Фан клуб: ЖРК Вардар

Член од
18 ноември 2013
Мислења
134
Поени од реакции
63
boo rusinkite igranje na poluvreme vodat so 3 protiv norveska, odma bi gi zimal vjakireva, akopian i dmitrieva...chernoivanenko mnogu poznato- tapa!
 
Член од
18 октомври 2015
Мислења
12
Поени од реакции
2
Gi nemat bodojte na vardar sigurno nesto greska e. Brazil i tie gubat od juzna koreja,sigurno poopusteno vlegoa sive ekipi pa i crna gora ne napinaa mnogu, Jovanka dobra bese ,pogodi i nekoja stativa :icon_lol: ama 7 golcina dade. Srbija da igraa Cvijik Lekic,Sanja i Kaca ke gi pobedea na crna gora sigurno. Golmankite bea katastrofa
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.479
Поени од реакции
68.941
Два поста се избришани од темата, смирете страсти малце. Истотака, во иднина ќе ги бришам мислењата поврзани за СП во женска категорија, постирани во тема ЖРК ВАРДАР. Си имате посебна тема за СП во женска категорија.

@Сладоледџија не знам каде си гледал, ама еве ги бодовите и на Вардар:
http://www.eurohandball.com/ec/cl/women/2015-16/round/4/Main+Round
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.955
Поени од реакции
5.515
Радичевиќ во просек по 7 гола на меч. И сега кој е крив за нејзините очајни игри во Вардар?
Толку пари се фрлаат во бунар, без никаков план.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Радичевиќ во просек по 7 гола на меч. И сега кој е крив за нејзините очајни игри во Вардар?
Толку пари се фрлаат во бунар, без никаков план.
По вчерашниот натпревар на ЦГ многу е јасно дека во Вардар фали квалитетен тренер што ќе знае да постави игра и ќе знае да ги мотивира девојките а не Индира шо на секој тајм аут крцка прсти и уста не отвара а се води ко ПРВ тренер на екипата.

Не ми е јасно како во РК видоа дека фали добар тренер и го ангажираа а тука 3-4 сезони си играат курташак.
 
Член од
18 октомври 2015
Мислења
12
Поени од реакции
2
Ovie od uprava ako ja zemat Agilar za Lekic kako so kazvat greska na decenijata ke napraet. Aber nemat ovaa gol nemojt da dajt ni asistencija nekoja da naprajt.2 gola prosek po natprevar dali imat ili ne. Isto i Amorim vo katasttofalna forma e ama za nea imat nadez da se vratit vo starata forma.Pena igraciste e alal da i e.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Од Шпанкиве пиќерот да го земат добро ќе биде.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
172
Поени од реакции
121
Јованка најдобро десно крило на светсково и три гола помалце од најдобриот стрелец Неагу. Нека ја избркаат и нека не стапнала во Македонија повеќе. 2% дава за Вардар само од тоа што го дава за ЦГ.
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.496
Поени од реакции
9.988
Може и Лекиќ ја избркаа зошто беше најдобра ракометарка во светот, а сега е ништо повеќе од просек. Кастратовиќ да ги превземе мажите мислам дека четврто место не ни бега...За во домашно првенство зборам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom