Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Не па ок ако е малце тогаш нема фаул, треба многу да е.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
А на дамјан влечењето малце беше или многу? Кога ја фрли во аут.[DOUBLEPOST=1527142322][/DOUBLEPOST]U Makedoniju nakon druga utakmica rabotnicki je sve blize do novu titulu nakon 9 godine pauze vodi 2-0.
Samo da napomenem da je sinoc na 16sekunde do kraja Mzt vodio i imao pobedu u svoje ruke ali igrac Stojanovski je sa neki cudni pas dodao u aut ne svom igracu.Ostalo je 6 sekundi i napad za rabotnicki kad svi videli da je Mzt odbranio i dobio utakmicu ondak sudije 1,2 sekundu dosudili faul za rabotnicki i sa dve slobodne bacanja dobili utakmicu.Mzt je ostecen za 1-1 vidite i sami na slika 2 dali je faul ili nije i spored fibine pravila.sudija ne sme da resava utakmicu na 1,2 sekundu osim ako nije namerna licna.
 
Последно уредено:
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Салата не прокисна бе пријателе... него од чадот се активира против пожарниот систем и автоматски се отвараат самите горни и странични прозори да не дојде до задушување и сл.


Sent from my Iphone 7
Me mrzese da pishuvam sve toa, na toa mislev, sfativ u tekot na prenosot. :D
 
Член од
23 ноември 2013
Мислења
316
Поени од реакции
165




Sent from my Iphone 7
 
Последно уредено:

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.228
Поени од реакции
6.709
Многу го прајте јак ќебапот,а по мое мислење не е ништо посебно. Мислам океј,погоди некој невозможни шутеви,посебно против Фени,ама ако против него има добар плеј има мамето мамино да му се ебе...Остајте македонска лига кај шо пола од играчите се хаварија,у АБА лига било која екипа со просечен плеј ќе го здробеше..
Морам да си се вратам на мислењето по "импресивните" партии од купот. Класичен баскетџија,врска нема од организирана кошарка.

Тоа синоќа на МЗТ беше класична антипропаганда на кошарката,ја полоша игра неам видено одамна. 1 изиграна акција немаше,се беше сведено на индивидуална игра и импровизации,играчите меѓу себе воопшто НЕ комуницираа,посебно во одбрана. Катастрофа со еден збор,Работнички да не ги промашуваа тие слободни и отворени тројки,Гинјард посебно мислам дека 15-20 разлика комотно ќе беше.

Не знаеш кој беше послаб,дали Крафорд,дали Синовец(за овој од секогаш сум имал ниско мислење,али посебно тоа синоќа беше хаварија...ајде рикверц у српска селска лига мајсторе,онака дечкото изгледаше како да се собрале двете екипи за баскет,али му фалел еден играч и овој бил последна опција,тотално незаинтересиран за ништо),Трајковски погоди 2-3 шута,али глупото форсирање никако да го искорени. Не ми е јасно бе Кочов мајсторе,играш против факинг Чековски шо по 3 минути игра не можеше воздух да земе,го имаш Кире Николовски шо у одбрана е сталка,башка и со 4 лични..Ти имаш 4-ца центри шо се каде-каде поквалитетни од овие на Работнички и 1 единствена акција не пушти да се игра у рекет. Само една..

Од друга страна Работнички издоминира поштено,овој Робинсон од почеток на сезона трубам дека е најдобар странец кај нив оваа сезона,класа играч,секоја чест. Не дека синоќа даде 20+ коша,туку уште од почеток на сезона се виде дека е еден од ретките играчи на позиција "црнец" шо е школуван,односно не е класичен баскетџија шо ја пимпла топката 20 секунди,секогаш гледа да шутне од било која позиција,не игра одбрана никаква(читај: Крафорд).Последен вака играч шо ми текнува беше Талик Браун од Фени пред 10 години(постарите веројатно го памтат). Дечкото организираше игра,не ја царинеше топката,одбрана одлично изигра,одлично се движеше и без топка(блокови,демаркација,навлекување на противнички играчи и оставање простор за другите од Работнички да играат 2vs2 или 3vs3). Треба една салам чистка во МЗТ,тотално е изгубен секој концепт во играта па и во тимот,не се знае кој пие,кој плаќа..со 20 играчи сменети и 3-4 тренери секоја сезона,не иде..

Фемили пофалба од мене,солидно навивање во текот на целата утакмица,ми фалеше таа атмосфера на МЗТ..добра беше кореографијата,3-4 пароли извадени посветени за ЦПБ и Работнички,меѓутоа се гледа дека овие неколку години оставиле дупка и кај вас,многу помлади дечки имаше на трибините,многу помала бројка,меѓутоа дефинитивно фалеа на МакТифо сцената..

П.с. единствена црна дамка на крајот,кога му се внесоа сите на Митровски,а беше досуден ЧИСТ фаул. Ја од трибина горе видов дека е фаул,а после тоа и многу сељачко однесување на повеќето играчи..Кочов исто така му се внесе ептен у фаца,после ги зема наочарите ги фрли на паркетот,лудница. Тоа фрлање,плукање ич не ми се сфиѓаше... Знам дека е нервоза и се,ама 19 секунди до крај,твоја топка,водиш 1 разлика,у НИКОЈ СЛУЧАЈ судијата не е крив шо Дамјан место по земја да ја пушти топката ја фрли 2 метра над Синовец. Претходниот напад МИСЛАМ дека имаше прво фаул од Нешовиќ,дека кога Чековски му направи блок овој го повлече за дресот и после оваа свињата го прегази како воз,по шо му свирнаа фаул у напад.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
А на дамјан влечењето малце беше или многу? Кога ја фрли во аут.[DOUBLEPOST=1527142322][/DOUBLEPOST]U Makedoniju nakon druga utakmica rabotnicki je sve blize do novu titulu nakon 9 godine pauze vodi 2-0.
Samo da napomenem da je sinoc na 16sekunde do kraja Mzt vodio i imao pobedu u svoje ruke ali igrac Stojanovski je sa neki cudni pas dodao u aut ne svom igracu.Ostalo je 6 sekundi i napad za rabotnicki kad svi videli da je Mzt odbranio i dobio utakmicu ondak sudije 1,2 sekundu dosudili faul za rabotnicki i sa dve slobodne bacanja dobili utakmicu.Mzt je ostecen za 1-1 vidite i sami na slika 2 dali je faul ili nije i spored fibine pravila.sudija ne sme da resava utakmicu na 1,2 sekundu osim ako nije namerna licna.
Чист фаул беше бе не се прај, по рака го удри. Напад за победа имавте кој ви е крив, Дамјан играчиштето што го правите по којзнае кој пат ве дупи. Никад не бил добар играч, фати шутни, ни дриблинг ни ништо му ебам мајката.
А и овие од трибина си го покажаа селодромското, за чист фаул ко мајмуни скокаат, а пред тоа плукаат.
 
Член од
14 ноември 2014
Мислења
336
Поени од реакции
254
Само мене ми е чудно шо 2 утакмици по ред магично паѓаме у 4та четвртина? Скроз е очигледно дека се договориле у штаб марин и србче дека годинава работнички треба да е шампион и тоа е тоа.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Чист фаул беше бе не се прај, по рака го удри. Напад за победа имавте кој ви е крив, Дамјан играчиштето што го правите по којзнае кој пат ве дупи. Никад не бил добар играч, фати шутни, ни дриблинг ни ништо му ебам мајката.
А и овие од трибина си го покажаа селодромското, за чист фаул ко мајмуни скокаат, а пред тоа плукаат.
Абе и чист фаул да е не се суди на 1,2 секунди до крај, имаш официјален допси од фиба за сите нивни судии. А у најмала рака ова ни фаул не беше, има и слики и видео каде се гледа дека по топка мава.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Со кого сум нашол јас па да се објаснувам, основни познавања од кошарка немаат. Ако е на 1 или 2 секунди на крај на утакмицата фаул несмее да се свирне а со тоа судијата да го одлучи победникот, освен ако не е неспортска лична. Земи прочитај прво нешто, едуцирај се па тогаш трескај се на форумов.
 
Член од
11 декември 2013
Мислења
1.403
Поени од реакции
3.292
Само ќе потенцираме дека ФИБА уште пред неколку години има испратено допис до своите судии, дека не смеат со свои одлуки директно да го решаваат победникот на еден меч. Во моменти како вчерашниот, нивните насоки велат да се остават актерите на паркетот самите да се изборат за посакуваното, а да реагираат само ако се случи нешто што во некоја друга ситуација би се оценило како неспортски прекршок
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.056
А ако е чист фаул зш не би го свирнале?Значи по рака да го мавниш за да не може да фрли на 2 секунди до крај е легално?
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
1.538
Поени од реакции
747
А ако е чист фаул зш не би го свирнале?Значи по рака да го мавниш за да не може да фрли на 2 секунди до крај е легално?
Па од она што се гледа не е ниту груб, ниту е неспортски фаул, оди на влез и го тамо го чекаа Синовец и Трајковски. Имаше контакт, ама имаше и чисто играње на топка. Бидејќи тераш инат да ти појаснам дека ниту во Еуролига, во НБА па да не зборам дека ќе свирнат ваков фаул на влез на 1 секунда до крајот.

Алал да ти е за дрогата и Фемили, ама дечките глас и срце оставија на трибина.

И се ова можеше да се избегне ако капитенот не ја фрлеше топката во публика, а убаво можеше школски од паркет да му ја даде на Синовец...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom