Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
960
Поени од реакции
2.535
Ако има смисла и вистинска понуда нека се продаваат играчи само да не дозволат да си одат како слободни слободни агенти бидејќи така многу се уназадува тимот,така немаш играч имаш дупка во ростерот а немаш ни пари и наместо да се надградува тимот треба да купуваш за да потполниш дупка во ростерот.
Наместо Милан да доминира во Италија гледате сега во каква состојба сме....никогаш повеќе да не се дозволи да си замине играч како слободен агент!
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.684
Ако има смисла и вистинска понуда нека се продаваат играчи само да не дозволат да си одат како слободни слободни агенти бидејќи така многу се уназадува тимот,така немаш играч имаш дупка во ростерот а немаш ни пари и наместо да се надградува тимот треба да купуваш за да потполниш дупка во ростерот.
Наместо Милан да доминира во Италија гледате сега во каква состојба сме....никогаш повеќе да не се дозволи да си замине играч како слободен агент!
Ја викам следен пат кога ќе има слободни агенти за одење да им се собереме од фан клубов и да им го дотераме паметот!

Еве јас ќе покријам трошок за гориво, ти за патарини, друг за нешто друго, мора да се организираме!

#ForzaMilan #GodDid #PioliIn
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
960
Поени од реакции
2.535
Znam deka ke bidam smesen ama Kalulu Tomori Botman ti se ista kategorija , ako sakas da bides top tim , kako mu lici na Milan za da go prodavas Kalulu ili Tomori , ti treba igrac os kalibrot na Diaz Rudiger Van Dijk , toa e cekor napred ,
Jas bi bil zadoveln ako na kraj na preodniot rok gi imame kako cb Kalulu Gabia Tomori i Humels , nemame nie ni prostor ni uprava koj mozat da kupuvat top igraci .
Fofana , Emerson , Zirkze e maksimumot od ova uprava
Освоивме Серија А пред две сезони и веќе неколку сезони по ред играме и ЛШ но зошто сеуште немаме силен и комплетен ростер?
Сеуште Милан е далеку да купува врвни топ играчи.Тоа го можат само неколку клубови во Европа.
Милан има други проблеми и сеуште нема комплетен и компететивен ростер од 20 фудбалери за да може да конкурира во Серија А и ЛШ.
Моментално фалат четворица стартери,напаѓач,заден везен,штопер и десен бек.
40-50 милиони за напаѓач(Зиркзе или кој и да е),35-40 за штопер(Алесандро Буонџорно),заден везен 25(Вифер или Фофана)десен бек 20 милиони(Емерсон)
Тоа се грубо 140 милиони.
Милан нема толкав буџет за засилување.
Среќа летово ќе има побарувачка за голмани и леви бекови па некоја понуда од 40-50 милиони за Мајк или 60-80 за Тео ќе им даде буст на управта да го подобрат ростерот.
Еден ќе биде продаден ако биде Мајк ќе го заменат со некој од Марчин Булка или Лукас Шевалие а Тео со Адриен Труферт или Ферди Кадиоглу.
Некој ќе биде продаден особено ако се дојде до потешкотии со продолжување на договорите и ќе мора за да се засили тимот.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.082
Поени од реакции
685
Шева, но вака ќе се заглавиме во непотребни муабети. Ботман го пишав, затоа што знам дека беа загреани по него. Имињата не се битни, зборев за профил на фудбалери.


И не, не е Калулу (се фатив за него, нека биде било кој друг и на било која позиција) па Ван Дајк, има голем простор измеѓу кој треба да се освои. Не може да ги бркаме тие топ 3-5 фудбалери на позиција каде треба да се засилиме , но може да се бара фудбалер кој е ниво подобар од ова што имаме, со простор да стане и уште подобар. За 40-55 милиони сигурно има некој таков, само треба да го погодиш.
Jas sum protiv vakvi talwnti da brkame , da sum jas mesto Ole bi idal na nekoj Benzema ili Lewa plus so mlad igrac , taka Inter go gradi timot , znam deka sekoj ima svoj procenki i nikogas nema da ti
Освоивме Серија А пред две сезони и веќе неколку сезони по ред играме и ЛШ но зошто сеуште немаме силен и комплетен ростер?
Сеуште Милан е далеку да купува врвни топ играчи.Тоа го можат само неколку клубови во Европа.
Милан има други проблеми и сеуште нема комплетен и компететивен ростер од 20 фудбалери за да може да конкурира во Серија А и ЛШ.
Моментално фалат четворица стартери,напаѓач,заден везен,штопер и десен бек.
40-50 милиони за напаѓач(Зиркзе или кој и да е),35-40 за штопер(Алесандро Буонџорно),заден везен 25(Вифер или Фофана)десен бек 20 милиони(Емерсон)
Тоа се грубо 140 милиони.
Милан нема толкав буџет за засилување.
Среќа летово ќе има побарувачка за голмани и леви бекови па некоја понуда од 40-50 милиони за Мајк или 60-80 за Тео ќе им даде буст на управта да го подобрат ростерот.
Еден ќе биде продаден ако биде Мајк ќе го заменат со некој од Марчин Булка или Лукас Шевалие а Тео со Адриен Труферт или Ферди Кадиоглу.
Некој ќе биде продаден особено ако се дојде до потешкотии со продолжување на договорите и ќе мора за да се засили тимот.
Do nekade iminjata sto gi spomna moze da bidat dobri trasnferi , ama na kraj Theo da se zameni ao Ferdi , e so nego ke bide najsilna ekipa vo pomoderniot fudbal , Ferdi vo ista recenica so Theo , jebiga toj mentalitet e pusten i do navivacite , jebiga otide Milan, ova e nesto novo nalik na Lazio
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
960
Поени од реакции
2.535
Do nekade iminjata sto gi spomna moze da bidat dobri trasnferi , ama na kraj Theo da se zameni ao Ferdi , e so nego ke bide najsilna ekipa vo pomoderniot fudbal , Ferdi vo ista recenica so Theo , jebiga toj mentalitet e pusten i do navivacite , jebiga otide Milan, ova e nesto novo nalik na Lazio
Во таква ситуацијата е доведен Милан со ростерот и мора летово да се купат четворица првотимци за да се засили тимот.
Некој ќе биде жртвуван па и да го заменат Тео со Ферди барем ќе имаме 4 нови засилувања и да се надеваме дека некој од Хименез или Бартезаги ќе се развие во У23.
Милан не може да си дозволи да го изгуби Тео како слободен агент во 2026 година.
Не дај боже да се деси тоа,бидејќи тогаш ќе се вратиме во времето со играчи налик на Мезбах и Констант.
 
Член од
6 септември 2015
Мислења
381
Поени од реакции
173
Да не испадне дека за се критикуваме, ете со Тонали ја погодија и во прАв момент го продадовме.А за тоа дека некој играч треба да се продаде или не, гледајте Мбапе како ги обработи ПСЖ па и цела Франција сосе Макрон, за на крај да си замини кај што сака за плата каква што сака а ПСЖ да остани со прстот во уста.
Така да и кога правиме математики овај онај да го продадеме имајте во предвид и дали тој играч ќе сака да си оди. За Тео имам многу пати пишано овде дека тој е играч што треба да ни е капитен, лидер, со најголема плата и слично. едноставно друга класа е од сите други што ги имаме. Е сега на сето ова што ако сам Тео сака да си оди?? тоа не значи дека управата е лоша. Но факт е дека е ризик да дозволиш играч да влези во последни 2 години од договорот....
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.384
Поени од реакции
46.804
Да не испадне дека за се критикуваме, ете со Тонали ја погодија и во прАв момент го продадовме.А за тоа дека некој играч треба да се продаде или не, гледајте Мбапе како ги обработи ПСЖ па и цела Франција сосе Макрон, за на крај да си замини кај што сака за плата каква што сака а ПСЖ да остани со прстот во уста.
Така да и кога правиме математики овај онај да го продадеме имајте во предвид и дали тој играч ќе сака да си оди. За Тео имам многу пати пишано овде дека тој е играч што треба да ни е капитен, лидер, со најголема плата и слично. едноставно друга класа е од сите други што ги имаме. Е сега на сето ова што ако сам Тео сака да си оди?? тоа не значи дека управата е лоша. Но факт е дека е ризик да дозволиш играч да влези во последни 2 години од договорот....
Со Тонали погодиле само во случај да знаеле што ги чека со комарот. Замените што ги донесоа за него, до моментов бар, не се ни третина фудбалери од него.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.684
Ova uprava e najlosata uprava sto ja imal Milan , i so kinezite ne bese poloso .
Theo ceka nov dogovor ni edrn cekor od nivna strana , istoto i za Mike , staj kluc na klubot najdobro
Точно така.

Титула земавме со Елиот само ради тоа што не беа толку арогантни да мислат дека знаат фудбал па ги остaвија Малдини и Масара да работат.

А со овие клошари што мислаат дека знаат се имаме 5то место реално лани и оваа година второ место без никаква конкуренција, Наполи, Јувентус, Рома, Лацио беа умрени да не речам цела сезона.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.493
Поени од реакции
4.649
Theo Hernandez: “Now I am 100% focused on the Euro. Whether I will stay at Milan or leave we will see about this afterwards.”

I ja da sum ko nego si odam, nema cel prajm da go pominam vo mediokritetna ekipa.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.684
Theo Hernandez: “Now I am 100% focused on the Euro. Whether I will stay at Milan or leave we will see about this afterwards.”

I ja da sum ko nego si odam, nema cel prajm da go pominam vo mediokritetna ekipa.
Јасно му е колку е саат за тоа е таква изјавата.

Чекаат нашиве на Европско да се покаже па ако може да му извадат поголема цена, да не беше така до сега можеа да му продужат договор.

Он ако толку не сака да остане немаше ваква изјава да даде, ми изгледа како накурчен што се ценкаат за плата.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.610
Поени од реакции
23.581
Teo ако моментално вреди 50, со пласман на Франција барем до 1/2 финале ќе стигне до 80. И секако со одиграни цели утакмици на ниво.
60% покачување на цена не е мала работа за ваква економска управа како нашава.
 
Член од
6 септември 2015
Мислења
381
Поени од реакции
173
Со Тонали погодиле само во случај да знаеле што ги чека со комарот. Замените што ги донесоа за него, до моментов бар, не се ни третина фудбалери од него.
Зависи како гледаш за замените, јас мислам реално е да видиш што изигра тој последна сезона кај нас и оваа сезона во Њукасл 1718464451274.png 1718464547291.png


Лофтус-Чик
1718464719132.png

Сума сумарум исти играч само плус на буџет пари од продажбата.

Спортски поздрав
 

Kajgana Shop

На врв Bottom