Фан клуб: МЗТ Скопје

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Pu,J'zk...pokraj nervozive so kompjuterov...sto nemozam da pisuvam na makedonski,se nadevav na pobeda na Mzt,ali toa e kosarkata...

Amak e jaka,mlada ekipa...Padnavme sto padnavme vo Ohrid,vo Jane ke padnat oni!

MZT!
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Не си влегувај во филм, ќе го лапнете и во Скопје.
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Не го лапаме у Скопје ќе видиш !
 
Член од
8 септември 2007
Мислења
335
Поени од реакции
1
снимка од натпреварот амак-мзт ќе можете да проследите на собранискиот канал МТВ во 23.15
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Lele Fantome,osekam deka koa ke ti se javam ke mi spustis...

Amak ke gubi,ke padnat igracite na atmosferata...gi znam...:wink:
Moram vaka da se citiram,da ne se izbrukam posle...

Go gledam sega natprevarot,nasive se kako izgubeni...duri sega gledam deka nema koj da igra,ni Jane ne pomaga

Miftari i negovite drugovi mi igraat...sramota

Amak nema da vleze megu 4-te najdobri?

Pa Pelsiter ke gubi od Amak pa so saka neka e....

Veke pomisluvam kako ke bide vo sala...protiv AMAK!leta
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Амак не ништо посебно ја гледав снимката. Нека збори кој што сака но во битни моменти јане беше себичен и плус тоа изгуби неколку топки и дури направи намерна лична. Исто така немаме скок под својот кош што е многу битен елемент за победа. Но МЗТ овие АМАК може да ги победи и во Скопје и во Охрид. Само треба Јане повеќе да асистира, кога тоа го прави МЗТ ја стигна разликата од 20 разлика од полувремето.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Се сложувам. Во Скопје, Амак ке губи по 20 разлика. Мзт сами си ја изгубија утакмицата. Јане намерната, неколку катастрофални потези на странците и отиде утакмицата. Не ми е јасно, зашто го повлече Роналдо (Милановски) од петорката која ја стигна разликата. Тогаш го стави вториот Земчо и Амак воспостави пак контрола.
 
Член од
1 август 2007
Мислења
20
Поени од реакции
0
Dojdovte vo Ohrid go jadovte i si ojdovte..... belkim vo Skopje ke go ublazite porazot. Iskreno da prajme muabet MZT se retko slaba ekipa vo ligava:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Не планирам да ве провоцирам. Не знам за другите натпревари, ама вчера бевте дрва невидени. Ве растури од тројки Фрај, а Тасески си се шеташе низ рекет како сакаше. Гледајте стегнете се за кога ќе ви дојдеме, да имаме за што да се мачиме.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Dojdovte vo Ohrid go jadovte i si ojdovte..... belkim vo Skopje ke go ublazite porazot. Iskreno da prajme muabet MZT se retko slaba ekipa vo ligava:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
A па Амак у пичку матер јака. Мислиш Панатинаикос сте. Џабе ви се циганите, џабе ви е се, плеј оф нема да видите
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
A па Амак у пичку матер јака. Мислиш Панатинаикос сте. Џабе ви се циганите, џабе ви е се, плеј оф нема да видите
Ние ако не влеземе во плеј оф, за вас ич да не прам муабет... Подрва немам видено последниве години...
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Ние ако не влеземе во плеј оф, за вас ич да не прам муабет... Подрва немам видено последниве години...
Па нормално дека немаш видено, зашто си гледал една утакмица и си почнал да гледаш кошарка сезонава. Да гледаше барем од лани кошарка ке знаеше што се дрва. Само да те потсетам, лани твоите Амак СП изгубија во Скопје, од „дрвата„ САМО 45 разлика
 

Kajgana Shop

На врв Bottom