Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
OFFICIAL (4-3-2-1): Abbiati; De Sciglio-Bonera-Mexes-Antonini; Flamini-De Jong-Nocerino; Boateng-Urby; Pazzini.
BENCH: Amelia, Abate, Yepes, Constant, Ambrosini, El Shaarawy
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Znaci definitivno glupiot Alegri placit za kloca.
Pak pocnuvat so dervata Bonera i Antonini ,trojca tepaci vo sredina ,Boateng plej i odbranben igrac kako napagac....Neznam na kakva droga e coekov koga igra so 2 drva vo odbrana koga Zapata i Abate se na raspolaganje i so edna noga pojako ke izigraat od ovie . Emanuelson treba da se prekomanduva mesto Flamini a Krkic vo napad so Pacini.
Ke gledame macenje za 20 minuti ...e nadevam ke me demantira vecerasniot Milan ali tesko...
Nesum kenjator i hejter ali milam deka ova o ovoj sostav ja prelea casata kaj mene.
sori za fontot....FORCA MILAN....
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.445
Поени од реакции
5.407
До вчера сите сакавте појќе да добива шанса Де Шиљо, денеска го барате Абате... Остајте нека си игра детето не е лош па да се жалите, а за Антонини залудно пишуете никој не го ваѓа него од прв тим :icon_mrgr:
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
До вчера сите сакавте појќе да добива шанса Де Шиљо, денеска го барате Абате... Остајте нека си игра детето не е лош па да се жалите, а за Антонини залудно пишуете никој не го ваѓа него од прв тим :icon_mrgr:
Za Abate rekov mesto Antonini,pa makar i Konstant neka igra tamu... sigurno podobro i pokreativno ke izigraat od glupiov....
Go pratam Milan od 1989 i sekogas pred da legnam mi ide na pamet kako se dozvoli igraci kako Ante i Bonera da ostanat 5 godini vo Milan i da stanat ,,Udarna tupanica,, :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom