Фан клуб: МЗТ Скопје

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.103
Поени од реакции
5.760
Ептен катастрофа вечер. Им ги испокршивме обрачите... Дури и 3ките на страна, имаше бајаги шутеви од под кош или од слободни, што топката се одбиваше неколку пати од обрач и излегуваше. Кога не оди - не оди и мора да се помириме со тоа. Со таква (не)среќа - толку.
 
Член од
17 април 2012
Мислења
2.335
Поени од реакции
2.095
Шут за 3! 1од 23:facepalm: Оташевич за ташак не го бива. Утињаат од под обрач , одбрана швајцарско сирење. Од кај го најдоа тој Оташевич дупка се изнапромаши за тројки, скоро секој влез во рекет го заеба абе дупки. Од кај наоѓате се некој странски дегени па во македонско првенство да баравте ќе најдевте подобар играч на таа позиција. Инаку за центарска позиција незнам зошто не го купија Бојан Трајковски , не само од Николовски туку и од Николич е каде каде подобар центар. Дечкото знае да игра во рекет, а не овие дрвава под кош се а не можат кош да дадат. Толку осет да се нема за засилување абе чудо е тоа осоено за странските засилување што дојдоа од пред некој месец абе дрво од дрво. Едино што Дамјан го донесоа како засилување вредеше, другово тури му пепел.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.808
Поени од реакции
15.899
Слушнав денеска ќе се гради сала во Аеродром, па ме интересира дали се работи за истата сала што беше во план да се изгради или ова е сосем трето..
Поназад на темата е дискутирано за тој објект, па малце ме збуни вестта.
Некој ако е запознаен повеќе нека објасни..
 
З

Забавата е во Кругот

Гостин
Слушнав денеска ќе се гради сала во Аеродром, па ме интересира дали се работи за истата сала што беше во план да се изгради или ова е сосем трето..
Поназад на темата е дискутирано за тој објект, па малце ме збуни вестта.
Некој ако е запознаен повеќе нека објасни..
Мислам дека станува збор за истата, само што сега старата ќе ја рушат и на нејзино место ќе биде новата. Се надевам новава ќе биде со 4 трибини, а не како Борис.
Исто така и капацитетот е одличен, 5000 гледачи, но мислам дека 4000 седишта е идеално за населба како Аеродром, за да има одлична атмосвера.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Пред да искоментирам мора да прашам зошто различни луѓе различни работи ми кажуваат а и различни работи пишува.

Јане Сандански салата кој ја има изградено ?
Дали Јане Сандански се смета како приватна сопственост на МЗТ ?



Да не биде дека само пљукам за џабе.

Еве од страната на Аеродром како се поделени градежните парцели.

http://aerodrom.gov.mk/tl_files/za opstina/generalni podatoci/urbanistichki planovi/JaneSandanskiUEG.jpg ( патем нека не ве буни тој мостот лево дека си го нацртале тој мост и на официјални карти како да постои )

ги имаат и на видео

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=YEz4kQluhzE


И сега они ја прошириле таа парцелата за забавен парк и врз парцелата за сала за хокеј и заедно со парцелата за сала и хотел ги продале за џабе.Пеце Наумовски го собра цел кеј од Јане Сандански салата до булевар Србија за смешна цена од 30 евра по метар квадратен, и сега ај новата сала ќе се гради кај старата.За 30 евра метар квадратен не можеш да најдеш во Пробиштип градежно земјиште не па на место како кеј на Вардар и тоа во Аеродром .

Од друга страна сега Јане ќе го рушеле за да градат нова сала и хотел за кој нема маркица туку се планирани на друго место.Нема логика.

Или ќе го срушат Јане и таму ќе си изградат хотел за една година а сала за четири,или заради тоа јавно-приватно партнерство ќе лажат со години дека се бара инвеститор додека Пеце си гради што сака на можеби најдоброто земјиште во Скопје.


.

.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.679
Za istata stanuva zbor, imase i slika od proektot, so 4 tribini ke e, sega na Edo gledav na vesti, cekajki da vidam koj kraden film ke go pustat. :)
:vozbud::vozbud:
Шала на страна одличен проект е ова, конечно Аеродром ќе добие сала која ги задоволува стандардите на Јадранската лига, а ќе биде и повеќенаменска ако не се лажам, значи ќе може и ракомет да се игра и некои други спортови. :)
 

Cuore |nter

inter4life
Член од
14 јануари 2010
Мислења
504
Поени од реакции
140
Ацо наш си се враќа во Бугарија
--- надополнето: 20 ноември 2012 во 11:00 ---
Пред да искоментирам мора да прашам зошто различни луѓе различни работи ми кажуваат а и различни работи пишува.

Јане Сандански салата кој ја има изградено ?
Дали Јане Сандански се смета како приватна сопственост на МЗТ ?

Да не биде дека само пљукам за џабе.
.
Како што јас имам информација, салата во моментов е под концесија на Општината, значи Општина Аеродром стопанисува со истата.
Новата сала би била јавно-приватно партнерство, што значи дека тој што ќе фрли 10 милиони за да ја изгради, ќе биде ослободен од комуналии, ќе стопанисува со истата 35 години и потоа ќе ја предаде во владени на Општина Аеродром.
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Новата сала ќе биде на Општина Аеродром, а право на владение ќе има инвеститорот. МЗТ Скопје нема да плаќа буквално ништо во таа концесија што значи ќе биде ослободен од сите обврски (струја, вода, кирии, одржување и сл.), а истите ќе ги подмирува инвеститорот. По завршувањето на таа концесија автоматски салата станува сопственост на Општина Аеродром.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.229
Поени од реакции
6.710
99% сум сигурен дека Пеце или Орцо Камчев(можеби не директно,туку преку луѓе блиски до нив) ќе ја земат салата под концесија.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.103
Поени од реакции
5.760
Новата сала ќе биде на Општина Аеродром, а право на владение ќе има инвеститорот. МЗТ Скопје нема да плаќа буквално ништо во таа концесија што значи ќе биде ослободен од сите обврски (струја, вода, кирии, одржување и сл.), а истите ќе ги подмирува инвеститорот. По завршувањето на таа концесија автоматски салата станува сопственост на Општина Аеродром.
Која нова сала? Каде ќе биде сместена? Наместо старата или ќе се гради нова до мостот близнаци?
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
99% сум сигурен дека Пеце или Орцо Камчев(можеби не директно,туку преку луѓе блиски до нив) ќе ја земат салата под концесија.
Нема појако кога ќе се размавтате со процентиве од рукав
 

Cuore |nter

inter4life
Член од
14 јануари 2010
Мислења
504
Поени од реакции
140
99% сум сигурен дека Пеце или Орцо Камчев(можеби не директно,туку преку луѓе блиски до нив) ќе ја земат салата под концесија.
Салата под концесија на 35години ќе биде на рој што ќе ја изгради, така да ако Пеце или Орце дадат 10М и ја изградат...ќе си ја имаат под концесија!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom