Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.797
Мастали - Ди Молфета убиствени а голманчево со една супер одбрана 1на1 и фатен пенал.

Како што рековме страшен почеток за Броки и ептен ветуваат Мастали и Молфета според досега прикажаното.

Иначе топката околу 0:35 кој ја даде да не имаш заприметено? Фантастичен пас.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Andrej Modic from the Primavera will be included in the first team next year.

Bonaventura's injury isn't serious. He could be ready for the match against Verona.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Што посебно може да се деси за да ги повреди нив двајца на прв тренинг, и тоа само нив двајца, никој друг од цела репрезентација собрана од разни клубови со разни тренинзи.

Нема везе, лошо е што Ел Шарави го врати назад таа повреда па сеа одпоново ја бара формата, а и овој Ночериново изглеа ќе паузира некое коло што значи ..... Нијанг :cool:
Читав пред некој ден дека Инзаги и новите тренери околу него, за оваа сезона форсирале малце поразлична физичка припрема од другпат. Затоа и тој Тоњачини бил вратен како главен кондиционен тренер. Инзаги сакал годинава играчите да работат појше на кондиција, а помалку на физичка снага, сила. Појше биле форсирани кондициони тренинзи отколку теретана. Кај Алегри било обратно демек и затоа сезонава во Милан, бар засега имало помалку мускулни повреди.
Е сеа, ако во тренинг центарот на Италија ситуацијата е обратна, тоа може да е некомпатибилност на интензитетот на тренинзите и да предизвика повреди.

Не мора да значи, можда е случајност, ама во секој случај им ја паѓа формата.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
http://24fudbal.com.mk/vesti/11189/milan-se-priklucuva-vo-trkata-po-kedira

Мислам дека и некој друг спомна тука дека ова ќе им е најпаметна идеа да го направат...
Баш таков играч фали но има голема плата и тешко дека ќе изедначат или понудат подобра од англиските клубови, ја читав и за Јармоленко но нели го продолжи он договорот?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Баш таков играч фали но има голема плата и тешко дека ќе изедначат или понудат подобра од англиските клубови, ја читав и за Јармоленко но нели го продолжи он договорот?
До 2016 го продолжи, но кога веќе се пишува дека е договорен Сусо што ќе им е и Јармоленко.
Ако успеат да го земат Кедира сигурно ќе се ослободат од Де Јонг и Есиен.

Pazzini is disappointed with his role at Milan and with his deal expiring in 2015, he could leave in January
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.797
До 2016 го продолжи, но кога веќе се пишува дека е договорен Сусо што ќе им е и Јармоленко.
Ако успеат да го земат Кедира сигурно ќе се ослободат од Де Јонг и Есиен.

Pazzini is disappointed with his role at Milan and with his deal expiring in 2015, he could leave in January
А ние од игрите на Пацини што сме разочарани шо да праиме у јануари?

Со топка не може да се спои.

п.с Матри и Пацини низ маалскиве клубови у Италија да ги шибнеме и може да се земат асални таленти.

Обијанг од Сампдорија, Басели од Аталанта итн итн итн
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
За Басели ќе се помачат, го следат ПСЖ, Дортмунд и сите големи клубови од Италија. :D
 

Alen_001

Недозволен тајтл, внимавај.
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.580
Поени од реакции
1.114
Преку таквиот со повредиве првично најавуваат ќе паузира 2-3 недели и увек испаѓа во најмала рака дупло повеќе.. Диего Лопез требаше да се врати уште со Чезена сега најавуваат дека и за со Верона е под знак прашалник...За Бонавентура викаат нее сериозно а сигурно ќе паузира 2-3 меча... Менез секој ден одново се повредува,Шарави да тие страв да го ставиш во игра... Од шеќер ли се праени? Во маало 10 пати пострашни повреди се дешавале па сме продолжувале да играме
 

Kajgana Shop

На врв Bottom