Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
23 ноември 2013
Мислења
316
Поени од реакции
165
Длабоко жалам за одлуката на Работнички да не прими гостински навивачи иако според актите на Македонската кошаркарска федерација, има целосно право на тоа. Дури и ние му сугериравме на клубот да направи такво нешто во претходниот дел од сезоната за да се избегнат инциденти.

Дури и ние му сугериравме на клубот да направи такво нешто !!!!!!!

Каква глава е ова какви контрадикторности какво враќање на кошарката ЦИРКУЗ !!!!!!


Sent from my Iphone 7
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.971
Поени од реакции
84.436
Ја сум некако песимист за финалево...
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320

Зборував за дербиња во таа сала. Како група Фемили имале пеколни изданија , кои веќе си ги ставил.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
Вчера МЗТ имапе добиен натпревар, цело време контрола на резултат, подлабок ростер, Мите се повреди останаа без плеј и во последната четвртина им се фатија рацете.

Го гледав вчера натпреварот и мора прво да се запрашам што ли прави Синовец во екипава не ми е јасно. Колку е слаб тоа е нешто невидено, ни одбрана, ни напад, шут катастрофа. Соколов - солиден, Дамјан - капитенски се до последната четвртина, Лалиќ - одличен, Нешовиќ - позитивно ме изненади, добро го чуваше Костов, Бојиќ - добар е дечково на моменти прави глупи грешки и е несигурен, Трајковски - повеќе тимски ако игра ќе биде поубаво, Ќебо - незначителен ефект во клучните моменти... Да видиме дали Симоновски ќе се оправи, убаво би било да биде во тим, ако му тргне шут...

Искрено Работнички изгледа доста инфериорен на центарска позиција и тука би требало добро да се искористи таа разлика во наредните натпревари. Очекувам серијава да оди прилично далеку со оглед на тоа што ептен се тесни натпревариве.

И за крај секаде во светот финалните натпревари се играат за публика, за ТВ, за реклами и годинава е одлична прилика за тоа, убаво ќе беше да имаше и гостински навивачи и да се создаде позитивна атмосфера за сите љубители на кошарката тука, сепак ова се дербиња во кои порано се оставаше срце на терен и глас на трибина. МТВ може пред натпревар да направи анализа, интервјуа, студио и да се отиде чекор понатака од само директно вклучување... Звучи прилично неверојатно, а со малку напор и желба може да се направи...
 
Член од
14 ноември 2014
Мислења
336
Поени од реакции
254
Од авион се глеа дека е договорено. Според мене ќе се играат 5 утакмици и на крај у мајсторка ќе изгубиме пошо редно време е да земе работнички. Дај боже да грешам :)
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Јасно ни е на сите дека препејуваат и копираат наши песни, ама и соопштение да копираат од управата на работнички е ств жалосно. RIP Работнички.
 
Член од
26 декември 2017
Мислења
31
Поени од реакции
45
Знаат дека ќе бидат 50-60 души па сеа божем ај ај
 

Kajgana Shop

На врв Bottom