Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
30 септември 2007
Мислења
369
Поени од реакции
0
1. За да сме викале дека не постоат ФА, не сме викале тоа е тешка измислица, зошто и нас ни е јасно кои се во суштина ФА, иако вчера не се покажаа многу сепак знам јас добро кои се.
2. За она што немало ни да знаеш дека сме постоеле доколку Фени не се засилел, ке ти го кажам следното: Изгледа си некое мало дете и не знаеш кои биле ЛОЗАРИ во времето на тиквеш, а за тоа ке постирам некои клипови кои не сум сакал да ги ставам зошто беа против чкембари... само треба да се обработи материјалот.
3. Кога викавме ајде цела сала потоа следуваше спектакл од 3000 публика: ууууу, аааа ФЕНИ, ФЕНИ, ФЕНИ....
3000 publika nema sansi da imalo vo salata , imate 1800-2000 stol4inja vo salata tolku vi e kapacitetot plus toa delot kaj sto bil zagraden za F.A i plus toa tribinite od 2 te strani vi se zagradeni nema mesto za stoenje kako sto ima vo Strumica pa da sobere uste 1000 dusi vo salata. 2000 kavadarecka publika moze da e imalo i plus od Skopje navivaci , prethodno nekoj spomena deka vo salata imalo okolu 2 300 luge preku sila mozno e da imalo tolku ama 3000 kavadarecka publika nema sansi.Inaku Mzt igrase borbeno cela utakmica no im nedostasuvase malko sreka i mozebi ke uspeea da napravat nesto poveke.
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
3000 publika nema sansi da imalo vo salata , imate 1800-2000 stol4inja vo salata tolku vi e kapacitetot plus toa delot kaj sto bil zagraden za F.A i plus toa tribinite od 2 te strani vi se zagradeni nema mesto za stoenje kako sto ima vo Strumica pa da sobere uste 1000 dusi vo salata. 2000 kavadarecka publika moze da e imalo i plus od Skopje navivaci , prethodno nekoj spomena deka vo salata imalo okolu 2 300 luge preku sila mozno e da imalo tolku ama 3000 kavadarecka publika nema sansi.Inaku Mzt igrase borbeno cela utakmica no im nedostasuvase malko sreka i mozebi ke uspeea da napravat nesto poveke.
Абе скалите, влезовите, излезите, на 2 столчиња седеа по тројца, најгоре на трибините има простор околу два метра во должина на цела трибина, се беше полно. Вака не се наполнило дури кога играеше Македонија-Швајцарија ракомет, а за потврда имаш и на страната на кошаркарската федерацијата..
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
тежок филм е овој кавадаречкиот разбираш, хахахах се се прочитав ама уште кога прочитав дека Лозари викале не постоите на Ф.А. е тогаш сватив дека нешто не е во ред, ја искрено ако оваа година Фени не се засилеше немаше ни да знам дека постои некоја навивачка група од Кавадарци. па вие ли сте навивачи бе од кои 65.3 % се на возраст од 15 години, до полусезона само знаевте да ракоплеската и да викате ФЕНИ ФЕНИ, ај ај упрајувате се, гледам денеска со МЗТ сте научиле и нешто од Струмица, па и вие пеевте ајде цела сала.
abe bece...neznam kako date narecam...do vcera koga skopjani lafea sve i svasta za provincijata(kavadarci,strumica,bitola) so us ne vikate za skopjani...sea se svrtete soniv...utre kaa ce doat f.a u strumica ti pak ke ki pcues i na tribini i tuka na forumot.raka na srce gi cenam site strumicani...i nikogas nema da kazam nisto protiv.do neknaa te vikaa CUSKAR...i treba da bidis gord so si cuskar ali gleam tisi kaj ke duvne veterot...
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Абе скалите, влезовите, излезите, на 2 столчиња седеа по тројца, најгоре на трибините има простор околу два метра во должина на цела трибина, се беше полно. Вака не се наполнило дури кога играеше Македонија-Швајцарија ракомет, а за потврда имаш и на страната на кошаркарската федерацијата..
se slagam sotebe deka salata ima tocno 2000 stolcinja...3000 mozebi e preterano no 2700-2800 sigurno.toa stvarno bese haos se sedese po dvajca na stolce a skalite bea full...za finale ako se vleze treba 2-3 saata predhodno dase vleveva
 
Член од
16 јануари 2008
Мислења
631
Поени од реакции
0
se slagam sotebe deka salata ima tocno 2000 stolcinja...3000 mozebi e preterano no 2700-2800 sigurno.toa stvarno bese haos se sedese po dvajca na stolce a skalite bea full...za finale ako se vleze treba 2-3 saata predhodno dase vleveva
Да да ама тоа за другите. Јас си имам обезбедено место во Лозари, па така да не се секирам многу. И повторно ке треба да има добра организација и голема помош од публиката како вчера што мислам дека беше незаборавно. Па доколку дојдат Ајдуците да им покажеме што се праве. Ајде ова не е за оваа тема но тука се почна...таа е.
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
И тоа е "добра" организација..преполна сала со намалени услови за безбедност...факт со кој неможе да се пофали никој во МК...
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
И тоа е "добра" организација..преполна сала со намалени услови за безбедност...факт со кој неможе да се пофали никој во МК...
markus obezbeduvanjeto vo salata bese nevideno...ne davaa ronka da pomine...ozbilno...ako does ke vidis.jas koga vlegov se isplasiv...goa nekoj bomba aktiviral...policija,specijalci i obezbeduvanje imase nad 150dusi
zatoa i pokraj prepolnata sala nemase nikakov incident
 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Незнам зошто се карате безвеза , Ф.А се од самиот почеток на кошарката во македонија , вие само кога имате тим тука се гледе големината на навивачката група , второ треба да биде срамно сред кавадарци да ве надвика еден автобус , не сакам да бранам никој , ни ајдуците не се нешто посебно но ако треба да се рангират сигурно дека ајдуците ке бидат на повисоко од вас , тоа што го направија ајдуците со цедевита вие нема да го направите уште многу време , со ова сакам да кажам дека ниедна навивчка група засега во македонија во кошарката неможе да се рамне со Ф.А ако ги гледаме реално работите.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.491
Поени од реакции
47.586
ајде вака значи одкако се изначитав јачање и пување од секој и сешто па јас како присутен да се изјаснам за вчерашниот натпревар..
Прво кошаркарскиот дел мене еднио што ми се виде позитивно кај МЗТ беше борбеноста со кој компензираа за недостатокот на квалитет во однос на ФЕНИ,фалеше во играта на МЗТ многу прегледност и брзоплетите и панични реакции на одредени играчи ги коштаа многу ако се земе во обзир што и ФЕНИ изиграа под ниво само малце среќа фалеше МЗТ да тепа(фалеше Самарџие да не постои да му ебам кожата sd)исто позитивно за мене беше враќањето на душата кај Јане Петровски полека полека заличе на тоа што беше лани..али што е тука е очекував да е бетер(слабо пратев ради домашната публика и нивините мајмунлуци):bilokojzbot:
Ееее сега идеме вака значи некои тука Лозари се возбудуваат како надвикле некој и одма се направија GAte 18sd.Драги Лозари еве ви кажување од човек што беше вчера и максимално објективно ке ви објаснам сега,како што ви кажевме и пред да тргаме во автобусот годишниот просек беше 17 години значи само 15 души бевме со лични карти,соодносот на звучност од 2 000 наспорти 47 души и законите на физика( и нејзината подгранка за звук која и да е) не даваат по ниедна тероија ние да ве надвикаме нели...значи вие да зевате ние да викаме пак ке сте погласни..мислам дека ви е јасно.
Прва слика во салата ми беше на влезот од горе 3 метра над мене Чекмбар грд ко кур ме пљука(ме утна си го рка другар му sd) јас би вратил ама у вис кој пљука му се враќа у фаца нели sd тоа го рачунате за некој успех :bilokojzbot: браво!!!

Во салата народот напизден до крај на нас и покрај тоа што по договорот што го напраивме меѓу нас не пцуевме и не провоциравме никого,и покрај тоа цела трибина каде што бевме сместени зјапаше во нас нон стоп со покажување на средни прстови како дебилчиња некои,
Лозари преку сила 150 души сите со мока правени и утпани од господ а плеј листа иде вака
track no1-УУУУ АААА ФЕНИИИИ
track no2-ШАМПИОНИ!!!
track no3-ДА ДАДЕ ГОСПОД ДА СЕ ВРАТИ ’63
track no4-нема тоа е од нив :bilokojzbot::bilokojzbot:ауу да дад а и на крај по сугестија на нивните професори Чкембари викаа и Пелистер:bilokojzbot:
На искачање надвор ми дојде една мисла си викам господе фала што сум од Скопје да без Лозар ке се самоубиев!!!

ако ми реплицирате ве молам да е аметно осмислено без малоумни доскочици,вчера слушнав повеќе од доволно
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Темава е јас мислам МЗТ! инаку криво ми е за мзт шо изгуби бидејки ги мразам фени ама ке им дојде ред ! Позз СТРУМИЦА!
 

lozar_kavadarci

ФЕНИ ШАМПИОНИ 2007/08
Член од
10 јануари 2008
Мислења
817
Поени од реакции
2
Во салата народот напизден до крај на нас и покрај тоа што по договорот што го напраивме меѓу нас не пцуевме и не провоциравме никого


aaaaaaaaaaaaaa se gleda deka si bil izdrogiran
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
ајде вака значи одкако се изначитав јачање и пување од секој и сешто па јас како присутен да се изјаснам за вчерашниот натпревар..
Прво кошаркарскиот дел мене еднио што ми се виде позитивно кај МЗТ беше борбеноста со кој компензираа за недостатокот на квалитет во однос на ФЕНИ,фалеше во играта на МЗТ многу прегледност и брзоплетите и панични реакции на одредени играчи ги коштаа многу ако се земе во обзир што и ФЕНИ изиграа под ниво само малце среќа фалеше МЗТ да тепа(фалеше Самарџие да не постои да му ебам кожата sd)исто позитивно за мене беше враќањето на душата кај Јане Петровски полека полека заличе на тоа што беше лани..али што е тука е очекував да е бетер(слабо пратев ради домашната публика и нивините мајмунлуци):bilokojzbot:
Ееее сега идеме вака значи некои тука Лозари се возбудуваат како надвикле некој и одма се направија GAte 18sd.Драги Лозари еве ви кажување од човек што беше вчера и максимално објективно ке ви објаснам сега,како што ви кажевме и пред да тргаме во автобусот годишниот просек беше 17 години значи само 15 души бевме со лични карти,соодносот на звучност од 2 000 наспорти 47 души и законите на физика( и нејзината подгранка за звук која и да е) не даваат по ниедна тероија ние да ве надвикаме нели...значи вие да зевате ние да викаме пак ке сте погласни..мислам дека ви е јасно.
Прва слика во салата ми беше на влезот од горе 3 метра над мене Чекмбар грд ко кур ме пљука(ме утна си го рка другар му sd) јас би вратил ама у вис кој пљука му се враќа у фаца нели sd тоа го рачунате за некој успех :bilokojzbot: браво!!!

Во салата народот напизден до крај на нас и покрај тоа што по договорот што го напраивме меѓу нас не пцуевме и не провоциравме никого,и покрај тоа цела трибина каде што бевме сместени зјапаше во нас нон стоп со покажување на средни прстови како дебилчиња некои,
Лозари преку сила 150 души сите со мока правени и утпани од господ а плеј листа иде вака
track no1-УУУУ АААА ФЕНИИИИ
track no2-ШАМПИОНИ!!!
track no3-ДА ДАДЕ ГОСПОД ДА СЕ ВРАТИ ’63
track no4-нема тоа е од нив :bilokojzbot::bilokojzbot:ауу да дад а и на крај по сугестија на нивните професори Чкембари викаа и Пелистер:bilokojzbot:
На искачање надвор ми дојде една мисла си викам господе фала што сум од Скопје да без Лозар ке се самоубиев!!!

ако ми реплицирате ве молам да е аметно осмислено без малоумни доскочици,вчера слушнав повеќе од доволно


TI SI LUD ZIMI SE :pos2: :pos2: :pos2: :pos2: :pos2:

baska procitav deka i si se drogiral ,zasto ne kazuvas vakvi raboti
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.491
Поени од реакции
47.586
Во салата народот напизден до крај на нас и покрај тоа што по договорот што го напраивме меѓу нас не пцуевме и не провоциравме никого


aaaaaaaaaaaaaa se gleda deka si bil izdrogiran
како примети?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom