Фан клуб: МЗТ Скопје

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Само овие Охриѓани прв пат во 50 гоодини виделе кошарка
Си го бранев градот.
Не мора да гледаш прволигашка кошарка во сала, за да знаеш што е добра кошарка.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Си го бранев градот.
Не мора да гледаш прволигашка кошарка во сала, за да знаеш што е добра кошарка.
Знаеш што сакав да кажам со тој пост. Дека после 50 години и Охрид има екипа во прва лига и дојде едно детиште од 15 годинин да кажува дека ПОСЛАБА ЕКИПА НЕ ВИДЕЛ. (не е за тебе ова)
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
dobra kosarka od 31.10-04.11 ima univerzijada vo desared dojdi da gledas
Аууууууууууу, коса да ти се наежи од што ке има добар баскет таму хехеххе. Тамошните играчи ке ти ја убијат желбата за кошарка. Кога би ми давале и пари не би одел да гледам, а да беше тука во Скопје, би гледал само еден тим и еден играч, ништо друго
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
Аууууууууууу, коса да ти се наежи од што ке има добар баскет таму хехеххе. Тамошните играчи ке ти ја убијат желбата за кошарка. Кога би ми давале и пари не би одел да гледам, а да беше тука во Скопје, би гледал само еден тим и еден играч, ништо друго
koj e toj igrac???

abe ke doagaat dosta i ke bide interesno
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
zaborajv da ti kazam uste e kapiten :baeh::baeh::baeh: se vrakam moram nemozam veke
Под огромен притисок бев да кажам некој добар збор за неа, како да не сум говорел и говорел, ама ете што да пра`ам.

Морав под силна принуда и закана, пропратена со многу пцости и погрдности упатени кон мене, не дека мислам дека е поинаку, ама: Аеродромка е шампион девојче и е прав капитен на екипата. Има убиствена контра, по својата екипа нели:baeh: Шут од крило има може подобар од пола машка лига, не е лоша од слободни, ама мора да ја научам да шутира без скок и малце ке поработиме на тапкањето и од догодина ја праќам у WNBA (но, неразјаснива енигма за која до ден денес не најдов одговор е зашто се плаши да игра против мене, макар маало на маало:toe:)

П.С. Сум ја ранел, сум ја пиел, сум ја носел на мочање по ливадите кога беше бебче, сум ја фалел на секаде, а она пак вака ми враќа. За вакви работи убаво си викале старите „Рани куче да те лае„ :baeh::baeh::baeh:
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Abe luge nie samo se falime deka si go sakame timot ama na delo toa ne go pokazuvame. So tepackite so se praat toa ne se dokazuva. Taka se dokazuva sosem sprotivnoto. Zaradi tie tepacki MZT ke igra vo druga sala, bez publika, moze za drugi tepacki da ima i drugi kazni...
Mislam deka ne e fer da se praat takvi neredi pred, na ili posle utakmica poso edinstven porazen vo tie neredi e timot. Dajte malce da se vrazumime i da pokazime kako se bodri timot za koj ziveeme. Ova e apel i za tie od CPB zoso ponekad i oni se krivi za toa so se desava. Ali pocesto losite sme nie.
Se nadevam na poddrska od site koi navivaat za timot za koj cel Aerodrom zivee - MZT Skopje.
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Еве само 2 примери, ме мрзит други да барам:
Прво прочитај ти убаво дали тие цитати што си ги извадил се за МЗТ или за навивачката група Фемили па збори...
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Abe luge nie samo se falime deka si go sakame timot ama na delo toa ne go pokazuvame. So tepackite so se praat toa ne se dokazuva. Taka se dokazuva sosem sprotivnoto. Zaradi tie tepacki MZT ke igra vo druga sala, bez publika, moze za drugi tepacki da ima i drugi kazni...
Mislam deka ne e fer da se praat takvi neredi pred, na ili posle utakmica poso edinstven porazen vo tie neredi e timot. Dajte malce da se vrazumime i da pokazime kako se bodri timot za koj ziveeme. Ova e apel i za tie od CPB zoso ponekad i oni se krivi za toa so se desava. Ali pocesto losite sme nie.
Se nadevam na poddrska od site koi navivaat za timot za koj cel Aerodrom zivee - MZT Skopje.
Ова ти е паметно.....ако сме во Финска. Ако нема тензија помеѓу навивачките групи, ке замре и ова дерби. И Мзт не е казнет поради тепачките со спротивна навивачка група, казнет е поради фрлање предмети на теренот, така да тоа може да се случи и со Соколи и тоа се случува спонтано, никој не оди на утакмица со намера, сега ке фрлам со упаљач по некого. Гледам по годините уште си мал, ти никогаш не си го ни осетил правото дерби, така да, извини сине, ти најмалку се прашуваш во ситуацијата што би се правело.

Иначе и јас не сакам да има тепање, ама па адреналинот додека се случува тоа е огромен, тензијата дали ке те чекаат некаде, дали ке чекаш некаде, дали ке бегаш од џандари.... тоа ја дава смислата на дербито. Затоа никогаш нема Струмица -фени, Струмица - Работнички, Пелистер - Струмица, Мзт - Фени...... да го стигнат нивото на тоа што е Мзт - работнички, од едноставна причина што го нема она горе наведеното, што прави да неможеш да дочекаш да дојде следното дерби. Реално сме послаби, и сме биле уназад 13 од 15 години од нив, кошаркава е на мизерно ниво, посебно нашето Мзт, ама што не тера да одиме преку 600 луѓе на гостовање во Парк? Адреналинот.
 
Член од
1 август 2007
Мислења
20
Поени од реакции
0
A па Амак у пичку матер јака. Мислиш Панатинаикос сте. Џабе ви се циганите, џабе ви е се, плеј оф нема да видите
Abe dete be .. nas ako ni se dzabe ciganite vie dzabe imate najbrojna navivacka grupa....
I us neso .. "Od dab svirce ne se prajt":baeh:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.499
Поени од реакции
47.621
Abe dete be .. nas ako ni se dzabe ciganite vie dzabe imate najbrojna navivacka grupa....
I us neso .. "Od dab svirce ne se prajt":baeh:
Еве уште еден Охридски кошаркарски xpert.Те лупнала некој еуфорија чудна разбери дека сезоната е долга и дека во Скопје ке се играат две утакмици во кои нема да биде како во Охрид....абе и дај кажи дали има акотивни од тие ''Рибари'' денешно време
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Abe dete be .. nas ako ni se dzabe ciganite vie dzabe imate najbrojna navivacka grupa....
I us neso .. "Od dab svirce ne se prajt":baeh:
Ајде баш образложи ми зашто ни е џабе тоа што сме најбројна навивачка група?
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Abe dete be .. nas ako ni se dzabe ciganite vie dzabe imate najbrojna navivacka grupa....
I us neso .. "Od dab svirce ne se prajt":baeh:
Дете? :pos: :pos: :pos: Ти колку што имаш години, јас толку гледам македонска кошарка, ти најде да кажуваш. Сватете едно, Охрид има екипа, да, за први 6, за плеј оф нема, разберете. Фени, Струмица, Работнички и Пелситер се за три класи појаки од вас. Водевте 20 разлика и ке изгубевте. Вие два пати ке изгубите од Мзт, да ти кажам право Мзт може само Маврово, Соколи, Вардар и вас да ве победи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom