Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
:pos::pos: Фаул кош еееееј, кои се судииве бе ??? што судаат???
--- надополнето: 27 јануари 2013 во 20:25 ---
Според мене, работата е што Делии ги нема на утакмица (не знам поради кои причини, не сум упатен) и ќе се слушаа само Фемили. Пошто вака е ко во театар атмосферата, освен по некој аплауз/свиркање.
Не само според тебе туку тоа е главната работа и причина реално, и они сигурно издејствувале инаку зашто да не дозволат гостување? Кога можеа Партизан да дозволат зашто да не можат овие ? Педери.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Оваа дури и Раднички ја надмаши.Најголеми гомна на свет.Титула да не видат оваа година маме им ебам
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.139
Поени од реакции
5.892
Колку лоша утакмица еејјј... На веќе изгубено ни се повредија 2ца играчи. Баксуз до крај....

Али тоа е кога они имаат играч ко Ракочевиќ што може сам да решава утакмица (11/13 шут за 2 и 5 асистенции) :unsure:
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Пораз кој "боли" во права смисла на зборот. Поразот не беше изненадување, сепак Звезда влезе во натпреварот како фаворит, ама повредиве на Дамјан и Урош се ептен малерозни. Да се надеваме дека не е сериозно. За 6 дена во Скопје со Олимпија.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Не е тоа причината.Има забрана за гостински навивачи директно од раковдстовот на лигата, иначе и јас би сакал да има Фемили во сала би било многу подобро, жално сварно што тргнале и дури кај Врање ги вратиле.
Можеа ФА да идат на скоро сите гостувања, сега со ЦЗ неможат... Можеа симпатизери на цигани (навивачи, но без застави, бидејќи имаат бојкот во оваа лига) да идат со Игокеа во Босна, можеа цигани да влегуваат во Пионир кога Партизан беше домаќин итн. итн... Работата е што цигани ја бојкотираат лигата, а ФА и со тие 70-80 навивачи ќе грмеа во Пионир... Тоа е еден вид на понижување, бидејќи, сепак Звезда е тим со многубројни навивачи, не е новосоздаден тим...
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Ко нас што не не пуштија Кобра и другарчиња во Градски така и циганите се исељачија и не ги пуштија Ф.а, а ќе грмеа дечките ќе беа ко на домашен терен. Не им одговараше такво сценарио. Видов дека и кумановските делии се напалија па сите лајкнуваат на фб по групите за ултрас тоа што не ги пуштија Ф.а.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.273
Поени од реакции
5.117
Ефтим Богоев во МЗТ !?!? :eek::eek::tapp::facepalm::гомце:
Искрено овај играч на МЗТ не му треба, од овај има 1000 подобри играчи, читам дека овај бил на барање на Пипан, незнам шо има видено Пипан во него :гик:
Добар беше Богоев пред 3-4 години сега е :гомце:
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
183
Поени од реакции
115
Ова е најклошарскиот потег кој можеа да го направат.А против Игокеа плачеа како магариња зошто не биле пуштени карти во оптег за и они да имале навивачи во сала а од друга страна се плашат 50 души да не ги надвикаат кај нив во сала.

СРАМОТА И ТОА ГОЛЕМА.
Дали управата на МЗТ дозволи на Делии да присуствуваат во Скопје на првиот натпревар?
Кога не дозволуваш да ти дојдат гостински навивачи без разлика на која екипа и во кој спорт се за очекување е и тие да не ти дозволат да гостуваш кај нив.
Штета за дечкиве што биле вратени барем на време да им било кажано да не одат за џабе.

Интересно ќе биде кога ќе ви гостува Партизан. Со оглед на тоа дека гостувавте во Пионир спортски е да дозволите и да ви дојдат Гробари без разлика дали се од Србија или од Македонија иако се сомневам дека управата ќе дозволи и овојпат :rolleyes:
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
183
Поени од реакции
115
од србин само полошо е србоман
Лошо си проценил братко ме боли ку*ац и за Звезда и за Партизан македонец сум и навивам за наши екипи во случајов за МЗТ мило ми е кога победува во јадранскава лига, само од спортски аспект гледано кога веќе сакаш да одиш на гости коректно е и да дозволиш и да дојдат кај тебе (ако сакаат нормално).
Во случајов ти нив со „камења“, а очекуваш гостопримство од нивна страна :tapp:
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Лошо си проценил братко ме боли ку*ац и за Звезда и за Партизан македонец сум и навивам за наши екипи во случајов за МЗТ мило ми е кога победува во јадранскава лига, само од спортски аспект гледано кога веќе сакаш да одиш на гости коректно е и да дозволиш и да дојдат кај тебе (ако сакаат нормално).
Во случајов ти нив со „камења“, а очекуваш гостопримство од нивна страна :tapp:
Кое гостување кога само 4-5 клуба во целата лига воопшто имаат вистински навивачки групи од кој само на 2-3 отишле на некое гостување.

Освен со Партизан и со Игокеа ( овие почнаа да си носат навивачи на сегде во последно време ) на други тимови не верувам воопшто да дојдат во Скопје.Ако пак под непуштање подразбираш тоа србоманите од Куманово што се палеа како ќе доаѓале на МЗТ,треба да земеш во предвид дека тие одвај се собраа 300 луѓе на Куманово-ЦЗ не па во Скопје да доаѓаат.ЦЗ не може да го наполни Пионир ( и тоа до сега пола им влегуваа без карти сега кога ќе мора карти да купуваат празна ќе им биде салата освен на дербија ) не па на гостувања ќе иделе.

И највеќе што ме нервира е што се гледа судиите на кај влечат да ни биде местото.На средина на табела.Против сите фаворити за Ф4 катастрофално судење.Против сите кои не се фаворити коректно судење.Вчера ни дадоа 4-5 технички за едно полувреме напукаа ЦЗ 20+ разлика и во второ а се приближиме оставаат погруба игра во одбрана и крај на приказната,ставам кладба дека да присмрдевме на едно цифрена разлика или техничка или неспортска одма ќе паднеше.Колку фаули не досудија е нереално.Српски судија ни суди против ЦЗ,па кај го има тоа бе.

И заборавив прво да напишам БРАВО за Оташевич како вошка е,не се дава па што сака нека биде.
.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.139
Поени од реакции
5.892
И највеќе што ме нервира е што се гледа судиите на кај влечат да ни биде местото.На средина на табела.Против сите фаворити за Ф4 катастрофално судење.Против сите кои не се фаворити коректно судење.Вчера ни дадоа 4-5 технички за едно полувреме напукаа ЦЗ 20+ разлика и во второ а се приближиме оставаат погруба игра во одбрана и крај на приказната,ставам кладба дека да присмрдевме на едно цифрена разлика или техничка или неспортска одма ќе паднеше.Колку фаули не досудија е нереално.Српски судија ни суди против ЦЗ,па кај го има тоа бе.

И заборавив прво да напишам БРАВО за Оташевич како вошка е,не се дава па што сака нека биде.
.
Вчера заборавив да го пишам ова... 3 технички грешки од ракав извадија судиите. Првата му ја лупнаа на Пипан за време на паузата помеѓу прва и втора четвртина :)facepalm:), наводно за протестирање... Втората на Баќич за симулација, иако очигледно имаше контакт, а третата не ни видовме на кој е и зошто е. Сеа читам на сајтот дека и оваа била за Пипан (не пишува зошто).
Стварно срамота вакво безвезно судење.
 
Член од
26 јануари 2013
Мислења
312
Поени од реакции
177
Срамота за делии, што ги немаше во сала, срамота за српскиот судија. Нека им е со среќа што ФА не стаса и Дамјан се повреди. штета
 
Член од
26 декември 2012
Мислења
229
Поени од реакции
158
Значи не се бираат средства за Ѕвезда и Партизан да ги земаат бодовите во Белград...дајте нека му ја отстапат АБА лигава, и така се однесуваат како да е нивна приватна сопственост и се тие предодредени за Ф4.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom