Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.349
Поени од реакции
29.822
Неш е (беше) великан, чест е што поигра малку во Лејкерси па макар и овака на залез на кариерата.

Тоа кажано и со сета должна почит за него, целата работа со неговото доаѓање во ЛА беше катастрофа. Не по негова вина се разбира.
За се е криво тоа кловновското говедо Кауард што не ни планираше да останува во ЛАЛ, туку само на една сезона да смени малку атмосфера од Орландо. Тоа говедо да не го донесеа во Лејкерси, немаше ни Неш да го носат.

Не дека ми е жал што Неш дојде во ЛАЛ и што си зема убави пари. ИЧ не ми е жал, штета што не му зема и повеќе пари на Бас копилето.
ИЧ не ми е жал за тоа, но жал ми е за двата пика што им ги дадоа на Феникс за Неш, токму сега кога најмногу ни требаат пикови и токму сега кога реално најслаби резултати ќе има тимот. :-\
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Реално Неш нис целата негова кариера го држеше у игра лекарскиот тим на Феникс кој праеше чуда:cuc:.Нека ви текне и еден Хил го вратија у живот.Како и да е мило ми е што беше дел од Лал,иако не даде некој голем придонес,едноставно годините му се тие,и време му е за пензија.
 
Последно уредено:
Член од
13 октомври 2014
Мислења
1.094
Поени од реакции
367
Требаше и порано да се пензионира ама сепак :cuc:
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.349
Поени од реакции
29.822
Лин секако тешко дека ќе остане во Лејкерси, но интересно е како со Ед Дејвис убаво се снаоѓаат во пик&рол:
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.349
Поени од реакции
29.822
@Nino Manchester
Затоа што Лин ќе си бара плата на ниво на сегашната, а веројатно ќе сака и да игра во претендент за титула. Лејкерси се тим во почетен стадиум на ребилдање, и покрај реномето ретко кој сака да игра за ребилдинг тим (освен пациенти како Сваги, но затоа и го сакаме толку :)). Коби не го рачунам како некој што бирал, он е фиксиран во ЛАЛ. ;)

Затоа Лин скоро сигурно ќе си оди следната сезона. Затоа и Бузер ќе си оди (за него па и не ми е жал). Ед Дејвис ако продолжи со добра игра, скоро сигурно ќе добие подобра понуда (за втората сезона за која тој има право на избор).

Затоа ми е жал што им се земаат минути на вака надежни рукија како Рандл и Кларксон (па и Кели), од страна на патници како Бузер и Лин.
Но Купчак си ја знае работата, и не се чудете ако од пола сезона до крај на рокот за размени, лапнеме некој добар пик или талент. За тоа да се случи мора да им ја подига вредноста на Лин, Бузер, Дејвис... за што им требаат минути во игра (на жалост на рукијата). Потребен е деликатен баланс, но ете... за добро нека биде! :)
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Какви камења смо човече брадата не силуа,Папаниколу го напраевмо да изгледа ко Нба играч:facepalm:,со ваква игра не се плашите и да сакамо нема да се влезе у плејоф.Како и да е ја останав само Коби да го гледам,искрено ми недостигаат неговите луди утакмици:(,а гледам дека и него не му е сведно што игра со вакви просеци.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Какви камења смо човече брадата не силуа,Папаниколу го напраевмо да изгледа ко Нба играч:facepalm:,со ваква игра не се плашите и да сакамо нема да се влезе у плејоф.Како и да е ја останав само Коби да го гледам,искрено ми недостигаат неговите луди утакмици:(гледам дека и него не му е сведно што игра со вакви просеци.
Тоа е исклучително негова кривица што игра со просеци, да не се излакомоше да зема 30+ милиони сигурно ќе привлечеа еден или двајца добри играчи кои со здрав Коби би можеле да влезат во плејоф и да направат некое изненадување. Нека си трпи сега.

Штета голема за Рендл, на прва утакмица да скршиш нога, да ти ебам среќата... :(
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Далас Бостон Клиперси тоа све треба да се тепа,па макар и задњи да смо.Ајде мамба дај им вечер 40че.Не дека вреди да се седи толку касно,рано де:D,ама осеќам нешто фино ќе им се деси,или лошо сонувам:).
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.141
Поени од реакции
5.263
Далас Бостон Клиперси тоа све треба да се тепа,па макар и задњи да смо.Ајде мамба дај им вечер 40че.Не дека вреди да се седи толку касно,рано де:D,ама осеќам нешто фино ќе им се деси,или лошо сонувам:).
Тапа ... :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom