Фан клуб: МЗТ Скопје

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
така збориш зашто до сега твојот клуб не го оштетиле судиите и затоа немаш забелешка. но господ постои и еден ден како викаат се се враќа се се плаќа.

Ziveam za toj den...
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Лоша игра денес, никаква течност во нападот, никој не превземаше одговорност. Иако на почетокот имав надеж дека може нешто да се направи годинава, сепак може да се констатира дека оваа екипа не е ништо подобра од ланската. Пред се фали подолга клупа. ФЕНИ исто беше денес слаб, со оглед на играта на МЗТ, само 3 поени на крај се премала разлика.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Лоша игра денес, никаква течност во нападот, никој не превземаше одговорност. Иако на почетокот имав надеж дека може нешто да се направи годинава, сепак може да се констатира дека оваа екипа не е ништо подобра од ланската. Пред се фали подолга клупа. ФЕНИ исто беше денес слаб, со оглед на играта на МЗТ, само 3 поени на крај се премала разлика.

тоа е затоа што овој тим е 99% нов со нови играчи и ова им е трета лигашка утамица. додека фени го задржа костурот на екипата а с епојача со неколку играчи и плус им се излечи и повредениот од лани димитровски.


но и покрај тоа што треба да се уиграат апослутно фалат уште најмалку двајца квалитетни играчи.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Абе и јас така си мислев кога гледам на тв, н оверувај во =иво кога гледаш се е подруги тука си блиску до теренот и повеќе работи се гледаат. едноставно тие некој ќе ги нарече ситници н окако што реков за послаб клуб како што е мзт м уги зема крилата кога е во налет и со тоа влиае на резултатот.


п.с. иако не веќе спонзор сеште судиите го подржуваат вложувањето негово кое и кфм ги советува да судат во негова корист.
Ako si siguren u toa so go lafis kazi mi barem edna somnitelna sudiiska odluka.Licnata vo napad na Sokolov da ne e so MZT oviot igrac ja izglumi maestralno ili pa imas nes drugo.Navedi a ne bos muabet.

DEneska na utakmicata so isklucok na poslednite momenti koga stana cela sala Family ne bea poveke od 200 luge...i tia se mnogu
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Aбе море мисли пред да пишеш:wink:Што има ние да се докажуваме пред некој што се позади нас 10000 км...убаво ти кажа фа 97!!! А за карта ако сакаат да гледаат ние ке имаме во продажба ама ке си платат по 10000 денари
Koj toa nie bre?Koj te pita tebe?Fiat Canovski?Pretsedatelot?
Kako ke odluci upravata taka ke bide...
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Eво ме меМе пак...

Фени...катастрофа, за парите што ги земаат не покажуваат ни 10%. Очекувавме да изгубиме, ама бевме многу блиску до победа, главно поради мизерната игра на Фени, со исклучок на Кол, Соколов и Браун ако не ги земеме во предвид слободните. Све друго мизерија.

За Мзт што да кажувам, Срки игра 5-6 минути, Перо слабо денес шутот, али одбрана изгина, Мзт има најслаба бековска линија во историјата. Пејановиќ, ауууууу дечкото е подрво и од дабот што го посадив во 4-то оделение, Радуловиќ е поплашлив од врапчињата што серат од дабот кој погоре го спомнав, а Шеле, такозвани Тасевски сгнвсдјфкгнвасдс.

За Работнички утакмицата претходно можам да кажам само:

1. Даваа карти од куртоазија
поради страв од нашата инвазија
а за тоа што го уништија дербито вечно,
во Аеродром ке ги пречекаме срдечно

2. За нивниот камен не треба казна
трибината и без тоа им е празна

Слушам дека на некоја личност тука сум и бил идол. Колку е добро чувството, не сте свесни. Да почнат луѓето да те обожуваат. Некој става од Роналдо аватар, некој од Канаваро, некој од Гатузо, некој од Кака, некој од Роналдињо, Пеле, Марадона, Џордан, Пипен, Коби, ЛеБрон, а А-НА-ТАСЕ од мене. Знам не е за фалење да бидеш обожуван од такви како него, али боље ишта него ништа, би рекле србите.

Фала ви...ВЕ САКАМ :vozbud:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Eво ме меМе пак...

Фени...катастрофа, за парите што ги земаат не покажуваат ни 10%. Очекувавме да изгубиме, ама бевме многу блиску до победа, главно поради мизерната игра на Фени, со исклучок на Кол, Соколов и Браун ако не ги земеме во предвид слободните. Све друго мизерија.

За Мзт што да кажувам, Срки игра 5-6 минути, Перо слабо денес шутот, али одбрана изгина, Мзт има најслаба бековска линија во историјата. Пејановиќ, ауууууу дечкото е подрво и од дабот што го посадив во 4-то оделение, Радуловиќ е поплашлив од врапчињата што серат од дабот кој погоре го спомнав, а Шеле, такозвани Тасевски сгнвсдјфкгнвасдс.

За Работнички утакмицата претходно можам да кажам само:

1. Даваа карти од куртоазија
поради страв од нашата инвазија
а за тоа што го уништија дербито вечно,
во Аеродром ке ги пречекаме срдечно

2. За нивниот камен не треба казна
трибината и без тоа им е празна

Слушам дека на некоја личност тука сум и бил идол. Колку е добро чувството, не сте свесни. Да почнат луѓето да те обожуваат. Некој става од Роналдо аватар, некој од Канаваро, некој од Гатузо, некој од Кака, некој од Роналдињо, Пеле, Марадона, Џордан, Пипен, Коби, ЛеБрон, а А-НА-ТАСЕ од мене. Знам не е за фалење да бидеш обожуван од такви како него, али боље ишта него ништа, би рекле србите.

Фала ви...ВЕ САКАМ :vozbud:
...Nekoj celavi glavi..............:pos2::pos2::pos2::pos2:
backo da ti kazam bev edinstveniot koj te branese.Site velea deka si grd kako drkan kur:pos2::pos2:a ti sega pak kazimi za imeto koe vprocem ne e ni bitno
 

Kajgana Shop

На врв Bottom