Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Гереро омг :eek:
Не кажувајте вакви глупости човеков дае 2 гола и мислите којзнае кој е,во Германија правеше доста проблеми он ако беше арен немаше да го избркаат од Баерн и Хамбургер.Има добри замени ако решат да го продадат иако мислам после Робињо кој сигурно ќе си оди,нема шанса да го дадат Пато бар зимово не.
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.740
Поени од реакции
11.590
Ако толку е запнато да го даваат Пато зимава, мора да се собере Паулињо од Коринтианс ако се толку заинтересирани овие.
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.090
Поени од реакции
689
Милан сака кеш , затоа нема трампа на играчи .
Но до толку се тапа докторите на Милан па де можат да го способат Пато , некако колку и да ме нервира тој и Ел Шарави ни се најперспективни во тимот ако Милан сака тим у-23 .
Ај да го продаваме Робињо, Пацо, да го вратиме Бојан и со тие пари да се обидеме со Фалкао (иако невозможно) Бензема, Балотељи,Левандовски...
 
P

PewDiePie

Гостин
Ако ја направат таа глупост да го продадат Пато а да го чуваат Робињо уште во тим,нека одат еден по еден нека се фрлат во река.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.934
Поени од реакции
13.948
15 милиони за 50% од договорот на Пато или толку пари за целосно да го откупат неговиот договор?
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
15 милиони за 50% од договорот на Пато или толку пари за целосно да го откупат неговиот договор?
Можност за ко-сопственост мислам дека постои за тимовите од Серие А. Не може Милан и Коринтијанс да го поделат договорот на Пато. Милан би можел такво нешто само со тим од италијанска лига.

Даваат 15 милиони за цел договор. Милан преферирал позајмица за Пато.
А тие нормално, даваат најмалку 15, за да испробаат терен и најверојатно да стигнат до кај 20ина милиони.

И ај искрено, колку од вас тука ( само за Марли знам дека следи бразилско првенство ) го имаат гледано Паулињо, па толку силно се убедени дека мора да им се лапне Паулињо по секоја цена? Или само сте го слушнале?
Тие кои ќе речат дека го гледале и го знаат, би ги замолил некои негови карактеристики во играта да ми кажат.

Марли, го замолувам, ако има да каже нешто за Паулињо, прво на овие експерти простор да им остави... :)
 
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.008
Поени од реакции
917
прекрасно деби на Мастур за Азурите.... по се изгледа имаме светла иднина(y)
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.934
Поени од реакции
13.948
Нинович

Па и јас мислев дека тоа е жабарска работа, затоа и се изнедадив кога прoчитав што пишува ГДС. Сега гледам дека тие ја измениле статијата, веќе не се спомнуваат никакви 50%. Па сега или јас погрешно сум разбрал или тие ме зезнале. :)

Ќе не остават без играчи од Бразил? Не ми се верува, ќе пристигне Кака. :D

edit... Но, еве што пишува на Скај Ит:

Pato è vicino al Corinthians. Il club neo-campione del mondo avrebbe fatto un'offerta di 15 milioni di euro per il 50% del giocatore, secondo quanto si apprende da fonti italiane molto vicine alla dirigenza della società paulista.

http://sport.sky.it/sport/calciomercato/2012/12/17/milan_pato_offerta_corinthians_15_milioni.html

:confused:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.863
Поени од реакции
8.703
Ние провинцијалциве стап што ќе сме јануари скопје... Ако има некоја иницијатива за симболичен собир против Рома, јас сум за. Еве и Boom Shaka Lakka ќе го поканиме за да му ја гледаме фацата кога ќе им испоплескаме 3-4 гола :icon_mrgr:
хехехе јас доколку одам во Скопјето кое да не заборавиме е град на бјанконерите :pos::pos: ќе си гледам со мојта банда, се собриаат по 20-30 души за дерби :D
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
Нека ги дадат Гереро и Паулињо и ваш е :)
Гереро омг :eek:
Не кажувајте вакви глупости човеков дае 2 гола и мислите којзнае кој е,во Германија правеше доста проблеми он ако беше арен немаше да го избркаат од Баерн и Хамбургер.Има добри замени ако решат да го продадат иако мислам после Робињо кој сигурно ќе си оди,нема шанса да го дадат Пато бар зимово не.
не кажуваме глупости, него овај кретенов росонеро кажува глупости
човече, последен пат го спомна ди џенаро дека бил јак papaaaaaaa :cuc:
--- надополнето: 17 декември 2012 во 22:17 ---
а инаку мислам дека бразилциве даваат по 50% сопственост за играчите, а ете можеле и да купуваат
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.798
Марли, го замолувам, ако има да каже нешто за Паулињо, прво на овие експерти простор да им остави... :)
http://forum.acmilan-online.com/showpost.php?p=1571680&postcount=13757

У последниот параграф имаш мислење,не толку убаво објаснето но мислењето е од човек што мислам е бразилец и редовно ја прати таа лига.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.862
Поени од реакции
23.179
Марли, го замолувам, ако има да каже нешто за Паулињо, прво на овие експерти простор да им остави... :)

Искрено не ми остаел кујзнае каков впечаток, го побарале 2-3 екипе и се дигна фама околу него, и Мано Менезес го љубеше и го пикна у репрезентација...
Иначе технички е слаб ако се земе впредвид дека е Бразилец, али многу трча, значи многу, некој помек Емерсон би рекол :)

Добар играч, млад перспективен али треба да се работа со него пред се на позиционирање кога тимот се брани, два три пута сум го видел да излета глупо и да отвори контра...

Не е лош уопште, но ја лично сум видел подобри деца у Бразил од него, што не са исфурани толку као оној Фернандо од Гремио, момчето има 20 године, гази, какво движење без топка, безпрекорен клизач и борец со жар у очи, црно циганче тепа удира влече Де Јонг поцрн малу и побрз :icon_lol: , овој Паулињо многу ми е нежен...

http://forum.acmilan-online.com/showpost.php?p=1571680&postcount=13757

У последниот параграф имаш мислење,не толку убаво објаснето но мислењето е од човек што мислам е бразилец и редовно ја прати таа лига.

Не би рекол бест ДМ by far, уопште не би рекол, али тоа е мое мислење, како кажав погоре Фернандо појќе ми прае мерак, или тој Пиере од Минеиро али он е више старичок 27 ги има

Денилсон од Арсенал имаше страшно добра сезона исто, после Карлос Алберто али он више старичок е исто 28-9 ги има...

Добар е дечкото, али многу ми е исфорсиран...

Иначе на коментаров на типов морам да се сложим за Фелипе Андерсон, дечкото од Сантос, го избрка Гансо од тим му фати место после овој го продадоја у Сао Паоло, зверче е може да се земе, класичен плеј, осет за игра и простор и најважно не ја пимпла многу топката, али ко што реков и пред некој ден за Снајдер, ако продужи Макс со оваа 4-3-3 немамо место за таков тип на играч у екипа...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom