Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
8 декември 2007
Мислења
469
Поени од реакции
0
momci,iskreno fala vi na site za cestitkite i da dade gospood kaj site da ima bebinja koi ke gi sledat nasite stapki
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
ајде вака значи одкако се изначитав јачање и пување од секој и сешто па јас како присутен да се изјаснам за вчерашниот натпревар..
Прво кошаркарскиот дел мене еднио што ми се виде позитивно кај МЗТ беше борбеноста со кој компензираа за недостатокот на квалитет во однос на ФЕНИ,фалеше во играта на МЗТ многу прегледност и брзоплетите и панични реакции на одредени играчи ги коштаа многу ако се земе во обзир што и ФЕНИ изиграа под ниво само малце среќа фалеше МЗТ да тепа(фалеше Самарџие да не постои да му ебам кожата sd)исто позитивно за мене беше враќањето на душата кај Јане Петровски полека полека заличе на тоа што беше лани..али што е тука е очекував да е бетер(слабо пратев ради домашната публика и нивините мајмунлуци):bilokojzbot:
Ееее сега идеме вака значи некои тука Лозари се возбудуваат како надвикле некој и одма се направија GAte 18sd.Драги Лозари еве ви кажување од човек што беше вчера и максимално објективно ке ви објаснам сега,како што ви кажевме и пред да тргаме во автобусот годишниот просек беше 17 години значи само 15 души бевме со лични карти,соодносот на звучност од 2 000 наспорти 47 души и законите на физика( и нејзината подгранка за звук која и да е) не даваат по ниедна тероија ние да ве надвикаме нели...значи вие да зевате ние да викаме пак ке сте погласни..мислам дека ви е јасно.
Прва слика во салата ми беше на влезот од горе 3 метра над мене Чекмбар грд ко кур ме пљука(ме утна си го рка другар му sd) јас би вратил ама у вис кој пљука му се враќа у фаца нели sd тоа го рачунате за некој успех :bilokojzbot: браво!!!

Во салата народот напизден до крај на нас и покрај тоа што по договорот што го напраивме меѓу нас не пцуевме и не провоциравме никого,и покрај тоа цела трибина каде што бевме сместени зјапаше во нас нон стоп со покажување на средни прстови како дебилчиња некои,
Лозари преку сила 150 души сите со мока правени и утпани од господ а плеј листа иде вака
track no1-УУУУ АААА ФЕНИИИИ
track no2-ШАМПИОНИ!!!
track no3-ДА ДАДЕ ГОСПОД ДА СЕ ВРАТИ ’63

track no4-нема тоа е од нив :bilokojzbot::bilokojzbot:ауу да дад а и на крај по сугестија на нивните професори Чкембари викаа и Пелистер:bilokojzbot:
На искачање надвор ми дојде една мисла си викам господе фала што сум од Скопје да без Лозар ке се самоубиев!!!

ако ми реплицирате ве молам да е аметно осмислено без малоумни доскочици,вчера слушнав повеќе од доволно
Околу ова песните изгледа нешто или не си у ред со слухот, или така се правиш. Коа можеше баба да ми каже дека ногу сме пееле и сме се слушале на телевизор, тогаш кусо да си ти што не можеш да се споредуваш со жена од 80 години.

Според тебе:
track no1- Викавме 2-3 пати цела сала и тоа јако.
track no2- Кога победивме на крај исто така викавме 2-3 пати
track no3- Ја испеавме максимун 5 пати.

И според твојата листа на песни ние значи вкепно сме испеале 10 пати (2 минути) и преостанатото време молчевме нели?

Моја листа на песни:
1. На сред кавадарци песна се ори...
2. Играј Фени ти, за нас победи...
3. Играј Фени тии, играј и победи..
4. Тапан ми срце удира..
5. Сиино белите денес ние...
7. Ние сме лозари од тиквешки крај..
8. Лозова, лозова, тоа е ракија..
9. Вечерва ке биде пекол, вечерва е лудница...
10. Да даде господ...63...
11. Бојан 13
12. уууу,аааа, ФЕНИ,ФЕНИ,ФЕНИ

Па мислам дека не ги измислив сега овие песни...Дали ти дојде сеќавањето ПЕЈО?
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Абе,ајде Лозари се споредувате со Ф.А дај,малку почит да му ебам мајката,вие никогаш нема да сте FAMILY AERODROM !
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
Абе,ајде Лозари се споредувате со Ф.А дај,малку почит да му ебам мајката,вие никогаш нема да сте FAMILY AERODROM !
Не јас си признавам искрено, никогаш не би се споредувал со ФА. Му признавам нив, и на нивната долга навивачка (во кошарка) кариера. Само кажав нешто околу песните што и стварно е реално..
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.491
Поени од реакции
47.585
Баба ти те лаже тоа и е работ верувај.мада и јас подзаборавив малце али еве што стварно слушнав

1. На сред кавадарци песна се ори...точно
2. Играј Фени ти, за нас победи...не
3. Играј Фени тии, играј и победи..точно
4. Тапан ми срце удира..не
5. Сиино белите денес ние...точно
7. Ние сме лозари од тиквешки крај..не
8. Лозова, лозова, тоа е ракија..не
9. Вечерва ке биде пекол, вечерва е лудница...не
10. Да даде господ...63...точно
11. Бојан 13-ова на општа жалост е точно примети ја грешката на крај от од песната слуго Битолска и зашто заборави дека викнавте “Пелистер’ или за Тиквеш сте вие......вие уствари за кого ааа да да да знам ми текна за кого ке ви кажат Чекмбари за тие сте во превод вејки на ветрот без кичма и без свое “јас’’
12. уууу,аааа, ФЕНИ,ФЕНИ,ФЕНИ-точно

Па мислам дека не ги измислив сега овие песни...Дали ти дојде сеќавањето ПЕЈО?

Па мислам дека во голем дел измисли али ако сакаш да се лажеш сам себе слободно не ми смета мене,тоа си е ваша работа
факт е дека сте подоле чак и од Ајдуци
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
Баба ти те лаже тоа и е работ верувај.мада и јас подзаборавив малце али еве што стварно слушнав

1. На сред кавадарци песна се ори...точно
2. Играј Фени ти, за нас победи...не
3. Играј Фени тии, играј и победи..точно
4. Тапан ми срце удира..не
5. Сиино белите денес ние...точно
7. Ние сме лозари од тиквешки крај..не
8. Лозова, лозова, тоа е ракија..не
9. Вечерва ке биде пекол, вечерва е лудница...не
10. Да даде господ...63...точно
11. Бојан 13-ова на општа жалост е точно примети ја грешката на крај от од песната слуго Битолска и зашто заборави дека викнавте “Пелистер’ или за Тиквеш сте вие......вие уствари за кого ааа да да да знам ми текна за кого ке ви кажат Чекмбари за тие сте во превод вејки на ветрот без кичма и без свое “јас’’
12. уууу,аааа, ФЕНИ,ФЕНИ,ФЕНИ-точно

Па мислам дека не ги измислив сега овие песни...Дали ти дојде сеќавањето ПЕЈО?

Па мислам дека во голем дел измисли али ако сакаш да се лажеш сам себе слободно не ми смета мене,тоа си е ваша работа
факт е дека сте подоле чак и од Ајдуци
Ееее ме бивало за да измислуам песни... во временски рок од 5 минути измислив толку песни...алал да ми е се гордеам самиот со себе:vozbud:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.491
Поени од реакции
47.585
Ееее ме бивало за да измислуам песни... во временски рок од 5 минути измислив толку песни...алал да ми е се гордеам самиот со себе:vozbud:
еее сеа хуморов иди терај го Шерифот и другарчињата не со мене те молам...јас не ти кажав дека си ги измислил само ти кажувам што слушнав сакаш верувај сакаш не
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
572
Поени од реакции
20
Znaci citam i nemozam da se iznasmeam,losazri istok se sporeduvaat so FAMILY AERODROM!!!Alo momci sto vi e,kako prvo nas ne nadvikaa kavadarcani a ne lozari,zasto koa peea samo lozari i samo nie,prasajte si gi so'graganite' u kogo gledaa,a za toa deka ne plukal nekoj,toa moze bilo ama na eden dvajca,zasto jas vlegov megu prvite i samo se smeea i jadea gomna od strana.P.S.SKOPJE IMA AERODROMhahahahahahah
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
Znaci citam i nemozam da se iznasmeam,losazri istok se sporeduvaat so FAMILY AERODROM!!!Alo momci sto vi e,kako prvo nas ne nadvikaa kavadarcani a ne lozari,zasto koa peea samo lozari i samo nie,prasajte si gi so'graganite' u kogo gledaa,a za toa deka ne plukal nekoj,toa moze bilo ama na eden dvajca,zasto jas vlegov megu prvite i samo se smeea i jadea gomna od strana.P.S.SKOPJE IMA AERODROMhahahahahahah
А да а заборавив и таа песна :pos2::pos2::pos2:
Скопје има Аеродром Аеродром, ку*от ми е авион авион:pos2::pos2:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
А да а заборавив и таа песна :pos2::pos2::pos2:
Скопје има Аеродром Аеродром, ку*от ми е авион авион:pos2::pos2:
A што не ја запеете „Сител Бамбини„? каква само песна сте смислиле, па ова ни наголемите композитори во историјата не би можеле нешто олку креативно да смислат. Јас мислам дека сте имале вонреден состанок за да смислите ваква песна, секоја ви чест. Некои групи ке се мачат да смислат песна од 3-4 строфи, вие Козари сте мајстори за тоа. Може да размениме телефони па да ви се јавам да ми смислите песна и на мене па да се фалам низ градов дека јас сум ја смислил.

Колен, Колен....Сакам да бидам авион...сакам да бидам мува...САКАМ ДА БИДАМ АВИОМУВА :vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
572
Поени од реакции
20
A што не ја запеете „Сител Бамбини„? каква само песна сте смислиле, па ова ни наголемите композитори во историјата не би можеле нешто олку креативно да смислат. Јас мислам дека сте имале вонреден состанок за да смислите ваква песна, секоја ви чест. Некои групи ке се мачат да смислат песна од 3-4 строфи, вие Козари сте мајстори за тоа. Може да размениме телефони па да ви се јавам да ми смислите песна и на мене па да се фалам низ градов дека јас сум ја смислил.

Колен, Колен....Сакам да бидам авион...сакам да бидам мува...САКАМ ДА БИДАМ АВИОМУВА :vozbud::vozbud::vozbud:
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:AAAAAAAAAAAAAAAAAA DELIRIUM PRED SPIENJEEEEEEEEEEEEEEEEEAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59


:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

Најновото знаме на Козари

П.С. Сакале да бидат авиомуви хихихиихихихи
 
Член од
7 март 2008
Мислења
138
Поени од реакции
4
kozari a? ok togas vaka. vei selodromci znaite li ednas da pretrpite poraz.vas ve nadvvika cela sala a? pa ti gluv si bil togas. cela sala peese toa so peeja LOZARITE, i toa za plukanjeto neznam dali bea 2-3.prasaj si gi tia sto vlegoa 2 pat kako pominaa.
merak mi e barem go vidote kavadarci u pravo svetlo a ne so stavate klipovi na youtube koi nemat vrska.
a i cim si slusnal nekoi pesni dobro e oti vie vo jasmin ne postoevte covek.imase edna navivacka grupa LOZARI i 2500 fanovi na FENI INDUSTRI
 

Kajgana Shop

На врв Bottom