Фан клуб: Куманово

  • Креатор на темата Кумани Куманово
  • Време на започнување

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
На корак од плеј оф смо, требаја би Кожув да изгуби од Раднички у гости
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
11 март Куманово - Кожув
18 март Работнички - Куманово
25 март Куманово - Соколи
01 април Фени - Куманово
05 април Мзт - Куманово
08 април Кожув - Куманово
15 април Куманово - Работнички
22 април Соколи - Куманово
26 април Фени - Куманово
29 април Куманово - Мзт

Ја ќе се осмелу и ќе прогнозирам 4-6 скор па да видимо :D
3-6 имамо без Дачу...да беше и Дача у тим вероватно с'г да бидемо на 5-4..хехехе

Плеј оф с'с Мзт, само јако и у месо.
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Искрено не очекував дека Куманово ќе влезе во плеј-оф, најсигурен од тие три екипи за четвртото место ми беше Фени. Едини што може да ја загрози позицијата на местото на Куманово е Кожув, ама имаат невозможна мисија против Соколи во гости, така да 99% мислам дека Куманово е веќе противник на МЗТ во полуфиналето.
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.108
Поени од реакции
4.962
Искрено ја беше сигуран дека Фени сто посто ќе иде ама наши момци овуј сезону мислу дека ги надминасва очекувања повише него претходни две године
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Е сг и Бокица да останеше, можда ке освоесмо лигу и играмо догодине Аба Лигу хахаха
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.259
Бокица,Курчо,Мијат и Ејвери Бредли да гу држи одбрану.
И Ајзеа Томас да дојде како замена на Курчу да имамо квалитетнога играча што ке мења а не пропалице некои

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.259
Статистички гледано од економску гледну тачку овј тим е поисплатљив него онј од лани, значително помалко паре дадени за плате на играчи пласирасмо се у плеј-оф и имамо второ место у библ лигу, Работнички е подобар овуј сезону иначе плеј-оф ке га стартуесмо од исту позицији како лани, такој да треба да ги се одаде поштовање на овија момци. И тој значи дека лани смо имале underachieving, руку на срце имаше много надворешни фактори ама да не улазамо па длибоко у туј тему смрди у државу нема још много ваљда ке се заврти топка од наредну сезону и ми да видимо ќар малце

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Член од
20 август 2012
Мислења
1.426
Поени од реакции
448
Никад подобро и пореално судење несам гледаја у наши дуели сас МЗТ,денс судие коначно на ниво.

Публика,несватљиво малко,и мало дете знае дека смо дупке,али па плеј оф сас овуј екипу е ПРЕМИЈА!

Јебеш лигу у коју те пуни шипац мекич и факинг Столе.
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
И сга како иде плејоф? Почиња се од 0-0 до три победе такој ли? Они имав предност на домашан.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom