Фан Клуб: Челзи

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не да е срамота...па еден Фереира кој седи и не игра ништо (освен кога ептен има потреба од тоа) зима повеќе од еден од најконстантните играчи...ви викам, нема да ме чуди утре Мата и Рамиреш ако се избацат со побарувања за побогати договори. Платата на Оскар е разбирлива, затоа што од него можеби и не се очекуваше да има веднаш толкаво влијание во играта. Ако продолжи вака, и кај него ќе се пројави таква желба.
Нормално е новодојдено дете да има таква плата ко Оскар па ако покаже дека е првотимец со игрите ќе добие нов договор (плата). Ивановиќ ви е првотимец 2 сезони најмалце, треба да добие нов договор, ко што викаш не може со Фереира иста плата. Ок, може он не бара ама еден од овие што ги спомна посекако ќе побара :))))
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.559
Поени од реакции
52.351
Добро, Торес дојде како најголемо засилување најскап трансфер во Англија, плус ѕвезда. Нормално е од одма да му се понуди таква плата.
За Хазард мораше со Сити и Јунајтед да се натпреваруваат па затоа е таква платата, иако мислам дека е пониска од пишаната.
Мата и Рамирес кога дошле и го потпишале договорот се согласиле на таква плата и биле задоволни со толкава сума. Сега веќе се истакнаа како битни играчи за тимот, па сигурно ќе им бидат понудени нови побогати договори.
А за Иванович и јас сум изненаден. Он мислам дека лани потпиша нов договор и му важи до 2016та. Сигурни сте дека се точни информацииве?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.870
Поени од реакции
11.490
Нормално е новодојдено дете да има таква плата ко Оскар па ако покаже дека е првотимец со игрите ќе добие нов договор (плата). Ивановиќ ви е првотимец 2 сезони најмалце, треба да добие нов договор, ко што викаш не може со Фереира иста плата. Ок, може он не бара ама еден од овие што ги спомна посекако ќе побара :))))
Иначе, интересното е што Оскар и Азар имаат по 21 година, а вториов има 4 пати поголема плата. :D Ок, јасно е дека мораше да му се даде колку што сакаше затоа што и други тимови беа во борба за него + и претходно се имаше истакнато во Европа, иако тоа беше во француското првенство. А за Оскар немаше никаков медиски хајп, јас не знаев ни кој е тој играч Бразилец што доаѓа (сите ги знаеме оние Нејмар, Гансо, Паулињо, Касемеиро и кој ти уште знам). Но, пријатно ме изненади. Нека продолжи така и да почне со голчиња и во Премиер лига. :)

А за Иванович и јас сум изненаден. Он мислам дека лани потпиша нов договор и му важи до 2016та. Сигурни сте дека се точни информацииве?
Па јас мислам дека се точни, а и да не се, горе-доле се тука негде. Инаку, Бане треба да има плата ко Гери Кејхил, најмалку!
 
H

HoT IcE

Гостин
Сите освен Торес си ја заслужуваат платата, и играат на ниво. За Хазард не ме чуди уште следна година да добие поголема плата заедно со Мата, едноставно, ѕверови се. Да не го заборавам и Оскар, си заслужуваат.
 

Pat Bateman

Oh Africa, brave Africa
Член од
7 февруари 2009
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.867
Јебеш кој колкава плата зема, тие суми за нас смртниците се незамисливи, дури и најмалата...дај боже да ми дадат и една недела да поиграм место било кој таму и толку ќе ми биде доволно :) туку со Ливерпул утакмицава што правиме ајде зборете :) Торес пак ќе биде дрво невидено, ајде па пак да ме демантира со гол :)
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
870
Мислам Тоерес нема да игра у недела.Не само шо не е у форма туку и дека против Ливерпул играме.
Мата-Оскар-Хазард​
Мозес​
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.870
Поени од реакции
11.490
Мислам Тоерес нема да игра у недела.Не само шо не е у форма туку и дека против Ливерпул играме.
Мата-Оскар-Хазард​
Мозес​
Мојсије не е напаѓач. Може да игра таму ама не знам како би се снашол. Кога играше за Челси досега, играше обично десно крило, иако знаеше да се враќа и накај средина малку. Ако не игра Торес, се знае кој ќе игра како напаѓач.

Инаку, за прв пат Челси е во профит откако Абрамович го купи тимот.
http://www.chelseafc.com/news-article/article/2975285/title/chelsea-fc-announces-annual-profit
Дури 1,4 милиони фунти профит :D што секако е подобро од претходната година, кога загубата беше 67 милиони фунти. Да не го тупам, отворете го линкот и прочитајте. :)
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600
http://www.chelseafc.com/live-press-conferences?WT.mc_id=breakingnews-pressconf

Да видиме што ќе каже РДМ , типувам дека Марин не е спремен за у недела :LOL:

--- надополнето: 9 ноември 2012 во 14:39 ---
Без Кол во недела , изгледа Тери и Кејхил ќе почнат во први 11 барем така треба да се разбере изјавава на Роби.

RDM: "David Luiz has played more than the others but I've been trying to rotate to keep the team as fresh as possible."
 
H

HoT IcE

Гостин
Значи сега сме подготвени и за ФФП правилата на Платини, сега очекувајте изјава на Платини во која ќе јаде бурек за Челзи.
Иначе, Роби е во право, навистина Луиз играше многу, и редно е да добие одмор, плус имаше катастрофална партија против Шахтар.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.870
Поени од реакции
11.490
Значи сега сме подготвени и за ФФП правилата на Платини, сега очекувајте изјава на Платини во која ќе јаде бурек за Челзи.
Иначе, Роби е во право, навистина Луиз играше многу, и редно е да добие одмор, плус имаше катастрофална партија против Шахтар.
Па ок, рачунај дека профитов се должи и на тоа што освоивме ЛШ. Али ќе видиме како ќе тера клубот понатаму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom