Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Ako milsite deka ste podobti od niv pustetegi da vlezat pa tamu dokazete kolku ste dobri
А зашто да докажувам нешто што сите го знаат? Имале до сега минимум 4 години да се обрачунаат со нас, ги немаше никаде. Сега кога најавија "враќање" имаа шанса за тоа, се исплашија. Е па не знам што сакаат.

Инаку тоа што се планира ќе се направи, е всушност они да сватат каква глупост направиле.

Пак ќе ти кажам нема што да се докажувам со некој што е многу многу назад од нас
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Ako milsite deka ste podobti od niv pustetegi da vlezat pa tamu dokazete kolku ste dobri

Aбе море мисли пред да пишеш:wink:Што има ние да се докажуваме пред некој што се позади нас 10000 км...убаво ти кажа фа 97!!! А за карта ако сакаат да гледаат ние ке имаме во продажба ама ке си платат по 10000 денари
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
Ako milsite deka ste podobti od niv pustetegi da vlezat pa tamu dokazete kolku ste dobri
хах еве кој ги следи утакмиците... да не кажам нуб хах, ако некој треба допрва да се докажува тоа се CPB а не ФА, ние си кажавме кој сме многу многу од дамна.. не берете гајле за нас пошто нас на секоја утакмица макар и со Вардар и некојси послаби тимови не има 200-300+ а вас на дерби ве нема 50+ затоа немате право да се рамните со нас
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
МЗт нема интенрет страна каде би можел да ја прашам управата зашто ен земале уште двајца странци бидејќи се гледа дека фалат квлаитетни играчи кои ќе даваат кошеви кога се крши резултатот. Бидејќи ако ги имаше тие двајца квалитетни играчи можеби денес ќе се радувавме на победа.

ианку нема што да кажам за фени тие се пквалитетен клуб кој има и долга клупа која е причината за денешната победа.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Исто така пред некео време мисламд ека овдена форумот некој член имаше констатација дека судиите се пристрасни кон фени бидејќи газдата нивни ја финсасира лигата. тогаш не ми се веруваше во такво нешто но гледајќи го денешниот натпревар во клучните моменти кога за послаб клуб каков што е мзт тие пристрасни одлуки на судијата многу му одмогнаа на мзт да оствари добар резултат а на фени нормално тие пари што ги вложил мора д аму се врата. епа сега гледам дека кај нас во кошарката има многу политика која влиае каде нијанси одлучуваат. за д апобеди мзт треба да се надмине себеси и да има поголема предност затоа што во такви сомнителни моемнти секогаш ќе судат за фени.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Исто така пред некео време мисламд ека овдена форумот некој член имаше констатација дека судиите се пристрасни кон фени бидејќи газдата нивни ја финсасира лигата. тогаш не ми се веруваше во такво нешто но гледајќи го денешниот натпревар во клучните моменти кога за послаб клуб каков што е мзт тие пристрасни одлуки на судијата многу му одмогнаа на мзт да оствари добар резултат а на фени нормално тие пари што ги вложил мора д аму се врата. епа сега гледам дека кај нас во кошарката има многу политика која влиае каде нијанси одлучуваат. за д апобеди мзт треба да се надмине себеси и да има поголема предност затоа што во такви сомнителни моемнти секогаш ќе судат за фени.
Пред да се изглупираше вака квалитетно си можел малку да се информираш, претседателот на КК Фени Амир Абед веќе не е спонзор на КФМ, и не е член на нејзината управа, се откажа човекот лани баш поради ваквите бедни обвинувања лани по освојувањето на титулата, така да не ти држи вода муабетот.
И каде виде пристрасност во судењето жити се, баш беше на место.

П.С. Фемили, добра парола за билетите :wink:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Пред да се изглупираше вака квалитетно си можел малку да се информираш, претседателот на КК Фени Амир Абед веќе не е спонзор на КФМ, и не е член на нејзината управа, се откажа човекот лани баш поради ваквите бедни обвинувања лани по освојувањето на титулата, така да не ти држи вода муабетот.
И каде виде пристрасност во судењето жити се, баш беше на место.

П.С. Фемили, добра парола за билетите :wink:

Абе и јас така си мислев кога гледам на тв, н оверувај во =иво кога гледаш се е подруги тука си блиску до теренот и повеќе работи се гледаат. едноставно тие некој ќе ги нарече ситници н окако што реков за послаб клуб како што е мзт м уги зема крилата кога е во налет и со тоа влиае на резултатот.


п.с. иако не веќе спонзор сеште судиите го подржуваат вложувањето негово кое и кфм ги советува да судат во негова корист.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.679
Поени од реакции
2.915
abe definitivno sudiite bea na strana na feni lani i godinava kako trgnalo so pelister koa igraa gi unistija radi niv presvrt nastana i tepase feni na kraj
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
abe definitivno sudiite bea na strana na feni lani i godinava kako trgnalo so pelister koa igraa gi unistija radi niv presvrt nastana i tepase feni na kraj
Ти ја гледаше ли утакмицата со Пелистер бе пријателе од кај знаеш како било а..:tapp:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
dosta ajde faul kos svirea bez veze na so lici toa
Дали си ја гледал утакмицата те прашав јас или си прочитал во весник па коментираш сега те молам одговори ми па после јас ќе ти образложам подетално за утакмицата.:toe:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Абе и јас така си мислев кога гледам на тв, н оверувај во =иво кога гледаш се е подруги тука си блиску до теренот и повеќе работи се гледаат. едноставно тие некој ќе ги нарече ситници н окако што реков за послаб клуб како што е мзт м уги зема крилата кога е во налет и со тоа влиае на резултатот.


п.с. иако не веќе спонзор сеште судиите го подржуваат вложувањето негово кое и кфм ги советува да судат во негова корист.
А што има врска тоа јас што ќе го видам, па судијата е тој што одлучува, ја само може да си дадам мое мислење на одлуките, а истото ќе го видам и во живо и на ТВ, во сала може само поинаку да го доживееш тоа, понесен од емоциите и секоја судиска одлука контра твојот тим ти се чина како неправдена, знам како е тоа :wink:

А пост скриптумот дефинитивно не ти го разбрав. :toe:

Ти не си бил на Работнички да го гледаш, прашуваш за резултати по форуми, не па за Фени да лафиш.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Kako не си бил туку ајде :pos2::pos2: ти на Работнички не одиш што игра во Скопје не па во Кавадарци ќе дојдеш да го гледаш Фени бтв на кој му ги досудија тие поени со дополнителни слободни мавања и ако може да ми кажеш кој беше најдобар играч само тоа фала.:salut:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
А што има врска тоа јас што ќе го видам, па судијата е тој што одлучува, ја само може да си дадам мое мислење на одлуките, а истото ќе го видам и во живо и на ТВ, во сала може само поинаку да го доживееш тоа, понесен од емоциите и секоја судиска одлука контра твојот тим ти се чина како неправдена, знам како е тоа :wink:

А пост скриптумот дефинитивно не ти го разбрав. :toe:



Ти не си бил на Работнички да го гледаш, прашуваш за резултати по форуми, не па за Фени да лафиш.

така збориш зашто до сега твојот клуб не го оштетиле судиите и затоа немаш забелешка. но господ постои и еден ден како викаат се се враќа се се плаќа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom