Фан клуб: МЗТ Скопје

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Па нормално дека немаш видено, зашто си гледал една утакмица и си почнал да гледаш кошарка сезонава. Да гледаше барем од лани кошарка ке знаеше што се дрва. Само да те потсетам, лани твоите Амак СП изгубија во Скопје, од „дрвата„ САМО 45 разлика
Лани Амак беше еден тим, годинава друг. Гледај ја сезонава, не минатата. Лани изгубивме се што можевме, а сезонава сме три пати појаки и ве смачкавме. Признај си барем.
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Лани Амак беше еден тим, годинава друг. Гледај ја сезонава, не минатата. Лани изгубивме се што можевме, а сезонава сме три пати појаки и ве смачкавме. Признај си барем.
Да бевте тоооолку јаки немаше да не тепате само 5 разлика.
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
278
Поени од реакции
1
Лани Амак беше еден тим, годинава друг. Гледај ја сезонава, не минатата. Лани изгубивме се што можевме, а сезонава сме три пати појаки и ве смачкавме. Признај си барем.
Ajde beeeeeeeeee gi smackavte???!!! Imavte i sreka malce
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
И јас нејќам да провоцирам, ама и вие да бевте тоооооооолку јаки ќе победевте.
Кој рече па дека ние сме јаки. Само овие Охриѓани прв пат во 50 гоодини виделе кошарка па оддеднаш станаа експерти во областа и специјалисти за проценка кој колку вреди
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Кажи ми каде на форумов прочита дека некој пишал дека МЗТ се јаки?!

Еве само 2 примери, ме мрзит други да барам:

Abe MZT zakon... a za centarskite pic*i bolje da ne zboram... btw Famly rullz... nie sme najbolji...
За најбољи што сме најбољи сме
 
Член од
8 септември 2007
Мислења
335
Поени од реакции
1
па вие како "најбољи" навивачи потребно е да се трудите за доброто на вашиот клуб(со казната што ја доби мзт тоа не го правите) па макар и со притисоци кон управата на клубот која патем речено веќе неколку години е иста, а резултатите се се послаби
не сакам да провоцирам туку само да укажам на некои работи кои се очигледни
да кажам нешто и за радикал, па не мораш одма со навреди...
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
па вие како "најбољи" навивачи потребно е да се трудите за доброто на вашиот клуб(со казната што ја доби мзт тоа не го правите) па макар и со притисоци кон управата на клубот која патем речено веќе неколку години е иста, а резултатите се се послаби
не сакам да провоцирам туку само да укажам на некои работи кои се очигледни
да кажам нешто и за радикал, па не мораш одма со навреди...
pa ti znaes dali nie pravime dobro za klubot ili ne moze dogovor e megu nas family i klubot ako nie svesno sme go naprvile toa da ne kaznat znaci taka trebalo se si ima svoj pricini!!!!

za nie kako family sto sve imame napraveno za nego tolku ziteli strumica nema
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
па вие како "најбољи" навивачи потребно е да се трудите за доброто на вашиот клуб(со казната што ја доби мзт тоа не го правите) па макар и со притисоци кон управата на клубот која патем речено веќе неколку години е иста, а резултатите се се послаби
не сакам да провоцирам туку само да укажам на некои работи кои се очигледни
да кажам нешто и за радикал, па не мораш одма со навреди...
Koго бе сега навредив? Кажав некоја невистина? Детено гледало две утакмици се на се, па оддеднаш стана експерт за кошарка?
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Кој рече па дека ние сме јаки. Само овие Охриѓани прв пат во 50 гоодини виделе кошарка па оддеднаш станаа експерти во областа и специјалисти за проценка кој колку вреди
Jaс на еден ваков сум глеал доста утакмици :) Уште Давитков брцаше тројки кога глеав на те-ве-во.





Да, во Охрид имаме телевизори.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Jaс на еден ваков сум глеал доста утакмици :) Уште Давитков брцаше тројки кога глеав на те-ве-во.

Да, во Охрид имаме телевизори.
A ти беше тој што рече дека послаба екипа не гледал?!? Не!!! За него се однесуваше тоа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom