Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
^ Мексес ама ги посмартра :D човеков жив бил не заигра сезонава а лапа најголема плата :D
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.850
Поени од реакции
13.764
Утре во 11 часот играат младите со Интер. Штета што ќе го нема најдобриот стрелец и еден од најдобрите играчи Ди Молфета.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Goalkeepers: Abbiati, Agazzi, Diego Lopez
Defenders: Abate, Alex, Armero, Bonera, De Sciglio, Rami, Zaccardo, Zapata
Midfielders: Essien, Muntari, Poli, Saponara, Van Ginkel
Forwards: Bonaventura, El Shaarawy, Honda, Menez, Niang, Pazzini, Torres

Mexes :noze:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
MILAN: Abbiati; Abate, Alex, Rami, De Sciglio; Poli, Essien, Muntari; Honda, Torres, El Shaarawy.

A disposzione: Diego Lopez, Agazzi, Bonera, Zapata, Zaccardo, Armero, Bonaventura, Saponara, Van Ginkel, Menez, Pazzini, Niang.

Есиен мора да игра ама Мунтари
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.479
Поени од реакции
4.636
Во полуконтра или контра со Шарави сме многу опасни секогаш, ама проблем е со детево шо незнае да тргне да напраи нешто на наместена одбрана, не ни пробува да направи нештом, а ја фана топката ја враќа назад
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Знеав дека ќе тепаме денеска, не ја гледав утакмицава, но предпоставувам дека ќе ни беше сигурно многу потешко ако Верона сама не си го скршеше мразот. Следно коло мора да ја искористиме слабата Фиорентина и да победиме, додуша и јака да е на домашен терен сме и немат оправдувања ако не успееме да победиме башка сите играчи ни се фит за наредна уткамица мислам. Исто така Сампдориа е во добра форма па можеби ќе му напрајт некој проблем на Рома пример нерешено со што би се кренале уште малце погоре.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom