Фан клуб: МЗТ Скопје

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Значи не победовте 2 пати пишав на темата на струмица дека мзт ке изгуби голема разлика , има една песна СЕ СЕ ПАМТИ СЕ СЕ ВРАЧА ...
Ова беше доста битна изјава. Ок.
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8

znam deka posle 50 razlika ova e bezveze da se stavi, ama ova e del od NAVIVANJETO na utakmicata
 

Super boy

Juventino
Член од
5 јуни 2007
Мислења
478
Поени од реакции
0
Мене не ми е срам да дојдам на форумо, пошто моето е на трибините, јас не се срамам од тоа што го сакам, макар и да губи 50 разлика. Не сум јас како грото од вас овде кои само навиваат кога е јак тимот. А тебе треба да ти е срам што си опинок каков што си, па не се срамиш, така да нема зашто да се срамам од ваков пораз. Тоа е реалноста, тоа е вистинското Мзт, со максимум дострел од 1/4 финале.

Ne se sramis?? Dobro aj ne..ama mislam deka mnogu boli :) ili pa se lazam...ne ne boli znam :) i vikas toa e vistinskoto Mzt?? abe kolku se palevte posle pobedata vo Strumica, sega trpete gi ovie +50 :)
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Абе џабе ти е и да не е скопска екипа, кога ти ке си останеш ископлексирано селанче кое целиот живот ке го мрази Скопје, а ке сонуваш да можеш и ти еден ден да бидеш граѓанин на Скопје
ej bratce aj dosta so tia navredi.opinok ili selance.znam deka so ovoj post se spustam na tvoe nivo i ne mu e mestoto tuka ali i kavadarcani i strumicani mozat vas predavanja da vi davat za kultura.vazite za naj*ederska navivacka grupa.gledate deka mzt gubi i odma da pravite incident.tuka se gleda vasata "gradska kultura" od vaseto golemo selo.poz od kavadarci
 

aerodromka

Hiena
Член од
11 март 2007
Мислења
2.752
Поени од реакции
8
ej bratce aj dosta so tia navredi.opinok ili selance.znam deka so ovoj post se spustam na tvoe nivo i ne mu e mestoto tuka ali i kavadarcani i strumicani mozat vas predavanja da vi davat za kultura.vazite za naj*ederska navivacka grupa.gledate deka mzt gubi i odma da pravite incident.tuka se gleda vasata "gradska kultura" od vaseto golemo selo.poz od kavadarci
momak nie imame tim 18 godini za razlika od vas sto imate samo edna, taka ne mi kazuvaj koja e pederska navivacka a koja ne , gledaj si go lozjeto tamu i mi prodavaj muda za bubrezi
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Ne se sramis?? Dobro aj ne..ama mislam deka mnogu boli :) ili pa se lazam...ne ne boli znam :) i vikas toa e vistinskoto Mzt?? abe kolku se palevte posle pobedata vo Strumica, sega trpete gi ovie +50 :)
Дали боли? Боли, ама не боли зашто изгубивме од Струмица, боли како играа нашите. Мене ме заболе ку*от за Струмица, Фени, Амак.... си го гледам Мзт, да играа машки и да изгубеа 50, на крај и бакљи ке запалевме, ама вака...
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
momak nie imame tim 18 godini za razlika od vas sto imate samo edna, taka ne mi kazuvaj koja e pederska navivacka a koja ne , gledaj si go lozjeto tamu i mi prodavaj muda za bubrezi
malecka nema vece lozje vo kav.sea se prodava nikelot vo feni za 40000 evra.sea ti vidi zos feni industri ce bide sampion i zos provincijata u makedonija e porazviena od glavniot grad
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
ej bratce aj dosta so tia navredi.opinok ili selance.znam deka so ovoj post se spustam na tvoe nivo i ne mu e mestoto tuka ali i kavadarcani i strumicani mozat vas predavanja da vi davat za kultura.vazite za naj*ederska navivacka grupa.gledate deka mzt gubi i odma da pravite incident.tuka se gleda vasata "gradska kultura" od vaseto golemo selo.poz od kavadarci
Парижани прават прекини, Барселона прави прекини, Милано прави прекини, Белград прави прекини, Атина, Солун, Истамбул, Римјаните, Севиља, Москва.... по овие градови нема култура, треба да учат од Струмичани и Кавадарчани очигледно. Ај ке им пишам по еден маил на градоначаниците да дојдат кај вас и кај Шерифот да ги образовате како навивачки, така и за бон-тон!!!

Абе момак, која навивачка група сте вие бе, знамиња ви крадат ти ке ми кажуваш за педерска навивачка група. Педерските навивачки групи само не се распаѓаат после таков срам....А на кој му се случило тоа, на Ајдуци и на Лозари. псссст таму, гледајте кошарка, не туку ми зборете за навивање. А за прекини, вие и да сакате, неможете да направите прекине, пошто сте 20 души, а 20 души неможат прекин да направат. Мизерни сте, вие сте само една рурална навивачка група, кој не е уверен во тоа, нека побара на интернет документирано е
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
ej bratce aj dosta so tia navredi.opinok ili selance.znam deka so ovoj post se spustam na tvoe nivo i ne mu e mestoto tuka ali i kavadarcani i strumicani mozat vas predavanja da vi davat za kultura.vazite za naj*ederska navivacka grupa.gledate deka mzt gubi i odma da pravite incident.tuka se gleda vasata "gradska kultura" od vaseto golemo selo.poz od kavadarci
И не сум ти братче, меѓу мене и тебе има една огромна разлика, разлика во општествени слоеви....
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Парижани прават прекини, Барселона прави прекини, Милано прави прекини, Белград прави прекини, Атина, Солун, Истамбул, Римјаните, Севиља, Москва.... по овие градови нема култура, треба да учат од Струмичани и Кавадарчани очигледно. Ај ке им пишам по еден маил на градоначаниците да дојдат кај вас и кај Шерифот да ги образовате како навивачки, така и за бон-тон!!!

Абе момак, која навивачка група сте вие бе, знамиња ви крадат ти ке ми кажуваш за педерска навивачка група. Педерските навивачки групи само не се распаѓаат после таков срам....А на кој му се случило тоа, на Ајдуци и на Лозари. псссст таму, гледајте кошарка, не туку ми зборете за навивање. А за прекини, вие и да сакате, неможете да направите прекине, пошто сте 20 души, а 20 души неможат прекин да направат. Мизерни сте, вие сте само една рурална навивачка група, кој не е уверен во тоа, нека побара на интернет документирано е
dobro aj imate najdobra navivacka grupa.pravite prekini.neka ve kaznuvaat.pa neka vide upravata dali mu se isplaka da imaat takvi navivaci.a vece koga spomna evropa...ako navivac vleze u terenot dobiva 5 godisna zabrana za poseta.a ne pa ako a napadne protivnickata grupa.i mu se zeme transparent.neme svakaj pogresno.sakam samo da kazam svoe mislenje.
a vie koga vleguvavte vo jasmin,nasite cajkani si gledaa air.duri mislam deka eden vas navivac mu ja zede kapata.pa toa e smesno
 
Член од
7 март 2008
Мислења
138
Поени од реакции
4
Парижани прават прекини, Барселона прави прекини, Милано прави прекини, Белград прави прекини, Атина, Солун, Истамбул, Римјаните, Севиља, Москва.... по овие градови нема култура, треба да учат од Струмичани и Кавадарчани очигледно. Ај ке им пишам по еден маил на градоначаниците да дојдат кај вас и кај Шерифот да ги образовате како навивачки, така и за бон-тон!!!

Абе момак, која навивачка група сте вие бе, знамиња ви крадат ти ке ми кажуваш за педерска навивачка група. Педерските навивачки групи само не се распаѓаат после таков срам....А на кој му се случило тоа, на Ајдуци и на Лозари. псссст таму, гледајте кошарка, не туку ми зборете за навивање. А за прекини, вие и да сакате, неможете да направите прекине, пошто сте 20 души, а 20 души неможат прекин да направат. Мизерни сте, вие сте само една рурална навивачка група, кој не е уверен во тоа, нека побара на интернет документирано е




a vide li kako go zemaa transparentot.i vi skopjani nogu na visoka noga se pravite ama ne ste nisto.i ne 18 i 118 godini da imate tim isto vi se faka.
a i se gleda so tim e. na domasen teren 50 razlika gube.
a i so se praite golemi navivaci,zaprasajte se prvo koe e vaseto mesto u mzt????:toe:
 
Член од
7 март 2008
Мислења
138
Поени од реакции
4
a za transparentot so go zea najzasluzni beo od mvr i obezbeduvanjeto.kako moze gledac tuku taka da pomine preku teren inikoj nisto da ne mu rece?
pozz
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
И кога ке дојде и тој ден, кога ти ќе бидеш поразен, знај ти никогаш нема да си сам напред СКОПЈЕ ке ти запеам...
Најинтересно беше кога ги фрливме тие летките, хаха и таман да почне утакмицата 10,9....2,1... и Тачи немојте бе немојте хаха :baeh:
 

DANTE

Gym instructor.
Член од
22 март 2006
Мислења
1.318
Поени од реакции
366
Викаат ќе има превоз ако има би идел зш да не :salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom