Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
ti ocigledno ne razbiras mnogu raboti , kazi mi koja ti e satisfakcijata sto tvojot tim ima parce metal (titula) sto ti nikogas ne si ni go doprel ???
ne zbori deka treba da se uci od feni deka sekoja godina e se podobar i podobar da ne vi se desi i na vas strumica!!! i mnogu me interesiresira od kaj znaes deka feni ke vleze vo funal four, da kazes deka ima siguren vlez vo jadranska liga ili vo uleb ke kazam bravo e ova e timiste, ti se zadovoluvas so eden bibl????

ama koga ke si razmislam poubavo bolje da da igras vo bibl otkolku da padnes.......................( ne go pisuvam ostatokot od prosta pricina deka nema da go razberete i ke se navredite )
Edno e jasno...Skopjani bidejki nemaat titula se tesat so toa sto sekoj sto osvoil titula se raspadnal.Klubovite pak sto osvoile titula i se raspadnale se tesat so toa sto MZT postoi 20 godini i nema titula.Epa daj site tesite se i ne se karajte tuka na forumot...

I ni Kavadarcani ako se zadovoluvame na BIBL?Ti Aerodromke na sto se zadovoluvas?Na penzioniranite Stankovik i Blazevski(sekoja cest za niv no veke gi gazat gondinkite).I ako mene mi pretstavuva ogromno zadovolstvo i golemo iscekuvanje da odam vo sala i da gledam kakva takva megunarodna kosarka na sto se dolzi tvoeto iscekuvanje?Na cekanje na derbito so Rabotnicki?
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
I ni Kavadarcani ako se zadovoluvame na BIBL?Ti Aerodromke na sto se zadovoluvas?Na penzioniranite Stankovik i Blazevski(sekoja cest za niv no veke gi gazat gondinkite).I ako mene mi pretstavuva ogromno zadovolstvo i golemo iscekuvanje da odam vo sala i da gledam kakva takva megunarodna kosarka na sto se dolzi tvoeto iscekuvanje?Na cekanje na derbito so Rabotnicki?
Па сигурно дека има многу повеќе од кошарка во дербито со Работнички (не зборам во тепањето) туку во ривалитетот кој вие за жал никогаш нема да можете да го осетите затоа што нормално за да се има ривалитет треба да се има традиција која патем вие ја немате. И фала богу дека повеќе ќе сакам да играме против Работнички, отколку со еден Свислијон Таково или Рилски на пример. Ако е излезот на меѓународна сцена по секоја цена...Не фала, имаме видено далеку поголеми работи во нашата сала.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Еве доказ дека пратиш македонска кошарка од пред една година, како може да играат 2 години во Неготино кога биле во составот лани во купот.
http://www.basketball.org.mk/kup07/klub.asp?id=7

А тој што ми го спомна Лазе Ристов кога има играно во Фени или си го измисли сам?
Грешка си друже, и не се контри кога не си прав, на линкот кој ти со го ставил можеш да го забележиш и името на еден кавадаречки кошаркар Леов Даниел, епа ај сеа ти кажи ми како он може да биде во ланскиот ростер на Фени, кога веќе 2 години е на студии во Русија.
Само сакам да ти кажам дека инфорамцијата од линкот нема врска, тоа е се.

Ко прво не можеш да ја споредиш тогашната кошарка со оваа денешната во однос на играчите. Тогаш играле големи имиња во македонската кошарка. За да кажеш дека еден тим бил просечен, тимот треба да бил повеќето од сезоните многу слаб или редовно да испаѓал од Прва лига и пак да се враќал и се така во круг. МЗТ Скопје заедно со Работнички никогаш нема испаднато од Прва лига, како што реков погоре имаме највеќе финалиња после Работнички, второ проверете го негде во архивата на клубот скорот помеѓу МЗТ Скопје и Тиквеш, Орка, Фени, ќе видите дека освен оваа сезона, секогаш сте ни преставувале топовска храна, дури и имаме земено Куп сред Кавадарци. Која ти е тебе сатисфакцијата ако клубот има титула кога пример утре нема да можеш да идеш во сала, туку ќе си се тешиш дека некогаш си земал титула, гледајќи не нас само на ТВ (ова ти го кажувам затоа што си многу сигурен дека ќе постоите долго, што не ми се верува, ќе ви се случи истото што им се случи и на струмичани). Во моментов далеку од тоа дека треба да се учи од Фени. Што да се учи, дека газадата на Фени го контролира КФМ, дека целлата Федерација работи за интересите на еден клуб...тоа ли треба да се учи. А ќе ти кажам само едно, ќе поминат уште 100 години, ама никогаш нема да го повторите успехот на МЗТ Скопје од таа сезона, и неној да ме убедиш дека не е поубаво да го победиш Реал Мадрид, Порто, Бенфика...одколку да играш во македонската лига.
П.С. Те гледам многу се разбираш во спортот, само да те прашам па да ми одговориш, навивачите на Ливерпул немаат видено титула во домашното првенство веќе 20 години, дали Ливерпул е просечен тим иако успешно настапуваат во Европските купови.
1. Точно, тоа никој не го оспорува.

2. За со Тиквеш не знам да ти кажам бидејќи не се сеќевам на тие времиња, ама Орка да ви претставувала “топовска храна“ чисто сумљам, ти не направи дека до вчера сме биле Карпош Соколи, а всушност имавме солидно деби (под името Фени Индустри) во прва лига завршувајќи на 6-та позиција, и не знам дали се сеќаваш ама минатата сезона ве побидивме во Јане Сандански, со еден поен разлика мислам дека беше, за оваа сезона нема што да се зборува за нашиот меѓусебен скор.

3. Мене лично ми претставува огромна сатисфакција што знам дека еден кавадаречки тим станал шампион на Македонија во кошарка, а дали ќе се распаднеме утре или задутре не можам да ти кажам, уствари не знам зошто го спомнуваш тоа кога кошарката во Кавадарци буквално цвета, единствен начин да престанеме со постеоње е Фени да се откаже од спонзорство, а јас моментално не гледам причина за тоа бидејќи цената на никелот е небесно висока, фабриката работи одлично и е најглем извозник во Македонија, да сум на ваше место не би почнал со предвремено бришење на Фени од Македонската кошарка.


4. Ах бре, уште ли со тоа, баш поради такви контрадикторни изјави Амир си даде оставка од УО на КФМ и го повлече спонзорството кон федерацијата, ај ќе видиме што ќе се случува оваа сезона.

5. Да сме живи и здрави, за се има време, не велам дека ќе ги победиме Реал или Бенфика
ама секаков успех надвор од Македонија ќе се брои, и се надевам ќе биде препознаен од вистинските љубители на кошарката во Македонија.

6. Извини ама Ливерпул освои ЛШ пред 3 сезони, да не сте освоиле и вие Евролига а јас да сум пропиштил?
Уствари ме интересира кога последен пат игравте надвор од Македонија?
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
2. За со Тиквеш не знам да ти кажам бидејќи не се сеќевам на тие времиња, ама Орка да ви претставувала “топовска храна“ чисто сумљам, ти не направи дека до вчера сме биле Карпош Соколи, а всушност имавме солидно деби (под името Фени Индустри) во прва лига завршувајќи на 6-та позиција, и не знам дали се сеќаваш ама минатата сезона ве побидивме во Јане Сандански, со еден поен разлика мислам дека беше, за оваа сезона нема што да се зборува за нашиот меѓусебен скор.

6. Извини ама Ливерпул освои ЛШ пред 3 сезони, да не сте освоиле и вие Евролига а јас да сум пропиштил?
Уствари ме интересира кога последен пат игравте надвор од Македонија?
Минатата сезона ако ТИ добро се сеќаваш во првото коло Фени победи со 1 кош разлика со грешка на записничката маса, за оваа ти кажав и сам дека бевте неприкосновени. Инаку прашај ги постарите ќе ти го кажат скорот, топовска храна мислев за Тиквеш, додека со Орка знам дека секогаш сме имале позитивен скор (иако тогаш беа релативно добри и беа меѓу првите 4).

Па види ги постовите на твоите сограѓани во врска со немањето на домашна титула, за тоа се однесува постот со Ливерпул само една споредба толку голем клуб, а нема одамна освоено пехар. Заборавив да ти кажам дека не е само сезоната со Реал. Тука се сезоните кога доаѓаа екипи од типот на Жалгирис, Шоле, Турктелеком, Сплит итн.
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
тоа беа временја кога ви идааа жалгирис , реал , бенфика , порто .... а саа дек сте нема ве нигде кој иде у вашата сива арена никој ...односно македонски екипи.....20 година да постоиш и да немаш титула тв е ... срамота...
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.194
Поени од реакции
13
da ve prasam so e podobro da imas golema istorija i da postois ili da imas edna titula i da ne postois ???
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
ние имаме една титула и постоиме а вие постоите 20 години а немата ни една титула
 
V

Viktoranius

Гостин
da ve prasam so e podobro da imas golema istorija i da postois ili da imas edna titula i da ne postois ???
ние имаме една титула и постоиме а вие постоите 20 години а немата ни една титула
Јасно ли е Зоки, или да нацртам ?

Струмица постои реков јас, само што нема да е конкурентна за титула.
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
585
Поени од реакции
1
чекај ке почне уште малку сезона и ке видиме дали постои:toe::toe::toe::toe::toe::toe::toe::toe::toe::toe:
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Edno e jasno...Skopjani bidejki nemaat titula se tesat so toa sto sekoj sto osvoil titula se raspadnal.Klubovite pak sto osvoile titula i se raspadnale se tesat so toa sto MZT postoi 20 godini i nema titula.Epa daj site tesite se i ne se karajte tuka na forumot...

I ni Kavadarcani ako se zadovoluvame na BIBL?Ti Aerodromke na sto se zadovoluvas?Na penzioniranite Stankovik i Blazevski(sekoja cest za niv no veke gi gazat gondinkite).I ako mene mi pretstavuva ogromno zadovolstvo i golemo iscekuvanje da odam vo sala i da gledam kakva takva megunarodna kosarka na sto se dolzi tvoeto iscekuvanje?Na cekanje na derbito so Rabotnicki?


jas znaes zasto ne se sitam na BIBL posto sum go gledala mzt kako igra so real, porto ulm, itn itn i sum gledala igraci od stilot na bodiroga, a bibl za mene edna liga kaj sto od srbija i bugarija igraat 8 plasiranite kako kaj nas sto se sokoli i mavrovo , a od makedonija igra sampionot e zaradi toa ne bi se zadovolila :helou:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
ние имаме една титула и постоиме а вие постоите 20 години а немата ни една титула
Ај пратете меил на КФМ и прашајте колку екипи ке имаа ова сезона во првата кошаркарска лига и прашајте која е екипата која ја повлекла пријавата...така да ке ви поставам едно равенство, кошарка во Струмица = на титули на Мзт, со единствена разлика што навивачите на Мзт ке гледаат уште долго време кошарка, а Струмица ке гледа второлигашки фудбал во претставникот Нов Милениум
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
jas znaes zasto ne se sitam na BIBL posto sum go gledala mzt kako igra so real, porto ulm, itn itn i sum gledala igraci od stilot na bodiroga, a bibl za mene edna liga kaj sto od srbija i bugarija igraat 8 plasiranite kako kaj nas sto se sokoli i mavrovo , a od makedonija igra sampionot e zaradi toa ne bi se zadovolila :helou:
Mozebi.Ali mislis deka makedonskata kosarka vo ovoj moment ima kapacitet za pogolemi dostreli?Nema.Pa zatoa da se nadevame deka ova e nekoja otskocna daska za vo idnina.I ne samo Feni tuku i Mzt i site drugi timovi da odat napred.I site da gledame segasnost i idnina za makedonskata kosarka a ne da se sitime na minatoto...
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Mozebi.Ali mislis deka makedonskata kosarka vo ovoj moment ima kapacitet za pogolemi dostreli?Nema.Pa zatoa da se nadevame deka ova e nekoja otskocna daska za vo idnina.I ne samo Feni tuku i Mzt i site drugi timovi da odat napred.I site da gledame segasnost i idnina za makedonskata kosarka a ne da se sitime na minatoto...
mislam deka ima dostrel i kakov jadranska liga , pa i uleb moze sigurne ne bibl, posto feni ima pari i moze da si go dozvoli toj luksuz
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
zosto feni e edna od pricinite poradi koja strumica se raspadna???? de aj molim te ne tresi gluposti. mu gi ispraa parite i sega ce si gledaat 2 liga. a toa sto si go pisuval za titulite si na sosema pogresno mislenje. vie postoite 20 god a nemate titula. strumica postoi 3 god i ima edna titula . nejzinoto ime e zapisano na peharot a vaseto ne e. eve sepak i nedaj boze i vasiot klub zgasnuva i koa ce se pogledne istorijata gi ima feni rab str a vas ve nema. i so koa ste postoele 20 god????
znam ce mi odgovoris sme igrale so real madridi i ... ama gabe vie nemate titula. toa znaci sekogas ste bile samo eden prosecen tim. pozz

vo momentot treba da se uci od feni od godna vo godina se podobri i podobri........
se pocna od vtora liga
edna prosecna sezona vo prva liga koja bese 6 to mesto
ovaa poslednata dvojna kruna
sega na red e povtorno dvojna kruna a i siguren vlez vo final four vo bibl ligata taka da vie samo toa moze da go sonuvate i ste go sonuvale 20 god
Ај зашто Фени е причината за распадот на Струмица? Зашто Струмица вложи 320.000 евра и не постигна никаков успех. После математиките, ни перењето пари преку кошарката не им се исплати.

Од фени да се учи подобри од година во година, истото беше и со Струмица и после 3 години секнаа.

Фајнл фор? Да не гледаш на гравчиња? Збориш за Станковиќ, а вие играте со Прековиќ, збориш за Блажевски, а типот игра за репрезентација пред вашиот Гоцевски, Михаловски...

Стално ја давам споредбата, дали тоа што Њукасл нема освоено титула 50 години е помал клуб од Челзи? Дали Билбао е помал клуб од Ла Коруња? Дали Шалке е помал клуб од Динамо Дрезден? Дали Нотингем Форест е помал клуб од Челзи?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom