Фан клуб: Лос Анџелес Лејкерс!

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Клипот ме насмеа.. Инаку честито финале.

 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Клипот ме насмеа.. Инаку честито финале.

Да навратам вие вчера Коби да го видите што потег им направи.

http://www.nba.com/video/games/nuggets/2009/05/29/nba_lal_den_0040800316_recap_gm.nba/index.html?ls=st1hp0040800316

Еве го линкот за хајлајтс од мечот ако не го отвори директно одете преку нба.ком и таму ќе го најдете и премотајте го клипот на 2:06 и видете ја одмаздата.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Честито нека ни е влез во финале, па оваа година пехарот во ЛА да дојде :)

Гледав вчера едно полувреме, секоја чест за Гасол и Брајант, едноставно нема одбрана за нив двајца, Лејкерси почнуваат да ме потсеќаат на старите добри времиња. Браво Фил, Гасол, Брајант... :)
 
Член од
30 мај 2007
Мислења
399
Поени од реакции
1
ajde FINALE ke zgazime i tamu inaku vcera Koby pravese lom vo negov stil bravo majstore ocekuvam titulata ovaa sezona da ja osvoime ubedlivo sezonava odlicno ja izigraa :vozbud:
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Еве едно клипче како го изборивме патот до годинешното Финале. Квалитетно.

 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.737
Поени од реакции
3.754
Ич не ги сакав овие Орландо. Кој ке го трпи она говедоно Хауард? Синоќа им заковал 40 комада. Со клизачи ке треба да му се влага.
Ке биде ептен жустро, почнуваме во четврток. Во случај да има мајсторка се игра во Лос Анџелес.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
aj cestito...i finale tepame sigurno!!
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Ај честито финале на ЛА Лејкерс, ама и самите знаете дека нема да биде ни малку лесно, самиот факт дека оваа година Орландо два пати го победил ЛА Лејкерс од исто толку натпревари, дека без многу проблем го победија Кливленд (најдобриот тим оваа сезона според скорот) говори дека Орландо не е среќно во финале и дека има стварно квалитетен и моќен тим оваа сезона... ќе биде супер финале
 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.326
Поени од реакции
250
Друга е приказната кога се игра сезонска утакмица.^^
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Ич не ги сакав овие Орландо. Кој ке го трпи она говедоно Хауард? Синоќа им заковал 40 комада. Со клизачи ке треба да му се влага.
Ке биде ептен жустро, почнуваме во четврток. Во случај да има мајсторка се игра во Лос Анџелес.
Не мора клизачи бе...:)
Еден начин е да не се удвојува него да се пушти да си ја даде својата норма а притоа да не може да ги разигра другите над кои ќе се игра посилна одбрана...
Друг начин на одбрана е кога е во рекет да не му се даде да се крене од земја него топката или рацете доле да му се маваат, па да нема лесни поени , а од слободни и не е баш најсјаен ( иако за центар е доста солиден )...
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Тешко ќе биде. Ги паметам двата натпревари како вчера да се играа. На двата Џамир Нелсон не решаваше во последната минута со тројка. И на двата натпревари не полнеа со 14-15 тројки по натпревар. Ако Џексон не ги направи потребните модификации во одбраната, ќе се дешава исто. За Хауард треба Бајнам да биде доста добар, па подоцна во натпреварот Гасол. Колку ќе успеат да го задржат, ќе видиме.Исто Одом треба да го запре Рашад. Како што Фишер/Фармар/Браун треба да ги лимитираат Алтосн/Редик/Пиетрус.

Е Орладно нема кој да го брани Коби, флексибилноста на Одом, скок-шутот на Гасол, пост играта на Бајнам/Гасол/Одом.

Интересно на хартија, ќе видиме Четврток на терен.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.628
Поени од реакции
22.445
Ќе биде интересно дефинитивно...
 
C

Crazy Diamond

Гостин
многу интересно ќе биде финалево :vozbud::vozbud: Напред Лејкерс,Орландо се плаши :baeh:
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Ќе биде тесно финалето,но сепак верувам во Коби,Гасол и другите дека можеме да сме шампиони..:baeh:ЛАЛ:eek:lee:
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
1.382
Поени од реакции
248
hmm..spored mene vo odbranata protiv Howard dobar ke bide bynum a da pomaga i gasol i kobe ili ariza da go cuvaat rashad dobro i toa e toa :) pozdrav
 

Kajgana Shop

На врв Bottom