, стварно штета !!
Иначе духот на Дида, може више да го напушти Сан Сиро, конечно имамо голман :ojeaa:

И днска супер изиграа свите, класа плус екипа смо со капитенот :ojeaa:

И имам ново омилено смајли :ojeaa:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Незнам кој Милан го следиш, овој ја што го следим ова му се напаѓачите :)

Овој Менез има талент у него рамо до рамо да биде Роналдо и Меси, штета што момаков нема константност, стварно штета !!
Иначе духот на Дида, може више да го напушти Сан Сиро, конечно имамо голман :ojeaa:

И днска супер изиграа свите, класа плус екипа смо со капитенот :ojeaa:

И имам ново омилено смајли :ojeaa:
Да де заборавив Торес и Пацини се собирачи на топки. :D :ojeaa:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.463
Поени од реакции
5.435
Иначе духот на Дида, може више да го напушти Сан Сиро, конечно имамо голман :ojeaa:
Diego Lopez save % this season (Parma game not included) = 85.29%

Gianluigi Buffon 82.75%
Mattia Perin: 82.09%
Iker Casillas: 76.59%
Thibaut Courtois: 73.33%
David De Gea: 69.64%
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Не гледав, мило ми е шо тепале конечно, ајде една ваква игра и против Рома и идемо на 3то место :)
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.916
Поени од реакции
13.893
Ниту една победа не доаѓа сама по себе...

Тепа Милан вечер!!!

Шо така оптимист?

Никогаш не сум напишал нешто такво пред натпревар, можеби ќе донесе среќа. :)

Еве, сега ќе уплатам и дека ќе тепа Милан... Евро-две, доста е... симболично... :) Да остане нешто и за кладење во живо... :)[DOUBLEPOST=1418580436][/DOUBLEPOST]bet365 ептен не ’потценил’ дури 2,8... Веќе ни против Наполи дома не сме фаворити... :)
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
Galliani: "We have 27 players + Mastour. We have too many players. Immobile? Absolutely not."

ами кај се па и играчите од примавера и од помладите категории?
море 100 играчи + мастур имаме![DOUBLEPOST=1418639901][/DOUBLEPOST]менталитетот на фан клубов веќе е станат како на оние тимови фиорентина арсенал ливерпул лацио рома
односно менталитет на фанови на лузерски тимови за жал :facepalm:
ајде ќе се управиме и ние еве сеа галијани ќе донесе лев бек и 20 годишен германец некој.... оваа се пласираме, другата година ја освојуваме лига на шампиони :masa:
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Ван Гинкел повреден? До кога?
45 дена според некое инфо.

Мунтари на тренинг го повредил.[DOUBLEPOST=1418661155][/DOUBLEPOST]Иначе

Galliani: "Boban, you have been able to buy half of Zagreb with all the money that you received from Milan."

Boban’s reply to Galliani: "My salary was very low. How many awful players have you been overpaying in all these years?"
 
Последно уредено:
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
бобан е човекот! цело време ги ремети и цело време е у право за се
 

Kajgana Shop

На врв Bottom