Фан клуб: МЗТ Скопје

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
може ли да се напраа еден салам муабет за кошарка или па ке се вреѓа ке се пцие ке се треска глупости

шо има ново у мзт .. земаа ли некој почнаа ли со тренинзи ?
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Не со Ласков Ристо и Илија Сапунџиев
Kako прво не се вика Ристо туку се вика Лазе Ристов прочитај убаво и не само се курчоперчи тие двајца што ги наброја еве две години играат во Неготино немаат никаква врска со Фени.:salut:
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Kako прво не се вика Ристо туку се вика Лазе Ристов прочитај убаво и не само се курчоперчи тие двајца што ги наброја еве две години играат во Неготино немаат никаква врска со Фени.:salut:
Еве доказ дека пратиш македонска кошарка од пред една година, како може да играат 2 години во Неготино кога биле во составот лани во купот.
http://www.basketball.org.mk/kup07/klub.asp?id=7

А тој што ми го спомна Лазе Ристов кога има играно во Фени или си го измисли сам?
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
100 %.... и Ноколферт не постои па стално го спомнувааат а МЗТ си ги нема нигде ( жалче)
Кој ги спомнува, ти и уште тројца дебили на форумов! И немам слушнато за екипа од македонската лига што се вика Ноколферт. А МЗТ за воља на вистината се 17 години во Прва лига со учество во највеќе финалиња после Работнички така не знам како ги нема никаде. Само ЖАЛЧЕ што ќе ве нема вас од догодина:baeh::baeh::baeh:
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Вие двајцата..ви се оди пак на одмор(неплатен)...без провокации
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
Еве доказ дека пратиш македонска кошарка од пред една година, како може да играат 2 години во Неготино кога биле во составот лани во купот.
http://www.basketball.org.mk/kup07/klub.asp?id=7

А тој што ми го спомна Лазе Ристов кога има играно во Фени или си го измисли сам?
Сака да каже дека ова ке им е втора сезона.. Иначе се вика Ласко (Лазе) Ристов, а не како ти што го кажа Ласков Ристо. И незнам што ги мешаш кога веке 2 год не се во нашиот тим :toe:...
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
џабе ви е МЗТ со постоите 20 год не се спомнуваат тие екипи со го тепале реал мадрид или незнам кој друг тим и не се спомнуваат екипи кои го освоиле купот туку оние кои кои биле КОШАРКАРСКИ ШАМПИОНИ МА МАКЕДОНИЈА А ТАМУ ЗА ВАША ЖАЛ ЈА ИМА И СТРУМИЦА
До кога ке се споменува? Од оваа сезона веќе нема да биде спомнувана, од едноставна причина што нема да има прилика да се спомнува, поради тоа што, нема да има повод и причина, нема да ја има Струмица на телевизија, не дека биле скапи ТВ правата, туку дека не постои таков клуб во Прва кошаркакрска лига. Зар има сатисфакција, да дојдеш, две години да посотиш и да освоиш титула? Која е целта на постоењето тогаш? Си освоил и те снемало, за 10 години никој нема и да памти, титули ке освојат уште 15 други тимови, сите ке бидат запишани на пехарот, а која е сатисфакцијата да се фалиш за титула која ја освоил тим кој веќе не постои? Резил сте, ви ги испраа парите и ве уништија, наместо да си гледате каква-таква просечна кошарка, вистинските вљубеници во кошарката, за жал ке гледаат втора лига, а вие помодарите ке гледате само Барселона, Манчестер и Реал на ТВ и нема да имате поима што се случува и до каде е кошарката во МКД исто како што беше до пред 3 години...

Единствена позитивна работа што ви направи Карапиперис е тоа што ве просветли, што ви покажа дека имало и спорт таканаречен кошарка, а сега почнете за фени да навивате, само против скопје да е, а Фени е една од поголемите причини поради кои Струмица веќе не постои. АЈТ
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
142
Поени од реакции
1
До кога ке се споменува? Од оваа сезона веќе нема да биде спомнувана, од едноставна причина што нема да има прилика да се спомнува, поради тоа што, нема да има повод и причина, нема да ја има Струмица на телевизија, не дека биле скапи ТВ правата, туку дека не постои таков клуб во Прва кошаркакрска лига. Зар има сатисфакција, да дојдеш, две години да посотиш и да освоиш титула? Која е целта на постоењето тогаш? Си освоил и те снемало, за 10 години никој нема и да памти, титули ке освојат уште 15 други тимови, сите ке бидат запишани на пехарот, а која е сатисфакцијата да се фалиш за титула која ја освоил тим кој веќе не постои? Резил сте, ви ги испраа парите и ве уништија, наместо да си гледате каква-таква просечна кошарка, вистинските вљубеници во кошарката, за жал ке гледаат втора лига, а вие помодарите ке гледате само Барселона, Манчестер и Реал на ТВ и нема да имате поима што се случува и до каде е кошарката во МКД исто како што беше до пред 3 години...

Единствена позитивна работа што ви направи Карапиперис е тоа што ве просветли, што ви покажа дека имало и спорт таканаречен кошарка, а сега почнете за фени да навивате, само против скопје да е, а Фени е една од поголемите причини поради кои Струмица веќе не постои. АЈТ

zosto feni e edna od pricinite poradi koja strumica se raspadna???? de aj molim te ne tresi gluposti. mu gi ispraa parite i sega ce si gledaat 2 liga. a toa sto si go pisuval za titulite si na sosema pogresno mislenje. vie postoite 20 god a nemate titula. strumica postoi 3 god i ima edna titula . nejzinoto ime e zapisano na peharot a vaseto ne e. eve sepak i nedaj boze i vasiot klub zgasnuva i koa ce se pogledne istorijata gi ima feni rab str a vas ve nema. i so koa ste postoele 20 god????
znam ce mi odgovoris sme igrale so real madridi i ... ama gabe vie nemate titula. toa znaci sekogas ste bile samo eden prosecen tim. pozz

vo momentot treba da se uci od feni od godna vo godina se podobri i podobri........
se pocna od vtora liga
edna prosecna sezona vo prva liga koja bese 6 to mesto
ovaa poslednata dvojna kruna
sega na red e povtorno dvojna kruna a i siguren vlez vo final four vo bibl ligata taka da vie samo toa moze da go sonuvate i ste go sonuvale 20 god
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Еве доказ дека пратиш македонска кошарка од пред една година, како може да играат 2 години во Неготино кога биле во составот лани во купот.
http://www.basketball.org.mk/kup07/klub.asp?id=7

А тој што ми го спомна Лазе Ристов кога има играно во Фени или си го измисли сам?
Хахаха ај види мајката сега ќе ми кажиш дека и комшиите не си ги познавам абе другар да ми кажеш за Мзт дека незнам ај некако да ти признаам ама да ми кажеш дека измислувам играчи што наводно играле во Фени како прво ако си неписмен тоа е твој проблем што незнаеш да го прочиташ играчот горе наведен се вика Ласко (Лазе) Ристов и играше пред две години т.е првата сезона во прва лига и тоа само првиот дел од сезоната т.е есенскиот и замина во Неготино со Илија Сапунџуев познат како Далас у Кавадарци абе другар остај што пише таму јас го знам детето многу убаво мал е градот кај нас и сите е познаваме инаку сега моментално ни двајцата не играат никде пошто Дрога Колинска не спонзорива во Неготино друго да ти појаснам сакаш ли а или па ќе кажиш дека сум измислил нешто.:tapp:
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
zosto feni e edna od pricinite poradi koja strumica se raspadna???? de aj molim te ne tresi gluposti. mu gi ispraa parite i sega ce si gledaat 2 liga. a toa sto si go pisuval za titulite si na sosema pogresno mislenje. vie postoite 20 god a nemate titula. strumica postoi 3 god i ima edna titula . nejzinoto ime e zapisano na peharot a vaseto ne e. eve sepak i nedaj boze i vasiot klub zgasnuva i koa ce se pogledne istorijata gi ima feni rab str a vas ve nema. i so koa ste postoele 20 god????
znam ce mi odgovoris sme igrale so real madridi i ... ama gabe vie nemate titula. toa znaci sekogas ste bile samo eden prosecen tim. pozz

vo momentot treba da se uci od feni od godna vo godina se podobri i podobri........
se pocna od vtora liga
edna prosecna sezona vo prva liga koja bese 6 to mesto
ovaa poslednata dvojna kruna
sega na red e povtorno dvojna kruna a i siguren vlez vo final four vo bibl ligata taka da vie samo toa moze da go sonuvate i ste go sonuvale 20 god
ti ocigledno ne razbiras mnogu raboti , kazi mi koja ti e satisfakcijata sto tvojot tim ima parce metal (titula) sto ti nikogas ne si ni go doprel ???
ne zbori deka treba da se uci od feni deka sekoja godina e se podobar i podobar da ne vi se desi i na vas strumica!!! i mnogu me interesiresira od kaj znaes deka feni ke vleze vo funal four, da kazes deka ima siguren vlez vo jadranska liga ili vo uleb ke kazam bravo e ova e timiste, ti se zadovoluvas so eden bibl????

ama koga ke si razmislam poubavo bolje da da igras vo bibl otkolku da padnes.......................( ne go pisuvam ostatokot od prosta pricina deka nema da go razberete i ke se navredite )
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Кој ги спомнува, ти и уште тројца дебили на форумов! И немам слушнато за екипа од македонската лига што се вика Ноколферт. А МЗТ за воља на вистината се 17 години во Прва лига со учество во највеќе финалиња после Работнички така не знам како ги нема никаде. Само ЖАЛЧЕ што ќе ве нема вас од догодина:baeh::baeh::baeh:
не брат грешка си ке не има колку толку ке не има.... да не береш гајле колку токлу вазно ке не има не се секиај како со има млади таленти у Струмица нигде нема у Македонија поззззз
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
zosto feni e edna od pricinite poradi koja strumica se raspadna???? de aj molim te ne tresi gluposti. mu gi ispraa parite i sega ce si gledaat 2 liga. a toa sto si go pisuval za titulite si na sosema pogresno mislenje. vie postoite 20 god a nemate titula. strumica postoi 3 god i ima edna titula . nejzinoto ime e zapisano na peharot a vaseto ne e. eve sepak i nedaj boze i vasiot klub zgasnuva i koa ce se pogledne istorijata gi ima feni rab str a vas ve nema. i so koa ste postoele 20 god????
znam ce mi odgovoris sme igrale so real madridi i ... ama gabe vie nemate titula. toa znaci sekogas ste bile samo eden prosecen tim. pozz

vo momentot treba da se uci od feni od godna vo godina se podobri i podobri........
se pocna od vtora liga
edna prosecna sezona vo prva liga koja bese 6 to mesto
ovaa poslednata dvojna kruna
sega na red e povtorno dvojna kruna a i siguren vlez vo final four vo bibl ligata taka da vie samo toa moze da go sonuvate i ste go sonuvale 20 god
Ко прво не можеш да ја споредиш тогашната кошарка со оваа денешната во однос на играчите. Тогаш играле големи имиња во македонската кошарка. За да кажеш дека еден тим бил просечен, тимот треба да бил повеќето од сезоните многу слаб или редовно да испаѓал од Прва лига и пак да се враќал и се така во круг. МЗТ Скопје заедно со Работнички никогаш нема испаднато од Прва лига, како што реков погоре имаме највеќе финалиња после Работнички, второ проверете го негде во архивата на клубот скорот помеѓу МЗТ Скопје и Тиквеш, Орка, Фени, ќе видите дека освен оваа сезона, секогаш сте ни преставувале топовска храна, дури и имаме земено Куп сред Кавадарци. Која ти е тебе сатисфакцијата ако клубот има титула кога пример утре нема да можеш да идеш во сала, туку ќе си се тешиш дека некогаш си земал титула, гледајќи не нас само на ТВ (ова ти го кажувам затоа што си многу сигурен дека ќе постоите долго, што не ми се верува, ќе ви се случи истото што им се случи и на струмичани). Во моментов далеку од тоа дека треба да се учи од Фени. Што да се учи, дека газадата на Фени го контролира КФМ, дека целлата Федерација работи за интересите на еден клуб...тоа ли треба да се учи. А ќе ти кажам само едно, ќе поминат уште 100 години, ама никогаш нема да го повторите успехот на МЗТ Скопје од таа сезона, и неној да ме убедиш дека не е поубаво да го победиш Реал Мадрид, Порто, Бенфика...одколку да играш во македонската лига.
П.С. Те гледам многу се разбираш во спортот, само да те прашам па да ми одговориш, навивачите на Ливерпул немаат видено титула во домашното првенство веќе 20 години, дали Ливерпул е просечен тим иако успешно настапуваат во Европските купови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom