Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
12 декември 2007
Мислења
572
Поени од реакции
20
VE MRAZAM OD DNOTO NA DUSTA !!!!!!
Za razlika od drugarmi zoki ja ne ve mrzam ama onaka interesni ste mi i sakam vise ednas da se resi dilemata,pa u pm ednas se zivee,iako samo kazimi pokraj site klipcinja so ve ima kao begate,i ja imam mn dobar drugar od cpb i on si priznava deka go jadete,na javni mesta vikate deka nie sme ti so begame,a eve ti odgovor od radical 5-6 posta pogore
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Hm imase 20,30 posto sto begaa u aerodrom, jas znam deka ja i moja ta ekipa ne begavme bas naprotiv zbrkavme 5,6 dusi na koisto im bese pointeresno kamenja od daleku odkolku so race. Znaci ne go odrekuvam faktot deka vo grupava ima i picki , ama mislkam deka e jasno deka vo sekoja grupa ima
 
Член од
18 ноември 2007
Мислења
165
Поени од реакции
0
klipceto kade sto go jade eden od cpb go imam gledano i sto da mi pravam koga tipot e glup i ide da moca sam i se dvoi od grupata.ama nemoj da kazete deka i vie ne ste go jadele.ke ti dadam primer neznam dali znaes lani koga gostuvavte kaj nas 10-15 dusi ne cekaa kaj zooloskata i koga im izlegovme neznaea koj kraj da go fatat pa na kraj zavrsija vo prodavnica a prodavacot ja zakluci vratata :)Imalo situacii kade sto go jadele i cpb i family.sekoja navivacka grupa ima jadeno kotek od druga navivacka grupa.a toa za 50na50 treba da se organizira na nekoe cisto mesto daleku od aerodrom i od centar(normalno samo so goli race)
 

Архивист

Ултрас
Член од
10 мај 2007
Мислења
2.926
Поени од реакции
608
Abe sto samo za tepacki zborite.
Zasto da se tepame,jas imam drugari i od family,i sega da se tepame.
Jas mislam nema potreba od toa.
Pozz
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Ej ke zamolam nekoj od f.a da ja postavi slikata kajsto e vandalizirana kolata ja Jordan Davitkov , sum se mocal od smeenje
Edit.( ja najdov ) loool
 
Член од
28 октомври 2007
Мислења
775
Поени од реакции
271
kazete ke ima li uste nekoe zasiluvanje zaso ovie 4 ca od koj edniot ne bil neso naj naj , jane i taci samo vredat od tie so ostanaa taka da pak ke treba da se igra samo so 5 6 igraci bez podolga klupa
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Тачи верен на МЗТ Скопје
Ангажманот на Американецот Дерил Хил само ја отвори серијата на раководството на МЗТ Скопје во обновата на екипата која првиот дел од сезоната го заврши на (пре)ниската делба на шестата позиција на табелата.

Еден од подобрите поединци во сино-белиот дрес на последните натпревари, Мухамед Тачи, е на најдобар пат да остане дел од тимот и во вториот дел од сезоната.
"Кога се враќав во МЗТ Скопје, договорот беше до крајот на првиот дел од сезоната. Тој дојде, останаа да се решат некои ситни детали, пред с$ оние околу финансиите"- вели Тачи. "Ќе видиме, иако искрено, сакам да продолжам со игрите во сино-белиот дрес на МЗТ Скопје. Ми се чини дека ја надминавме онаа криза, и оние моменти по тренерската промена. Раководството на клубот прави напори екипата да биде максимално засилена, ме информираа дека и јас сум во тие планови. Не гледам причини зошто соработката да не биде продолжена. Се надевам дека ќе бидеме многу подобри од првиот дел и дека во продолжението на сезоната ќе бидеме вистинскиот МЗТ Скопје, онаков каков што го посакуваат нашите навивачи, кои и во такви резултатски неуспешни моменти беа со нас"- дополнува крилото на МЗТ Скопје, извесно еден од носителите на играта и во вториот дел од шампионатот.


http://www.sport.com.mk/default.asp?ItemID=4C355AE710888647B244458976F45188

bravo mujo za izjavava "NIE SEKOGAS SME BILE POZADI TEBE I SEKOGAS I KE BIDEME " ( POZDRAV DO RADIKAL) :pos2: :pos2: :pos2:
 
Член од
28 октомври 2007
Мислења
775
Поени од реакции
271
pa da ti kazam samo on imase muda od cela ekipa a i sekogas go davase maksimumot, taka da treba da ostane
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Ги уништувам овие теми со офтопици заради некој несовесни членови...

Цирко вразуми се пред да биде касно...

...Ш*пт*р и други такви зборови нема да бидат толерирани...

п.с Нејќам да видам пост после мојот со твое извинување...ако имаш нешто прати ПП...


Што се однесува до засилувањата во МЗТ...се надевам дека ќе донесат добри играчи во вториот дел од сезонава...
НАПРЕД МЗТ!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom