Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.962
Поени од реакции
1.237
Kako javlja Sportski Zurnal Igosi sledece dve sedmice bez stamenog centra,Corsleya Edwardsa...oni pravu zamenu nemaju,tu minute kupe,Komatina,Brkic,Sulovic...al' to su sve undersized centri ili centar sa igrom beka sutera(citaj Brkic) Bice zanimljivo kako ce se iz ove situacije izvuci cesto osporavani Bajic...
момент кој мора да се искористи и да продолжи серијата.
 
Член од
5 август 2011
Мислења
210
Поени од реакции
389
Kako javlja Sportski Zurnal Igosi sledece dve sedmice bez stamenog centra,Corsleya Edwardsa...oni pravu zamenu nemaju,tu minute kupe,Komatina,Brkic,Sulovic...al' to su sve undersized centri ili centar sa igrom beka sutera(citaj Brkic) Bice zanimljivo kako ce se iz ove situacije izvuci cesto osporavani Bajic...
момент кој мора да се искористи и да продолжи серијата.
http://www.zurnal.rs/2012/11/13/igokea-dve-nedelje-bez-edvardsa/index.html
 

Cuore |nter

inter4life
Член од
14 јануари 2010
Мислења
504
Поени од реакции
140
Инаку дечково е висок 206, има по 22 минути на паркет, 12,7 поени по утакмица (петти стрелец), 5,3 скока (прв скокач), 1,6 асистенции.
Добро е ова да се искористи со оглед на тоа што супер сме покриени под кош.
 
M

MrzaRules

Гостин
текст од песната на 5:50, втор клип ?
Еее МЗТ, срцево мое чука за тебе
каде си ти таму сум и јас
напред Скопје пеам на цел глас
неможе никој да те замени
се до смрт за/на тебе лојални
 
Член од
13 април 2010
Мислења
368
Поени од реакции
219
Мзт, срцево мое чука за тебе
Каде си ти, таму сум и јас
Напред Скопје пеам на цел глас
Неможе никој да те замени
Се до смрт на тебе лојални
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Оташевич :pos:СМЕШКИ !
Не можеле некое помало човече да земат... а гледам и тројкиве јако му одат:)
Браво за Николич денеска, нека продолжи само вака (y)
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.103
Поени од реакции
5.760
Оташевич :pos:СМЕШКИ !
Не можеле некое помало човече да земат... а гледам и тројкиве јако му одат:)
Браво за Николич денеска, нека продолжи само вака (y)
Ја од него сум позитивно изненаден. Доста брз и подвижен е, а и бајаги брка у одбрана. А Николиќ колку што е добар денес толку е и лош. Пола кошеви ни ги дадоа преку него. Одбрана - стуб. Џабе е толку висок.

Иначе, со шут 0/13 за 3 не се добива утакмица (n)
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Ја од него сум позитивно изненаден. Доста брз и подвижен е, а и бајаги брка у одбрана. А Николиќ колку што е добар денес толку е и лош. Пола кошеви ни ги дадоа преку него. Одбрана - стуб. Џабе е толку висок.

Иначе, со шут 0/13 за 3 не се добива утакмица (n)
Па плејот на Игокеа му избега 100 пати на Оташевич, не знам што виде позитивно во него а и за тоа не е крив Никола пошто не му бегаат на него.
Како и да е ужас се сите до еден, поготово во одбрана каде што како мали деца играат што ме вади од такт.
 
З

Забавата е во Кругот

Гостин
И во победа и пораз јас ќе бидам со тебе !
Катасторфа денес, не убија.
1/23 за 3 ка... :D
19 загубени топки... :D
Игра без срце и желба(освен некои поединци)... :D
Со оваква игра губиме и од Куманово...
Браво за ФА,за гостувањето.Околу 30 души,цел натпревар песна, при пораз од 30 разлика.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Странциве со исклучок на Дејвис се дупка… на МЗТ му треба некое црнче за плеј, не ја бива вака работата.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.167
Поени од реакции
107.663
Нема простор за паника и за плукање по играчите, не може секој натпревар Чековски да има 4/4 за тројка и да ни оди буквално се од рака. Не е ништо трагично, Игокеа се посилни од нас, втори се на табела а згора на тоа им гостувавме. Така да не го зимајте овој пораз при срце, не боли ова толку како што болат поразите од Сплит и Раднички.
Со Задар очекувам далеку поголема неизвесност и секако победа. :)
И да упатам честитки до играчите за борбеноста денес, конечно видов искри во играта на Кире, а и другите се бореа колку можеа што значи дека во овој тим постои ведар дух и тимска хемија.
 

Cuore |nter

inter4life
Член од
14 јануари 2010
Мислења
504
Поени од реакции
140
Neli be centarot prv im bese povreden, slabi bea pod kos, tamu ni bese sansara...80% od poenite im bea od reket, tose ne se vide,stanko ubaci nesto na sila, a uros da se ubie najarno ke mu e-panika go faka, slabo skoka, se pozicionira loso abe katanga. I na Majami tretiot centar e dupka garant, a ne pa na CZV.

Ja mislam deka novovo dete bese solidno ma da utakmicava ne e reper za NISTO posto kolektivno bea dupinja. Ne znam so da kazam na takov su za 3.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom