Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.419
Гледаме само како стојт работава до сеа и коментираме. Фаворити не сме, то е факт, исто колку што е дека Јуве и Наполи се посилни од нас. И Интер се посилни. Ако ништо друго, барем за на секоја позиција имаат по еден асолен за во Сериа А.
Ние немаме лев бек, стопер, или со други зборој одбраната туршија, секоја една екипа од Сериа А мојт да не реметит као против Барса да играме, немаме креативец, и немаме напаѓач освен Пацини.
Абијати и тој се дупит, не сакам ич да го кривам, пошто другите не се ништо подобри од него, но никако не смееше да реагира така споро при шутот на Цигарини. Топката одеше по земја без некоја посебна брзина.
Боатенг очаен, чоеков фати топка плсни ја во публика.
Никогаш нема да признаем дека некој тим е подобар од Милан у Сериа А, пошто таква е лигата не се знае кој кого ебе, Рома ги тепа Интер а губи од Болоња значи Болоња подобра е? Не! И незнам како Наполи посилни од нас освен еден Кавани негледам ништо поквалитетно у Наполи од Милан, може моментално се у подобра форма ама до крај на сезона ехеее колку има, познати се таквите екипите на почеток што земаат залет и на крај класика се знае кј завршуаат...

Од една страна не го кривим Алегри, ради чести повреди неможе да комплетира стандардна 11-ка, секоја утакмица разни фаци на терен... ама од друга страна многу ја тупи со Бонера и 2ца копачи! Сеа незнам каква е ситуацијата со Мексес и Запата што не играат ваљда има некоја причина, мада знам едниот е здебелен, тој и таке си беше вол можем да замислим сеа... ама ете Запата нека почне да го игра малу по малу.

Веруем дека ќе се вратимо на победите, потребна е малу самодоверба, да сврземо 2-3 победе по ред и ќе биде све ка што треба...
 
Член од
17 јануари 2011
Мислења
241
Поени од реакции
131
ке го гледам милан ама песимистички овој тим не е конкурентен во сите натпреварувања, а наполи е каде каде подобар од милан моментално, на сите позиции имаат квалитетни играчи, покрај кавани кој е најдобар напаѓач во серија а го имаат хамшик кој е многу добар креативец измеѓу нив го има пандев кој е во ненормална форма, и другите да не ги набројувам, додека кај нас одбрана тиња, среден ред невоигран напад само пацини, шарави е неискусен ама има потенцијал, пато често ке биде повреден и нема да игра многу, додека робињо е добар играч со очајна завршница човекот незнае да шутне во рамки од голот, једина светла точка се ночерино и боатенг, е сеа треба и монтоливо да се уигра и да влезе во форма
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Што му е на овој Алегри бе, Абате на клупа, Јепес пред Ачерби и Запата кои ги нема ни на клупа, Емануелсон напаѓач. :eek:


A3DuKLZCcAA5MO8.jpg
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.673
Поени од реакции
2.725
Нормално дека Емануелсон нема да биде напаѓач, формацијата за која се претпоставува дека ќе ја изнесе Алегри вечерва би требало да е 4-3-2-1.. познатото наше Божиќно дрво..:)
Не гледам причина зошто да не се проба со оваа формација кога очигледно беше дека 4-3-1-2 воопшто не функционира со играчите кои се на располагање..
Мислам дека Пацини полесно ќе се снајде во ваков модул на игра, како осамен напаѓач со поддршка од Емануелсон и Боатенг зад него, отколку во формација со втор напаѓач до него. Вака и вниманието на нивната одбрана ќе биде најмногу насочено кон Боатенг и Емануелсон, така Пацини можда би имал и појше простор.

Јас сум за тоа да се проба со друга формација. Јебига, очигледно оваа што ја игравме претходните 2 утакмици не се покажа баш најдобро.

Во врска со Абате.. Сум и за тоа Алегри да му се закани со тоа што ќе го игра Де Шиљо, за да види дека не е недопирлив. Реално, слаб беше против Аталанта. Можда тоа е затоа што се враќа од повреда, ама ако..Вака коа ќе види дека има конкуренција ќе се труди појше.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Па незнам оти и го извади Емануелсон со Аталанта кога беше најдобар сите акции преку него ни одеа скоро одигра добро..кога немаме играчи на него ќе се крстиме..
Само со еден шпиц би било лошо не е воа Ибра па да ја направи он или асистенција или гол како лани сега ќе чекаме од Пацини :facepalm:
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
Папагалов одлучил да ја промени тактиката од 4-3-1-2 во 4-3-2-1....

Значи:

Abbiati_De Sciglio-Bonera-Mexes-Antonini_Flamini-De Jong-Nocerino_Boateng-Emanuelson_Pazzini
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Подобро да проба со
Ночерино-Де Јонг​
Ел Шарави-Емануелсон-Боатенг​
Пацини​

--- надополнето: 18 септември 2012 во 16:08 ---
Има нешто дека ќе играа со ова формација ми изгледа подобра па ќе видеме.
(4-3-1-2): Abbiati; Abate, Bonera, Mexes, Antonini; Nocerino, De Jong, Emanuelson, Boateng, Bojan, Pazzini.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Подобро да проба со
Ночерино-Де Јонг​
Ел Шарави-Емануелсон-Боатенг​
Пацини​
Нема шанса вака знаеќи го Алегри. Ночерино ќе биди на клупа, а Амброзини во игра.
И Ел Шарави треба да се седнит на клупа, нека го пуштат Бојан од 1 минута да го видиме.

Сакам да излезе со Ачерби-Мексес, ама не верувам. Исто и со Де Шиљо на место од Абате (или уште подобро на од Антонини) . Ама то само пусти желби ќе ми останат.
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.761
Поени од реакции
13.405
Со ваква формација (таа што ја дава Газета) Милан победи против Челзи. :D

Не, шала на страна, сака дефанзивно да го зајакне тимот, да добијат сигурност, затоа оди на ваква формација и тоа со Емануелсон и Фламини. Целта е високата поставеност на теренот, да не биде погодна за контри, како што се случуваше на минатите натпреаври. Кога ќе изгубеа топка на противничка половина, противиците многу бргу стигнуваа до шеснаестеникот на Милан. Со Емануелосн и Фламини (и плсу боатенг, Де Јонг и Ночерино) сака тоа да го спречи. Средината да помага многу повеќе на одбраната, која беше доста нестабилна. А покрај ваква цврста (барем на хартија, а и на монитор :)) средина е избран Де Шиљо пред Абате затоа што е многу подобар офанзивно. Како ќе функционира тимот офанзивно не сум баш најсигурен.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Мојте да најте на кој програми ќе не имат вечер?
2BE
Al Jazeera Sport +1
Club RTL
Digi Sport 1 (hun)
Digi Sport 2 (rom)
GMG Football
Nova Sports 7 (hellas)
nSport (109)
NTV Plus Sport Soyuz
RSI La 2 / HD
Setanta Sports 1
Sky Calcio 1 / HD
Sky Sport 1 (germany)
Sky Sport 1 (italy) / HD
Sky Sports *RED button
Sky Sports 4 (uk/ie) / 4HD
Smart Spor 2 / HD
Sport 1 Golf (ned)
Sport 2 (israel)
Sportsmax
SuperSport 2 (alb) / HD
SuperSport 6 (za)
TVR 1 / HD
Viasat Motor / HD
Viasat XTRA PL 1
»» CAN: Sportsnet ONE
»» CYP: Cytavision Sports 3
»» FRA: beIN Sport Max 6
»» ITA: Premium Calcio
»» SUI: TeleClub Sport 7 / HD
»» USA: Fox Soccer 2GO
 
Член од
10 август 2011
Мислења
2.371
Поени од реакции
1.281
2BE
Al Jazeera Sport +1
Club RTL
Digi Sport 1 (hun)
Digi Sport 2 (rom)
GMG Football
Nova Sports 7 (hellas)
nSport (109)
NTV Plus Sport Soyuz
RSI La 2 / HD
Setanta Sports 1
Sky Calcio 1 / HD
Sky Sport 1 (germany)
Sky Sport 1 (italy) / HD
Sky Sports *RED button
Sky Sports 4 (uk/ie) / 4HD
Smart Spor 2 / HD
Sport 1 Golf (ned)
Sport 2 (israel)
Sportsmax
SuperSport 2 (alb) / HD
SuperSport 6 (za)
TVR 1 / HD
Viasat Motor / HD
Viasat XTRA PL 1
»» CAN: Sportsnet ONE
»» CYP: Cytavision Sports 3
»» FRA: beIN Sport Max 6
»» ITA: Premium Calcio
»» SUI: TeleClub Sport 7 / HD
»» USA: Fox Soccer 2GO
А нашите телевизии ќе пренесуваат турски серии со Рушем ѓулето ... то е толку тажно :(

Ко не имаше некоја асална телевизија во Македонија шо ќе и текни наместо за турски серии, парите да ги даде за пренос на фудбал.А и овие МТВ да му ебам све, само во среда ќе вршат пренос на ЛШ, ШУТРЦИ!
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
А нашите телевизии ќе пренесуваат турски серии со Рушем ѓулето ... то е толку тажно :(

Ко не имаше некоја асална телевизија во Македонија шо ќе и текни наместо за турски серии, парите да ги даде за пренос на фудбал.А и овие МТВ да му ебам све, само во среда ќе вршат пренос на ЛШ, ШУТРЦИ!
Остаги ги МТВ бе...како и да ја вртиме Милан немаше да оди на МТВ ниту еднаш (освен онаа со Зенит што ќе се игра порано ма да и таа тешко дека ќе ја даваа). :)
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ни Арена спорт нема да не пренесуваат на 4-те програми во неинтересна група сме, а не пак наша тв да ни даде предност пред толку интересни натпрeвари оваа вечер.. Спокаст си инсталирајте и уживајте исто како тв е не кочи.
http://livetv.ru/eventinfo/133067_milan_anderlecht/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom