Фан клуб: МЗТ Скопје

P

PewDiePie

Гостин
За сите оние што не ја гледаа утакмицава на телевизија:

http://www.abaliga.com/a5914/League_Video/Round_18_MZT_Skopje_Aerodrom_Split_full_match_video.html

Премотајте на 29:30, ова е тајм-аутот после неуспешниот цепелин на Оташевиќ и Дејвис.
Пипан - МАЈСТОРЕ!!! :cuc:
Јебем вам,мајку вам јебем заебантску болесну ! хахахах
Крал е Пипан жими се,само така треба со нас,најнедисциплиниран народ сме.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Оташевич на Ракочевич,Дамјан на Нелсон,Дејвис на Савович ( или обратно за Дамјан и Дејвис ) и Станко на Катич/Браун во одбрана и максимално бркање на Ракочевич и Нелсон.Ако им ги отсечеш тие двајца играчи готови се,плус се многу склони на правење грешки при подавања а Нелсон и при водење топка.Гечевски на Скот/Симонович али да ги остава на 3ка и да покрива назад под кош да нема пробиви.

Во последно време се и во компелтен аут со тројки дека шутерите Скот и Симонович не знаат ни што играат.Имаат 4 од 30 во два натпревари со тоа што во последниот со Уникс 0 погодиле.Они се враќаат најрано во петок со авион од Русија 2000 км па да се надеваме дека нема да им тргне тројки и дека ќе ги фати уморот и против МЗТ.

Се надевам дека ќе игра МЗТ зонски пресинг од прва минута,И топката што почесто да е кај Ракочевич а поретко кај Нелсон или Цветкович зошто кога он ја има топката цел тим чека од него некое чуда а под притисок не игра најдобро.

.
 

F.A

Член од
3 октомври 2010
Мислења
238
Поени од реакции
54
2 ra bosanska liga aj moze Pipan znae so saka do sega pokaza...ama neznam upm!
 

dabo

TOMOX47
Член од
31 март 2008
Мислења
78
Поени од реакции
21
http://kosarka24.com/vesti/nlb-liga/vesti/12868-poznat-datum-odravanja-fajnal-fora-aba-lige#addcomments

Погленете како српските медијуми го девалвираат нашиот успех и борбата за место во првите четири екипи

срамота!!!
--- надополнето: 25 јануари 2013 во 15:41 ---
http://kosarka24.com/vesti/nlb-liga/vesti/12868-poznat-datum-odravanja-fajnal-fora-aba-lige#addcomments

Погленете како српските медијуми го девалвираат нашиот успех и борбата за место во првите четири екипи

срамота!!!

Затоа во Недела СКОПЈЕ ЗГАГИ ГИ во сред Белград !!!!
--- надополнето: 25 јануари 2013 во 15:44 ---
http://familyaerodrom.com/sajt/?q=node/104
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Не знам само на која основа Раднички и Цедевита имаат повеќе шанса од нас.Раднички и Цедевита ова коло немаат ништо поголема шанса за победа одколку ние.

Најголем кандидат за Ф4 засега е Будучност зошто од судирите со другите конкуренти му остана само со Раднички дома да игра,а со,Партизан и Игокеа веќе играа.Цедевита и Олимпија немаат никаква шанса додека ние и Раднички сме тука со шансите.Со тоа што и на нив шансите им се лоши дека играат со Цибона.Задар,Раднички и Црвена Ѕвезда на гости тоа им се 3 пораза загарантирани.Али дома имаат лесни противници Сплит,Широки и Крка.

Ние како гостувања ги имаме ЦЗ,Цедевита,Сцзолнок и Крка
Дома играме со Олимпиј,Игокеа,Задар и Партизан

Искрено ако извадиме 5-3 би било успех иако 4-4 или 3-4 би било реално.Со помалку од 6-2 на Ф4 неможе да отидеме.

За да се пласираме на Ф4 би ни биле потребни победи против Цедевита,Цзолнок,Крка,Олимпија,Задар и барем еден да тепаме Игокеа/Партизан ( да се надеваме дека Игокеа тогаш веќе ќе почне да се олабавува веќе па ќе можеме во Скопје да ја тепаме)


.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
767
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Значи нашиве одма да препишваат од други глупости.Веќе имаат од РС одвоено 1 милион евра и со монтажни трибини ќе го зголемат до 5000 капацитетот.

Финтата е што нема кој да организира Ф4.И евентуално четвртиот тим ќе биде организатор.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
39.020
Поени од реакции
112.375
Другар ми пушти една информација, колку е точна не знам.
Наводно Пипан викнал некој центар - Босанец, требало вечер или утре да пристигне и да пробаат да го потпишат, е сега колку е точно ова ќе покаже времето.

Инаку најверојатно Турањанин ќе лета од МЗТ ради тоа што нејќел да настапува со Македонско државјанство, моментално игра како странец и пополнува место безврска.
Какво гнасно копиле е ова нека се гони од тимов што е можно побрзо. Го знам уште од мал, игравме заедно по младинскиве лиги, мамино разгалено синче. Не знам уопште што носат вакви шминкери во тимов.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.973
Поени од реакции
1.245
Sutra bi bilo lepo popuniti Pionir-dolaze navijaci MZT-a i bilo bi sramota za sve nas da naprave za njih domacu atmosferu... Inace su momci ok i ne treba ih dirati ali im ne smemo dozvoliti da nas nadglasaju!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom