Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.798
Марли Тој од Сантос би се фурал десно...единствено таму

Инаку за најдобар ДМ во Бразилската лига збореше дечкото во постот,колку и да велиме дека е префорсиран и слично јас сепак мислам дека има потенцијал во него и мислам дека нас би ни легнал сосема добро,знаејќи какви сме во средината.

За бразилски играчи ширум Европа нема да коментирам,тие се недостижни за нас а уште помалку бразилците што играат за Порто :D
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.859
Поени од реакции
23.175
не кажуваме глупости, него овај кретенов росонеро кажува глупости
човече, последен пат го спомна ди џенаро дека бил јак papaaaaaaa :cuc:

Пред некој дн пишаи Клео смо требале да го зеемо од кај Кинезите, Клео и уште еден со чудно име :icon_lol:
--- надополнето: Dec 18, 2012 3:01 AM ---
Марли Тој од Сантос би се фурал десно...единствено таму

Инаку за најдобар ДМ во Бразилската лига збореше дечкото во постот,колку и да велиме дека е префорсиран и слично јас сепак мислам дека има потенцијал во него и мислам дека нас би ни легнал сосема добро,знаејќи какви сме во средината.

За бразилски играчи ширум Европа нема да коментирам,тие се недостижни за нас а уште помалку бразилците што играат за Порто :D

Да де, овја што ги набројав у Бразилско играат сите :icon_mrgr:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.798
Да де, овја што ги набројав у Бразилско играат сите :icon_mrgr:
Ги запрочитав само тие старите што си ги набројал ама такви више нејќеме,исклучиво у-23 идеме сеа :D

Ми се виде онаа изјава на Берлускони дека следеле над 100 таленти до 23 години као интересно нешто...ко да им е дојден паметот ама треба да видиме нешто на дело за да веруваме,празни зборови имаше доста низ годиниве после ЛШ у 2007ма.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Пред некој дн пишаи Клео смо требале да го зеемо од кај Кинезите, Клео и уште еден со чудно име :icon_lol:
--- надополнето: 18 декември 2012 во 04:01 ---



Да де, овја што ги набројав у Бразилско играат сите :icon_mrgr:
Клео и Конка :eek:
 

Pece4ever

Скопјанишен
Член од
19 ноември 2009
Мислења
576
Поени од реакции
186
A што се деси со оној Гансо, нели беше таленат, сто клуба го бараат, од кои и ние сме биле заинтересирани, де години се збореше за него, а сеа еве веќе 6-7 месеци никаде не се слуша за момчео, некое инфо што како да не има некој
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
A што се деси со оној Гансо, нели беше таленат, сто клуба го бараат, од кои и ние сме биле заинтересирани, де години се збореше за него, а сеа еве веќе 6-7 месеци никаде не се слуша за момчео, некое инфо што како да не има некој
Oтиде во Сао Паоло сега на крајов од сезоната во Бразил,ништо посебно не е според мене а и после Монтоливо не ни треба таков играч според мене.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.859
Поени од реакции
23.175
Хахахха колку само знаев дека ова ќе се деси, и очекував нејќев да зборим, и боштум млади шампиони ќе се донесат, а Милан сега заинтересиран за Дрогба :icon_lol:
 
P

PewDiePie

Гостин
Лусио,Дрогба,Бекам......тоа е агендата за подмладување на Милан и стварање нови шампиони. :гик:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.859
Поени од реакции
23.175
Лусио,Дрогба,Бекам......тоа е агендата за подмладување на Милан и стварање нови шампиони. :гик:

Кака го заборави, еве и Де Роси сега им понудиле на Рома 17-20 милиони плус Ачерби, све млади деца :icon_mrgr:
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.934
Поени од реакции
13.948
Би било добро да се направи некаков микс, може да дојде некој искусен фудбалер, посебно ако е тешко да се најде добар млад играч, а кога ќе се земе како троши Милан, нормално дека ќе биде тешко. :) Дрогба може да биде трансфер од типот на МВБ.

Де Роси? Тоа би било одлично, а бе какви младинци, за таков играч и цела примавера нека ја дадат на Рома. :P Де Роси во Милан звучи феноменално, но колку звучи добро, толку е и невозможно. Де Роси, Монтоливо и уште еден млад играч (да се испочитува проектот за нов Милан :)) и средината е спремна за освојување на ЛШ. :) Има во него уште 3-4 сезони врвен фудбал...
 
P

PewDiePie

Гостин
хахахаха Рома не го дадоа Де Роси нивно дете за 50 милиони на Сити па ќе го дале на Милан ривал од Италија,со позајмици или за без пари.......не се заебавајте и вие. :icon_lol:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Нема шанса Де Роси да иде во некој друг италјански клуб според мене колку и да не е во добри односи со Земан,мислев имавме шанси за Пјанич но сега почна да игра одлично и одма и други тимови заинтересирани.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom