Фан клуб: ЖРК Вардар

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Не, ракомет не играм одамна, а и да играм, за ништо не би играл на преплатениве ѕвезди. Можда не сме свесни толку ама во ракомет и повеќе се мести отколку во фудбал, пошто мали пари се вртат за разлика од фудбалот, па мора да компензираат на грбот на рајата што се клади на килави коефициенти.
Секако дека се мести ама постов ти е ко првпат да си ги гледал...
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
381
Поени од реакции
1.078
ЖРК почнува да наликува на Mickey Mouse Club House. Таман Будимпешта во мај ќе им дојде како Дизниленд, омилена дестинација на која редовно одат на екскурзија.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Најнесериозно воден клуб, срамота е ова шо го праат, нека донесат асален тренер и чао пријатно.
 
Член од
27 јуни 2014
Мислења
80
Поени од реакции
219
Има ли кормилар на бродов?

Гаравиов што возел порше у 1 сезона ако го рачунаме и ланскиот Ф4 го зариба два пати, работата е не било до поршето...
Во клубов изврзани се како гордиев јазол од управа тренери вработени и само си го покриваат своето незнаење...како тргнало идна сезона ќе се врати Индира o_O.
За госпоЏа Дибирова нема што да се каже се работи за класичен непотизам:bance:, доаѓа у најлош момент екипата е како риба на суво колку би имала време да нешто промени незнам.
Проблем би и бил нокаут мечот кој ако не се помине ќе ипадне да Индира за сите овие е Мурињо од пред 5-10 години.
Јас се надевам да биде случај како со Сале Ѓорџевиќ кој без никакво тренерско искуство стана селектор и му упали па со среќа госпоЏа Дибирова :)!!!
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.797
Поени од реакции
8.923
И сеа јасно е зашто си отидоа и Расмусен и Питлик и све у три лепе. Пошо овој си игра курташак со клубот, буквално.
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.294
Поени од реакции
5.495
Бaбa му нa Шишкaрев нoв кoндициски тренер ќе јa земат.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
1.534
Поени од реакции
3.722
@Colt Willcox Еве прилика да си се подобјаснам уште еднаш. :icon_mrgr:
За овакви потези, отприлика, пред некое време споманв дека Дибиров ми е антипатичен човек, кога ти ми реплицираше како може најдобриот играч во тимот да ми е антипатичен. Очигледно е дека ја има слободата на Меси од Барса во клубов, али Меси е бар надобриот играч во историјата и има донесено милион трофеи на клубот за разлика од нашиов „први меѓу еднаквите“.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.487
Поени од реакции
16.131
Има ли кормилар на бродов?

Гаравиов што возел порше у 1 сезона ако го рачунаме и ланскиот Ф4 го зариба два пати, работата е не било до поршето...
Во клубов изврзани се како гордиев јазол од управа тренери вработени и само си го покриваат своето незнаење...како тргнало идна сезона ќе се врати Индира o_O.
За госпоЏа Дибирова нема што да се каже се работи за класичен непотизам:bance:, доаѓа у најлош момент екипата е како риба на суво колку би имала време да нешто промени незнам.
Проблем би и бил нокаут мечот кој ако не се помине ќе ипадне да Индира за сите овие е Мурињо од пред 5-10 години.
Јас се надевам да биде случај како со Сале Ѓорџевиќ кој без никакво тренерско искуство стана селектор и му упали па со среќа госпоЏа Дибирова :)!!!
Сале Ѓорѓевќ водеше италијански екипи пред да биде селектор на Србија, што не е исто со оваа аматерка[DOUBLEPOST=1489151884][/DOUBLEPOST]Btw Тренерот на Будуќност со поскромен тим освои две Лиги на шампиони, а и го води тимот со години, овие у една сезона сменија три тренери
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
Абе до кај мене е нешто или не е синхронизирано видеото со аудиово на преносов?
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
Да не има некој/а информација зошто Дибирова не ја водеше екипава на турниров во Хрватска(не отпатувала со нив воопшто)?

Белобрадиот интериста
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Да не има некој/а информација зошто Дибирова не ја водеше екипава на турниров во Хрватска(не отпатувала со нив воопшто)?

Белобрадиот интериста
Таа мало дете има, може болно е ама ипак не е тоа оправдување, зборам за ако е таа причината. Зошто не верувам да е спукана нешто со управата кога управата е... таа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom