Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
7 март 2008
Мислења
138
Поени од реакции
4
naucime edno od vas vaa vecer, a toa e: da ne begame kaa picki.
ne se slusate be alooooooo.i usvari imase li f.a i kavadarci?
i neznam kamerite dali vi bea ukluceni da snimate kako se naviva pa da naucite nesto
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Ви ги читам муабетите и неможам да се изначудам дека самите се представувате како навивачки групи !!!! Пишувам на оваа тема ама мислам на сите колективно...бтв од Кавадарци сум... и најмногу и се чудам на таа навивачка група ЛОЗАРИ Да тоа беше вистинска навивачка група до пред 4-5 години а сега ??? ДЕЦА се собрале па ќе се тепале офф леле исто и со другите па вие знаете ли културен и нормален муабет да направите? се пцујте се навредувате...сељаци провинцијалци лонци и ваганци тука човек се може да слушне а дојдов да прочитам само за резултатите од купот а нив НИКАДЕ ГИ НЕМА ... незнам и зошто администрацијава на форумот не ја укине комплетно оваа подфорумска група... И би сакал да прашам која навивачка група одвас МЛАДИВЕ (ги исклучувам: Комити, Чкембари, Ајдуци .... и други на кој не ми текнува) се имате регистрирано како навивачки групи ? колку одвас имаат СТАТУТ па да се декларираат како навивачки групи? и дали тој статут дава за право во навивачка група да има ДЕЦА од по 15-16 години?

Му честитам за синот на скопјанецот (нека ми извине за името не го запамтив) голем да расте и се најдобро во животот.

А за купот нека победи најдобриот ! јас навивам за ФЕНИ :)

И на крај специјален поздрав до ГРАЃАНИТЕ однас селјаците (а тие под селјаци подразбирале се што не живее во скопје ехехех )
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
А зошто вреѓаш ти со зборот селјаци? Јас поштено реков фала на честитеките. Не ве навредив во никој случај со селјани или било што како што ти навредуваш, па тоа што го напиша ти ми беше доволно за да се изреволтирам. И немам намера повеке да се расправам..
drugar ne se zamaraj.ednostavno gi izgubime u navivanje...pederistata nikogas ne priznavaat deka gi du*ele.pa taka oni ne priznavaat deka izgubija na sekakov plan.neka nie cestita pobedata...a vo sabota ci go cestitame i trofejot.AJ NEKA NISE MNOZAT
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Жити се која победа на трибини бе алооооооооо? Незнам кој кажа дека 150 души сте иделе? Па вие дома на куп не бевте 150 души едвај 50 бевте.
od kakov kompleks patite vi skopjanistata?i dali ima nades za negovo izlecuvanje
 

GIS

Член од
21 октомври 2007
Мислења
881
Поени од реакции
154
eve vi nesto za utakmicata dole na terenot a i na tribinite

feni zasluzeno stigna do pobedata, iako mal del od natrevarot igrase mzt dobro sto e za pofalba.

lozari bea okolu 180-200(realna brojka) se navivase vo tekot na celiot natprevar i mnogu dobro bea potpomagnati od prepolnetata sala vo kavadarci vo koja imase okolu 2300 gledaci. taka da bravo za lozari
i eve vi dokaz za toa deka lozarite poleka no sigurno zalicuvaat na navivacka grupa. potencirav i prethodno deka lozari ce bidat vo golema brojka po narednite 3-4 godini. fakt e toa deka dosega bea samo N od navivaci no poleka no sigurno se vracaat na starite pateki kako sto bea vo 93-94 koga imase dobar fudbal vo kavadarci kako i 97-98 koga bese orka.

family aerodrom bea eden avtobus 50-60 navivaci i bea na prosecna vozrast 17-18 godini so mal isklucok. (detska gradinka)
eve ce vi kazam eden fact. nesto sto e stvarna vistina. poradi toa sto na minatata utakmica famili pocnaaa da mavaat so sisinja privezoci i sl. sega im bese vrateno so ista mera.
uste na samiot vlez vo tunelot koga se vleguva vo salata oklolu 20 aerodromci bea isplukani, i si stavaa salovi na glavite i begaa kako picki i se doblizuvaaa do policijata da ne bidat povtorno plukani. ne go sfacajte ova kako provokacija cista realnost odnosno vracanje za stariot dolg.
ima edna kako ce si posees taka ce si znees kako vo slucajot.

i tie navivaaa vo tekot na celiot natprevar no ne se ni slusaa. probaa posle utakmica od koga se isprazni salata da se pokazat no lozari vratija so 3 pati pogolema merka.

a sakam i da potenciram deka na ovaa utakmica family vadea mobilni i kameri za da naucat kako se naviva a ne kako sto napisa nekoj od F.A pred nekoj den..
hahahaha


taka da bravo za lozari i za feni i edno prasanje do site: dali sega uste vi e nejasno koj ce bide sampion????:pos2:
KE SE UBIJAM OZBILNO....lozari gi pobedile na FA!? decko ti da ne si pod koka? dali znaes sto zboruvas....ja ne gi sakav FA ni malko..ama pocnuvam da gi svakam niv...arno vi vikat site selaci teski ste...e sega da vi kazam famyli kazaa deka ke doaga malata grupa,a ako se bile na vozrast po 18 god ne se mali deca...za mlada grupa se okey...a vie lozari procitav na eden post ste im peele nepostoite,nepostoite na FA....pa ja kako sto znam vie ne postoite..KAJ VI E TRANSPARENTOT?? vie za mene veke ne postoite...se gledame vo sabota daj boze da fleze strumica vo finale...ke go zapalime seloto kavadarci...pozz
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
KE SE UBIJAM OZBILNO....lozari gi pobedile na FA!? decko ti da ne si pod koka? dali znaes sto zboruvas....ja ne gi sakav FA ni malko..ama pocnuvam da gi svakam niv...arno vi vikat site selaci teski ste...e sega da vi kazam famyli kazaa deka ke doaga malata grupa,a ako se bile na vozrast po 18 god ne se mali deca...za mlada grupa se okey...a vie lozari procitav na eden post ste im peele nepostoite,nepostoite na FA....pa ja kako sto znam vie ne postoite..KAJ VI E TRANSPARENTOT?? vie za mene veke ne postoite...se gledame vo sabota daj boze da fleze strumica vo finale...ke go zapalime seloto kavadarci...pozz
looooooooooooooooooooolllllllllllll....i tebe netie lesna
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
KE SE UBIJAM OZBILNO....lozari gi pobedile na FA!? decko ti da ne si pod koka? dali znaes sto zboruvas....ja ne gi sakav FA ni malko..ama pocnuvam da gi svakam niv...arno vi vikat site selaci teski ste...e sega da vi kazam famyli kazaa deka ke doaga malata grupa,a ako se bile na vozrast po 18 god ne se mali deca...za mlada grupa se okey...a vie lozari procitav na eden post ste im peele nepostoite,nepostoite na FA....pa ja kako sto znam vie ne postoite..KAJ VI E TRANSPARENTOT?? vie za mene veke ne postoite...se gledame vo sabota daj boze da fleze strumica vo finale...ke go zapalime seloto kavadarci...pozz
gi pobedija. ZASTO ?????

POSTO SKORO CELA NAVIJACKA BESE DENES NA MEKICI KAJ NASIOT VODZA I ZARADI TOA I NE OTIDOVME .

ok ste ne dobile nema gajle uzivajte i plivajte


pozzz radikal i aerodromka
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
тежок филм е овој кавадаречкиот разбираш, хахахах се се прочитав ама уште кога прочитав дека Лозари викале не постоите на Ф.А. е тогаш сватив дека нешто не е во ред, ја искрено ако оваа година Фени не се засилеше немаше ни да знам дека постои некоја навивачка група од Кавадарци. па вие ли сте навивачи бе од кои 65.3 % се на возраст од 15 години, до полусезона само знаевте да ракоплеската и да викате ФЕНИ ФЕНИ, ај ај упрајувате се, гледам денеска со МЗТ сте научиле и нешто од Струмица, па и вие пеевте ајде цела сала.
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Лозари биле 150-200 души? Како што кажав пред тоа тие што пееа беа околу 50 души, освен ако целата сала не ја сметате за Лозари. Вие нас ќе ни пеете не постоите и што кур има вас да ве снимаме со мобилни? Сељачишта едни ! Ајде вака ќе си речеш можеби само ние Аеродромците патиме од некој комплекс и кога вака ќе ви кажеме факт можеби не сме во право. Ама ви кажаа и струмичаниве кои сте и што сте а тоа е дека сте маалска дружина на чело со шерифот и вие ќе се споредувате со Ф.А. Значи дека вие сте тие што не сте биле во право и што си патите од комплекси, а не ние. Вчера како што знам многу луѓе не отидоа на утакмицата а ви кажаа Радикал и аеродромка зашто. И незнам кој пиша Ф.А. се криеле со шалови? Па ако сте толку јаки што не дојдовте до Ф.А. туку плукате? И што треба да се свртат со фацата накај вас за да ги плукате? Вие сте пичките така од горе што сте плукале. Вие се нарекувате навивачка група а незнаете транспарент да си чувате и вие пак ќе повторам се споредувате со Ф.А.? Јас колку што знам, а гледам дека и струмичаниве знаат (изгледа само вие не) беше кажано дека ќе доаѓа доста помлада група на Ф.А. и возраст од 18 години не е мала. Ама кој ви е крив кога не гледате подалеку од носот па да видите какви сВе деца седат на ваша трибина. Пере во кажа објективна слика и за вашата група и за вас.
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
Ултраси кои плукаат?? :pos2::pos2::pos2:
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
тежок филм е овој кавадаречкиот разбираш, хахахах се се прочитав ама уште кога прочитав дека Лозари викале не постоите на Ф.А. е тогаш сватив дека нешто не е во ред, ја искрено ако оваа година Фени не се засилеше немаше ни да знам дека постои некоја навивачка група од Кавадарци. па вие ли сте навивачи бе од кои 65.3 % се на возраст од 15 години, до полусезона само знаевте да ракоплеската и да викате ФЕНИ ФЕНИ, ај ај упрајувате се, гледам денеска со МЗТ сте научиле и нешто од Струмица, па и вие пеевте ајде цела сала.
1. За да сме викале дека не постоат ФА, не сме викале тоа е тешка измислица, зошто и нас ни е јасно кои се во суштина ФА, иако вчера не се покажаа многу сепак знам јас добро кои се.
2. За она што немало ни да знаеш дека сме постоеле доколку Фени не се засилел, ке ти го кажам следното: Изгледа си некое мало дете и не знаеш кои биле ЛОЗАРИ во времето на тиквеш, а за тоа ке постирам некои клипови кои не сум сакал да ги ставам зошто беа против чкембари... само треба да се обработи материјалот.
3. Кога викавме ајде цела сала потоа следуваше спектакл од 3000 публика: ууууу, аааа ФЕНИ, ФЕНИ, ФЕНИ....
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.024
Поени од реакции
609
1. За да сме викале дека не постоат ФА, не сме викале тоа е тешка измислица, зошто и нас ни е јасно кои се во суштина ФА, иако вчера не се покажаа многу сепак знам јас добро кои се.
2. За она што немало ни да знаеш дека сме постоеле доколку Фени не се засилел, ке ти го кажам следното: Изгледа си некое мало дете и не знаеш кои биле ЛОЗАРИ во времето на тиквеш, а за тоа ке постирам некои клипови кои не сум сакал да ги ставам зошто беа против чкембари... само треба да се обработи материјалот.
3. Кога викавме ајде цела сала потоа следуваше спектакл од 3000 публика: ууууу, аааа ФЕНИ, ФЕНИ, ФЕНИ....
постирај се што имаш
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
Лозари биле 150-200 души? Како што кажав пред тоа тие што пееа беа околу 50 души, освен ако целата сала не ја сметате за Лозари. Вие нас ќе ни пеете не постоите и што кур има вас да ве снимаме со мобилни? Сељачишта едни ! Ајде вака ќе си речеш можеби само ние Аеродромците патиме од некој комплекс и кога вака ќе ви кажеме факт можеби не сме во право. Ама ви кажаа и струмичаниве кои сте и што сте а тоа е дека сте маалска дружина на чело со шерифот и вие ќе се споредувате со Ф.А. Значи дека вие сте тие што не сте биле во право и што си патите од комплекси, а не ние. Вчера како што знам многу луѓе не отидоа на утакмицата а ви кажаа Радикал и аеродромка зашто. И незнам кој пиша Ф.А. се криеле со шалови? Па ако сте толку јаки што не дојдовте до Ф.А. туку плукате? И што треба да се свртат со фацата накај вас за да ги плукате? Вие сте пичките така од горе што сте плукале. Вие сенарекувате навивачка група а незнаете транспарент да си чувате и вие пак ќе повторам се споредувате со Ф.А.? Јас колку што знам, а гледам дека и струмичаниве знаат (изгледа само вие не) беше кажано дека ќе доаѓа доста помлада група на Ф.А. и возраст од 18 години не е мала. Ама кој ви е крив кога не гледате подалеку од носот па да видите какви сВе деца седат на ваша трибина. Пере во кажа објективна слика и за вашата група и за вас.
1.Грешка си разбрал... Лозари не плукаа ништо бидејчи бевме на спротивни трибини (нормално) тоа го правеле обичните гледачи, зошто кога бевте минатиот пат вие го правевте истото...
2. За шерифот незнам уште колку пати треба да кажам дека веке од тогаш не е во Лозари, а и во никој случај ни тогаш не бил водач. А имаше само 10 тина деца од по 15-16 години друго се беше нагоре...
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Признајте синоќа бевте надвикани што е така така бидете реални Радикал кажа дека е така и го почитувам пошто е реален а и виа не бевте сите комплет тоа сите го знаеме инаку несомнено ФА е една од најдобрите навивачки групи во Македонија ама за синоќа сварно бевте надвикани а и Пере ти за Ајдуци сам ќе се увериш кога ќе дојдат во Кавадарци ако дојдат кои се и каков народ се нескам да коментирам повеќе пошто глеам салбо си упатен у ситуацијата а дека 50 души сне биле хехехе тешко изгледа не ти се догледува треба да си го провериш видот над 100 души бевме секако не викам дека бевме 500 или 800 ама околу 130 души бевме секако ај поздрав..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom