Фан клуб: Куманово

  • Креатор на темата Кумани Куманово
  • Време на започнување
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Шансе још увек има, Фени и Кожув доста лошо отворисва

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.108
Поени од реакции
4.961
Дада и ја тој гледам сга,како и да е знае се кој игра финале још сга. Ја не знам Врапци како изгубива од МЗТ делуев ми како боље екипа
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
1.131
Поени од реакции
489
Zoki Mihailov Legenda, najmalko 20 put pogresi koj dade kos, a super bese na kraj kd analiziraae kako ce zavrsi MZT, dali ce taktizira, dali ce ide na brz probiv na kos... hahaha
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.136
Тој да, ама едну од овија три неизвесни утакмице да добисмо поголеми шансе ке бесва...
 
Член од
1 јуни 2008
Мислења
1.167
Поени од реакции
375
Отварам ФБ и гледам претседател дебељак коментираја, Чесен пораз!!!

Свака част за дечки, ама он како има очи да коментира тој не ми е јасно... гледај бе снајди се исплати ги дугови што имаш и не си ти бш тј што треба да збори за чест...

Зоки Михајлов има 150 године, нормално е дека ќе греши плус тој у послеѓну деценију не е бија активан коментатор и нормално дека све тој се собира... Овј глас он што га има, Калински па и Костовски што га имаше нема још пуно време да има... Оној сс мерак да слушаш :)
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.136
Калинскога, Костовски, Михајловски ги сакам због глас, не због глупости што ги треска Калински, а сви га по тој препозавав и сакав да коментира
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.108
Поени од реакции
4.961
Како играмо сс Соколи и у гости сс Мзт и Фени јако апротив Кожув се губимо[DOUBLEPOST=1491675739][/DOUBLEPOST]Некој си Мијовиќ ни направија 8 офанзивни, ај што немамо високи играчи па и тога еднога по 15 мин ха играмо само
Шут за три катастрофа. Изгубимо 15 разлика од ебан Кожув и после дома сигурно нема да надокнадимо
 
Последно уредено:

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.136
Дечки толко од наду дек ке играмо полуфинале, не сам плачипи*ка, ама јасно е колко е саат. Ако се ложесмо дек па можда сс онакву борбу ке идемо у полуфинале, може комотно да забравимо на тој...
 
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Сс овј пораз си ги закопасмо шансе. Да се надамо на титулу у БИБЛ :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2008
Мислења
1.167
Поени од реакции
375
КОМЕ СМЕТА ЈАКО КУМАНОВО?

Прашање до прецедника и овој ли ќе е: Чесен пораз! ? Од како се врати од затвор директно у клуб, клуб почна да тоне....

Бугари за 2-3 класе поквалитетан тим, у ранг сс Соколи и МЗТ имав тим...
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.138
Поени од реакции
5.255
Очооообоооооол .... 20 разлози зашто да не идеш да ги гледаш на реванш а тмн викам почнасва да играв борбено да се трудив максимално пази ги 20 разлика ....
P.S 30*

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
6 март 2008
Мислења
1.645
Поени од реакции
424
Натртисва не здраво. Мислеше ќе терамо до куде 10 па да има шансе, али овој беше лошо ептен. Много безидејно у напад, одбрана промаја. Здравје, следеќа сезона.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.136
Има ли пренос дечки или да иду у салу док не е почнала?
 
Член од
20 август 2012
Мислења
1.426
Поени од реакции
448
Денс бш слабо посета.
Не толко квалитетна утакмица,колко узбудљива.
Браво за момци,знање скромно да не кажу немав,али борбе не престаје.
Караџовски куртон,браво за Миладина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom