Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
28 октомври 2007
Мислења
775
Поени од реакции
271
epa toa ke bide top i onaka nema sansi on da igra povekje vo mzt! neka mu izvadat so mozat povekje pa da se zeme barem uste nekoe zasiluvanje.:salut:
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Чекајте рано е, ако се откаже Маврово ке има нова ждрепка, а голема е веројатноста да се откаже, пошто го изгубија и најдобриот играч и немаат скршен денар во клубот.
 
Член од
18 ноември 2007
Мислења
165
Поени од реакции
0
Pocnaa PROVINCIJALCITE da jadat g*mna, pak !!! Abe detence, detule uste mnogu, mnogu, mnogu.... kosarka da gledas pa da zboris, a da ve potsetam go SRKNAVTE kaj nas, zatoa kuti si...


Inace za bitola ki ima 3-4 avtobusi....

Od denes Miki Despotovic e nov igrac na nasiot MZT- Skopje

Dragi bara od karakolev 15 000 evra za da mu dade ispisnica, izgleda tatko mu e spremen da plati, a so tie pari moze da zeme TOP stranec !!!
I mene mi se ide vo bitola ama ko sto trgnale rabotive vo rabotnicki navivanje moze ke nema cela sezona taka da i gostuvanjata vo bitola,strumica i kavadarci ke gi nema:( bi idel samo za da im se smeam na toa ckembarite ''Pelister ...Pelister...pelister.... haha''
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Поради напливот на инстант експерти и провокатори, т.н зналци што незнаат зашто после секое 4-ти фаул се шутираат слободни ... зналци што пратат кошарка не подолго од година ипол, кои не прифаќаат мислење на поискусните, кои не прифаќаат факти, кои мислат дека ако е од нивниот град дека е најдоброто ... ситни провокатори, никнати од проектот на владата за секој интернет, па пошто сушна ќе била годината во Турција и Грција, не садат купус, седат тука и малтретираат недолжна раја, се групираат во сајбер фракции да тресат глупости и да си даваат подршка еден на друг во приватни пораки притоа искажувајќи нежност и љубов кон дотичната особа, навредувајќи народ кој дошол тука да го сподели своето мислење...ми дојде преку такво.

До пред некоја година, на под-форумот бевме само вистински љубители на кошарката, имаше искри, имаше недоразбирања, различни мислења ама се тоа беше на високо ниво на дискусија, секое мислење покрепено со факти или размилсувања, па лани дојдоа Струмичани, 99% од нив, прв допир со кошарката им беше тоа, годинава дојдоа Кавадарчани и тие оддеднаш експерти за мак-кошарка, а не гледале од 2000 год една мочана утакмица...

Затоа, поради зголемувањето на квантитетот, а огромниот пад на квалитет на дискусија, пред се поради огромната умствена ограниченост на одреден број на членови, спасот на форумот го гледам во правење на тест на интелегенција при примање на новите членови при што секако би се довело до огромно намалување на членовите на форумов, ама тие што ќе останеме, бар ќе знаеме да комуницираме еден со друг.

Но, затоашто тоа не е можно, јас престанувам да пишувам на форумов, на неодредено време, т.е до еден настан, кој сите ке го дознаете кога ќе се случи и моите постови ќе се однесуваат само за Мзт Скопје и Family Aerodrom.
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Поради напливот на инстант експерти и провокатори, т.н зналци што незнаат зашто после секое 4-ти фаул се шутираат слободни ... зналци што пратат кошарка не подолго од година ипол, кои не прифаќаат мислење на поискусните, кои не прифаќаат факти, кои мислат дека ако е од нивниот град дека е најдоброто ... ситни провокатори, никнати од проектот на владата за секој интернет, па пошто сушна ќе била годината во Турција и Грција, не садат купус, седат тука и малтретираат недолжна раја, се групираат во сајбер фракции да тресат глупости и да си даваат подршка еден на друг во приватни пораки притоа искажувајќи нежност и љубов кон дотичната особа, навредувајќи народ кој дошол тука да го сподели своето мислење...ми дојде преку такво.

До пред некоја година, на под-форумот бевме само вистински љубители на кошарката, имаше искри, имаше недоразбирања, различни мислења ама се тоа беше на високо ниво на дискусија, секое мислење покрепено со факти или размилсувања, па лани дојдоа Струмичани, 99% од нив, прв допир со кошарката им беше тоа, годинава дојдоа Кавадарчани и тие оддеднаш експерти за мак-кошарка, а не гледале од 2000 год една мочана утакмица...

Затоа, поради зголемувањето на квантитетот, а огромниот пад на квалитет на дискусија, пред се поради огромната умствена ограниченост на одреден број на членови, спасот на форумот го гледам во правење на тест на интелегенција при примање на новите членови при што секако би се довело до огромно намалување на членовите на форумов, ама тие што ќе останеме, бар ќе знаеме да комуницираме еден со друг.

Но, затоашто тоа не е можно, јас престанувам да пишувам на форумов, на неодредено време, т.е до еден настан, кој сите ке го дознаете кога ќе се случи и моите постови ќе се однесуваат само за Мзт Скопје и Family Aerodrom.
poradi toa sto ova e vzaemen dogovor red e i jas da kazam deka i jas prestanuvam da pisuvam osven nekoi kratki raboti za MZT SKOPJE I FAMILY AERODORM



bide pozdraveni i ............ uzivajte vo vasata nepismenost vo vrska so kosarkata
 

Kriticar

дискриминатор
Член од
7 мај 2007
Мислења
1.037
Поени од реакции
5
Си отиде една будала од МЗТ(швеѓанецот) одма дојде друга(мики):nesvest:
 
Член од
7 декември 2007
Мислења
92
Поени од реакции
0
poradi toa sto ova e vzaemen dogovor red e i jas da kazam deka i jas prestanuvam da pisuvam osven nekoi kratki raboti za MZT SKOPJE I FAMILY AERODORM



bide pozdraveni i ............ uzivajte vo vasata nepismenost vo vrska so kosarkata
Bidete i od mene pozdraveni, jas ke pisuvam samo za nekoj golem nastan povrzan za nasiot MZT- Skopje....
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Фала Богу, помирна ќе е кошарка без вас тројца.
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Од една страна ќе нема 2-ца(Радикал и Аеродромка) кој се разбираат во кошарката...

Од друга страна без нив мислам дека провокациите ќе се намалат..
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
572
Поени од реакции
20
Од една страна ќе нема 2-ца(Радикал и Аеродромка) кој се разбираат во кошарката...

Од друга страна без нив мислам дека провокациите ќе се намалат..
Zaradi vas si otidoa radical,aerodromka i zoki,pa taka ja ke ve provociram site do maksimum,zasto koga ne sakate da citate nesto pametno od nekoj so ke se razbira u kosarka,mozda ke vi bidam ja interesen so moite provokacii:drk: :drk: :drk: :drk: :drk:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Zaradi vas si otidoa radical,aerodromka i zoki,pa taka ja ke ve provociram site do maksimum,zasto koga ne sakate da citate nesto pametno od nekoj so ke se razbira u kosarka,mozda ke vi bidam ja interesen so moite provokacii:drk: :drk: :drk: :drk: :drk:
Можда, а можда и не.

Перманент бан. Провоцирај низ маало, додека грицкате семки.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
poradi toa sto ova e vzaemen dogovor red e i jas da kazam deka i jas prestanuvam da pisuvam osven nekoi kratki raboti za MZT SKOPJE I FAMILY AERODORM



bide pozdraveni i ............ uzivajte vo vasata nepismenost vo vrska so kosarkata
Аааа, нече мочи ове ночи.
Дефинитивно престануваш и ти да пишуваш, ама целосно, повеќе ни кратки работи нема да пишуваш.

Земи 200 грама семки наместо 100. Од сега ќе си дискутираш за кошарката на клупи.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Од една страна ќе нема 2-ца(Радикал и Аеродромка) кој се разбираат во кошарката...
Можеби ќе нема и тројца.

Од друга страна без нив мислам дека провокациите ќе се намалат..
Не си мислител, модератор си. Соодветно на тоа треба навремено и со авторитет да реагираш за да не ти се случуваат вакви калакурници на твој подфорум.

Псссст...не ми реплицирај. Не.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom