Фан клуб: ЖРК Вардар

Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Јас пак не разбрав, кој е всушност тренер на Вардар, и дали има некој писмен да постави игра?

Ова денес беше страшно, никаков концепт, се чекаше цело време на Лекич и Пенезич да одиграат нешто. Арно тргнаа тие додавањата до Чович, инаку голем срам ќе беше против Данкињите.

Со ваква игра не ни гине пораз во полуфинале, веќе по обичај.
 
Последно уредено:
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Нула се во ПР ракометарките добар дел од нив се 3-4 години веќе тука незнаат да бекнат Македонски
Toлку си ги слушнал. Сите знаат македонски и сите зборат македонски. И мажите и жените идат на задолжителни часови по македонски.
Лакрабер вчера дојде, денеска у прво полувреме кога организираше напади, баш ме зачуди коа слушнав дека им вика `исто играме` `ајде` `што праиме` :D

Дибирова само на хартија е тренер, цело време си дремеше на клупа, еднаш само стана и им збореше нешто НА ГОЛМАНКИТЕ. Ок и паричка вртеше на почетокот на утакмицата коа бираше страна. Тој Кокшаров ги водеше а Аце Станковски урлаше од позадина, секако никој не го регистрираше.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Dibirova glaven trener, dreme ko misir, Koksarev go vodi tajm autot, neznalicata Stankoski izlaga na pres.Kade be so ovoj pristup be alooo

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 
P

PewDiePie

Гостин
Toлку си ги слушнал. Сите знаат македонски и сите зборат македонски. И мажите и жените идат на задолжителни часови по македонски.
Лакрабер вчера дојде, денеска у прво полувреме кога организираше напади, баш ме зачуди коа слушнав дека им вика `исто играме` `ајде` `што праиме` :D
.
Мхм знаат во некои твои сонови.....

За Лакрабер не ме чуди,од Франција е таа,до другата година ќе научи и јазик и животен стил и се,исто како Лејно,така го прават тоа европските жени.....проблемот е во "нашите" односно ајмо девојке.

Ко што реков,има доста дебели причини зошто им е празна салата секогаш,а циркузот со тренерите денес убаво ќе ги кошташе,се гледа што значи да немаш тренер. Питлик го ибркаа за што ?
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
Уште од сеа да искоментирам. За жал жениве и годинава има да си напраат една екскурзија до Будипмпешта. Ќе се праат ѕвезди у хотел, се додека не ги треснат у полуфинале. Нема овој Вардар капацитет за финале, а не па да освои. Плус со ваква клупа и самата помисла на такво нешто е научна фантастика. Дај боже да грешам, ама чисто сумњам.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Вардар тепа на еден од најжешките терени во Европа-против една многу незгодна екипа како Митјиланд,со пола Данска репка во своите редови+Стине Јоргенсен ,дома пак си победи и пак не сте задоволни.:pos:
Хаха,Македонче:),до вчера немавме екипа во Челинџ куп да презими во Европа,а овие 4 години има(те) екипа која редовно игра на Ф4 и пак мрчење.
Е па сеа,не е така лесно да се освои,многу коцки треба да се поклопат,плус се игра на терен на еден од душманите ЃЕР шо е уште потешко да се преброди маката.
Ако беше така лесно тоа турнирско играње на Ф4(за помалку од 24 саати два екстремно тешки мечеви)Ѓер ќе газеше сите овие години.
Доказ дека многу работи треба да се наредат е ЦСМ од ланската сезона.кога никој не очекуваше го изгазија Вардар,па и во финале и против судии и против домашен терен,и против сите тие мега звезди на Ѓер успеаа да направат подвиг.
Од друга страна Будучност обратно,сите очекуваа од нив да изгазат се на Ф4,го имаа најсилниот тим во нивна историја па се распаднаа тоталка.
Се е момент на одлука на тие нокаут мечеви,онаа екипа која ќе има најголема концентрација,повеќе расположени ДЕВОЈКЕ ќе има шанси.
Реално горе долу сите екипи се тука некаде.
Ѓер веќе не е на ова ниво од времето,на Ѓербиц полека полека и падна газето:icon_mrgr:,ете и Аморим вчера се повреди,којзнае дали ќе е фит за брзо,Томори е ОК замена,ама не е на нејзинино ниво,тукаа за некоја недела следува Ф4,и Мерк не е семоќна,вчера се изнагреши сестрата,има лек за неа,само треба одбрана да се намести.
Не се повеќе толку страшни како некогаш,посебно сеа без Локе во екипа,иако и Брок е опасна.ама сепак не е Локе.
Будучност,овие се луда екипа,не се нормални дефинитивно,се убија местење сезонава.
Не се и тие на нивоУ,посебно што немаат ширина на клупа,ама додека функционира таа ударна тројка Неагу-Кача и Цвијиќ+ ако добијат мал бекап од некоја од голманките или крилата ете ги,кренаа форма,тепаа во Скопје,Будимпешта,Ларвик,значи кризата е зад нив,ИЛИ НЕ Е ?
Зависи шо коеф држат в кладилница:pos:
Најнепредвидлива екипа е ЧЕ СЕ МЕ Букурешти,овие од бездна до Ф4.
Најтежок пат имаа од сите да стигнат дотука,и пак се докопаа,одржуваат ритам,а за наредна сезона ќе бидат ТОП ФАВОРИТ ЗА ТИТУЛА,страшна екипа се спрема.
Видечемо,и сеа имаат јака екипа,топ крила,јак пикер,можеби најдобриот среден бек во моментот,ќе видиме.
А Девојке според мене го имаат покрај Ѓер еден од најбалсираните тимови од сите Ф4 учесници,е сеа шо не ги користат доволно потенцијалите тоа е друга работа,фалат мали нијанси и уиграност,посебно на тие резервистки како Хмирова,Дамјановиќ,пикерите за да личи уште повеќе сликата,иначе на гол и останатите позиции има одлична покриеност.
Е сеа со новата "тренерка"како ќе одат работите и колку ќе успее госпожата да го испече занаетот за еден ваков голем настан видечемо у Будим-ПЕШТУ.:)
 

madrock

Bogey
Член од
23 април 2014
Мислења
590
Поени од реакции
1.926
Од кога си отиде оној црнецот ми се чини дека се` послабо играат, треба и него да го земат у хотел во Будимпешта :ROFLMAO:
 
P

PewDiePie

Гостин
Ќе ја направат македонската,ќе ги победат за да им вратат за минатата година по пат ќе се истрошат и физички и емоционално и во финале ќе се изгубат тоталка и после ќе се вадат дека им е прво финале и дека се задоволни со сребро. Calling it right now. :D

Бразилкана симпатјага е малце,уште да ја избркаат Хмирова и Дамјановиќ и да ги заменат со Кристијансен од Митиланд со Лејно,Сара и Баби(до неге) ќе бидат пристојни за гледање и за сезонска. :tvg:
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.322
Поени од реакции
22.610
Ke bidat sampioni bas za inat posto nikoj ne veruva vo niv...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.322
Поени од реакции
22.610
За инает се јаде кило сол, ама со инает шампион не се станува, треба и малку здрав разум...

Taman e ke vidis. Site ovie godini se pod pritisok, sega opusteno. Si znaat i devojkite ova im e prilika. Lani gi potcenija romankite sega nema, AKO pominat ke bidat sampioni ger i buducnost ke se izedat a so niv veke i mozeme i znaeme.
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
Taman e ke vidis. Site ovie godini se pod pritisok, sega opusteno. Si znaat i devojkite ova im e prilika. Lani gi potcenija romankite sega nema, AKO pominat ke bidat sampioni ger i buducnost ke se izedat a so niv veke i mozeme i znaeme.
За мотивација и искуство верувам дека имаат доволно за шампионска титула, но тоа не е воопшто доволно. Што кога колата ќе појде низ брдо, кога "тактиката" на индивидуален квалитет ќе биде прочитан, кога мотивацијата ќе падне? Кој ќе повика тајм аут од клупа, и што уствари ќе им каже? Ваков силен и изедначен Ф4 не се освојува баш така со импровизирање, без спремена тактика, со циркус на клупа од тројца кловнови.:masa: Или ќе се крстиме во Пенезиќ, Лекиќ и на Лејно да им биде денот? :popce:Не ја разбирам и не можам да ја сватам таа калакурница со квази тренерите во клубот уште од самото доаѓање на Самс. На све наликува ситуацијава, освен на сериозен клуб што претендира да биде првак на Европа. Па онаа јадната Дибировка, појма нема што прави и зашто е таму, самата си ја навредува интелегенцијата, ако ја има. Прекрстила тоа рацете ко некој шериф, праи некои смешно-сериозни фаци и шета ко Балтазар покрај аут линија, демек знае што праи. :misticen: Да не ги спомнувам и Станковски и тој Кокошкаров. :pijani:Мој до моега. После "ајмо дјевојке" мислев дека такво самобендисано створење нема да се најде, ама ете, газда дава шанса и парички, па јој би одолеал на овој бесплатен полигон за ЛШ тренери. :jeeee:Три години по ред не ја научија грешката, четвртата останува пак само да се надеваме дека ќе не посака среќата и ќе ни се погодат коцките...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.322
Поени од реакции
22.610
За мотивација и искуство верувам дека имаат доволно за шампионска титула, но тоа не е воопшто доволно. Што кога колата ќе појде низ брдо, кога "тактиката" на индивидуален квалитет ќе биде прочитан, кога мотивацијата ќе падне? Кој ќе повика тајм аут од клупа, и што уствари ќе им каже? Ваков силен и изедначен Ф4 не се освојува баш така со импровизирање, без спремена тактика, со циркус на клупа од тројца кловнови.:masa: Или ќе се крстиме во Пенезиќ, Лекиќ и на Лејно да им биде денот? :popce:Не ја разбирам и не можам да ја сватам таа калакурница со квази тренерите во клубот уште од самото доаѓање на Самс. На све наликува ситуацијава, освен на сериозен клуб што претендира да биде првак на Европа. Па онаа јадната Дибировка, појма нема што прави и зашто е таму, самата си ја навредува интелегенцијата, ако ја има. Прекрстила тоа рацете ко некој шериф, праи некои смешно-сериозни фаци и шета ко Балтазар покрај аут линија, демек знае што праи. :misticen: Да не ги спомнувам и Станковски и тој Кокошкаров. :pijani:Мој до моега. После "ајмо дјевојке" мислев дека такво самобендисано створење нема да се најде, ама ете, газда дава шанса и парички, па јој би одолеал на овој бесплатен полигон за ЛШ тренери. :jeeee:Три години по ред не ја научија грешката, четвртата останува пак само да се надеваме дека ќе не посака среќата и ќе ни се погодат коцките...


Se slagam potpolno. Ona sto mene mi paga u oci e deka site ovie godini vlagame so F4 so pritisok i stres deka mora da uspeeme. Normalno balkanski mentalitet toa ne go podnesuva pa ete ni se slucuva sto ni se slucuva. Vaka lezarno mislam deka bas toa ke bide onoj X faktor. Za razlika od drugite ke vlezeme rastereteni od taktiki, urlanje od klupa itn pa valjda ke izigraat. Da ne se lazeme nie mora sekako da se krstime deka na del od rakometarkite ke im se pogodi denot, vaka so toa sto oni uglavno sami se vodat valjda ke osetat na koja ke i ide.

Normalno i jas poveke sakam plan i adekvaten trener ama toa od slednata sezona sega e kasno koj i da donesea. Mora da se igra so kartite sto gi imame a ova e moze edina sansa za da se stigne do trofejot a vtoro a treto a cetvrto mesto realno isti kurac, vaka ideme na se ili nisto.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom