Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Ова коло отиде F4 Цедевита на среќа ги тепаше Задар,Олимпија Игокеа.Тоа е тоа
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Ова е најклошарскиот потег кој можеа да го направат.А против Игокеа плачеа како магариња зошто не биле пуштени карти во оптег за и они да имале навивачи во сала а од друга страна се плашат 50 души да не ги надвикаат кај нив во сала.

СРАМОТА И ТОА ГОЛЕМА.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Не е тоа причината.Има забрана за гостински навивачи директно од раковдстовот на лигата, иначе и јас би сакал да има Фемили во сала би било многу подобро, жално сварно што тргнале и дури кај Врање ги вратиле.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Не е тоа причината.Има забрана за гостински навивачи директно од раковдстовот на лигата, иначе и јас би сакал да има Фемили во сала би било многу подобро, жално сварно што тргнале и дури кај Врање ги вратиле.
Не ме смеј те молам.Можеа да идат на Игокеа,Партизан,Раднички ( и на Цибона тие што имале пари во себе да покажат заради ЕУ регулативи имаа влезено ) али сега на ЦЗ не може.Тоа е правило на кое се повикуваат клубови кои сакаат да се вадат зошто им е срам дека нема да им дојдат навивачи тој натпревар.

Ако има забрана за гостински навивачи како Чович внесе 200-300 гледачи на Партизан-ЦЗ ? како имаше од ЦЗ навивачи против Игокеа?
 

dabo

TOMOX47
Член од
31 март 2008
Мислења
78
Поени од реакции
21
Па и вчера имаше навијачи на Игокеа во Љубљана
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.813
Поени од реакции
72.142
Поклошарски од ова нема, кај си дал пари за автобус, ти пропаднало и времето и парите :facepalm: Автобусите не ти ги плаќа некој туку од свој џеб идат парите :facepalm:
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Поклошарски од ова нема, кај си дал пари за автобус, ти пропаднало и времето и парите :facepalm: Автобусите не ти ги плаќа некој туку од свој џеб идат парите :facepalm:
Барем на граница да ги врателе поклошарски ќе било само во Белград да ги вратат.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Не знам зошто воопшто играат нека си излезат сега на полувреме.4-5 технички веќе за едно полувреме без бунење.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Српски пичиња, се испичиа бе од 2 автобуса - од 50-60 луѓе.
Да даде Господ аир да не видите, уште 100 години да го гледате грбот на Партизан !
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.969
Поени од реакции
11.608
Српски пичиња, се испичиа бе од 2 автобуса - од 50-60 луѓе.
Да даде Господ аир да не видите, уште 100 години да го гледате грбот на Партизан !
Според мене, работата е што Делии ги нема на утакмица (не знам поради кои причини, не сум упатен) и ќе се слушаа само Фемили. Пошто вака е ко во театар атмосферата, освен по некој аплауз/свиркање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom