Фан Клуб: Челзи

Член од
16 јули 2010
Мислења
2.950
Поени од реакции
1.923
Намерно не пишав ништо после натпревар.
Значи тепаме во гости традиционално незгоден противник Њукасл со тотална доминација и направени 10 100 % шанси, по пат имаме 5 победи во низа од кои Шефилд и Бурнли екипи кои исто ни се незгодни и имаме фантастични 10 мислења од кои 4 се статистики и слики.

А после условно кажано кикс од Јунајтед и Севиља поради претпазлива игра имаше преку 35 коментари со експертиза, пљукање по Лампард, лоши засиливања откази и остали глупости. Еве баш по фб листав едвај по 30 коментари има а претходно по 200-250.

Стави прст на глава!


Рен и Тотенхем се најкључни натпревари за периодов, да видиме до каде и што сме.
Поготово Тотенхем ќе биде тактички незгодна утакмица и голема задача за Френк. Олеснителна околност е што играме дома.

Жеру мора да игра повеќе и со право бара да замине ако има ваков статус, тоа е тоа нема љутиш, има уште малку фудбалски години во него и мора да игра фудбал. Поштувам.

Многу ме радува што го земавме Менди. Браво за Чех дефинитивно голем и паметен потег, за 20 мил е грабеж.
А заедно со Варди треба да биде пример за некои фаци поготово овие префинети Англичани кои се од 7 год со топка, без никаква мака воживот само да играат фуднал ценети на 50+ мил и ќе завршат во 2 дивизија или некоја послаба лига.
 
B

Beginner

Гостин
Намерно не пишав ништо после натпревар.
Значи тепаме во гости традиционално незгоден противник Њукасл со тотална доминација и направени 10 100 % шанси, по пат имаме 5 победи во низа од кои Шефилд и Бурнли екипи кои исто ни се незгодни и имаме фантастични 10 мислења од кои 4 се статистики и слики.

А после условно кажано кикс од Јунајтед и Севиља поради претпазлива игра имаше преку 35 коментари со експертиза, пљукање по Лампард, лоши засиливања откази и остали глупости. Еве баш по фб листав едвај по 30 коментари има а претходно по 200-250.

Стави прст на глава!


Рен и Тотенхем се најкључни натпревари за периодов, да видиме до каде и што сме.
Поготово Тотенхем ќе биде тактички незгодна утакмица и голема задача за Френк. Олеснителна околност е што играме дома.

Жеру мора да игра повеќе и со право бара да замине ако има ваков статус, тоа е тоа нема љутиш, има уште малку фудбалски години во него и мора да игра фудбал. Поштувам.

Многу ме радува што го земавме Менди. Браво за Чех дефинитивно голем и паметен потег, за 20 мил е грабеж.
А заедно со Варди треба да биде пример за некои фаци поготово овие префинети Англичани кои се од 7 год со топка, без никаква мака воживот само да играат фуднал ценети на 50+ мил и ќе завршат во 2 дивизија или некоја послаба лига.
На јутуб бидејќи го следам официјалниот канал на Челзи и изјавите на Лампард, само ми испаѓаат рекомендед видеа од јутубери-фанови на Челзи: race for the title, could they won it, why "x" plaeyer is good/best signing for chelsea (а многу лесно може да се повреди било кој од битните)
За мене тоа е па претеран хајп нека освојат ПЛ или ЛШ сезонава па нека се курчат и прават видеа колку сакат.
Инаку да се согласувам по утакмицата со Тотенхем ќе се види до каде сме.
Но прво со Рен да си ја завршат добро работата и конечно да добијат одмор некои играчи.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Вернер и Канте мора да одморат вечерва. Чилвел исто така би го заменил со Азпиликуета или Емерсон.
Абрахам, Зијеш, Одои, Маунт, Кова, Жоргињо, доволно силен состав за Рен во ЛШ.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.309
Нема одмор за Вернер :D

Двајца голмани на клупа :vozbud:

Добро, изгледа Хаверц не бил 100%, тоа можеше да се очекува. Канте одмара што е добро. Ок, ваљда ќе тепаме.
 
B

Beginner

Гостин
Вернер мораше да го одмори. Против Рен сепак играме и да не беше добар резултатот можеше од клупа да влезе.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Рант на @RATM за Вернер на крило инкаминг. :D
Ах, се откажав веќе. Ма да повеќе ми е проблем тоа што воопшто игра.

Само да знаеш, прашање на време е кога Вернер ќе се побуни за позицијата. Сега е рано и дури и од таква позиција е ефективен и не влијае толку. Кога ќе врзе Тимо две-три текми без гол/асистенција, проблем.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
Ах, се откажав веќе. Ма да повеќе ми е проблем тоа што воопшто игра.

Само да знаеш, прашање на време е кога Вернер ќе се побуни за позицијата. Сега е рано и дури и од таква позиција е ефективен и не влијае толку. Кога ќе врзе Тимо две-три текми без гол/асистенција, проблем.
Не викам дека не е проблем, по мене треба да си игра напред и да го ротира со Тами во густ распоред каков што е сезоната. Само секад имаш коментар по објава на стартни 11, затоа беше и мојот коментар. :D
 
H

HoT _iCe

Гостин
Не смем да пишу лошо за Лампрада, Иван ќе ме кара лол.
Срамота.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Не викам дека не е проблем, по мене треба да си игра напред и да го ротира со Тами во густ распоред каков што е сезоната. Само секад имаш коментар по објава на стартни 11, затоа беше и мојот коментар. :D
Ме заќути со Канте сега. Па и со Џејмс. Инаку подготвен бев.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.554
Поени од реакции
52.345
Не викам дека не е проблем, по мене треба да си игра напред и да го ротира со Тами во густ распоред каков што е сезоната. Само секад имаш коментар по објава на стартни 11, затоа беше и мојот коментар. :D
Зошто било кој од нив би седнал моментално на клупа? Ич не ми е паметна одлука напаѓач во форма да седнуваш на клупа. Ќе видиме сега кога се сите фит, ама во секој случај се надевам дека нема одма да земе да мења нешто што функционира.

А Тимо ни сега игра стриктно како крило, ни па кога игра напаѓач е стриктно напаѓач. И во Лајпциг играа со двајца напаѓачи, он беше тој што влагаше од лева страна. Проблем може да е само ако сакаме да си правиме интересно доколку нема што друго негативно да се ископа. А секако ќе има низ сезоната така да според мене подобро е да се чувате за тогаш :D
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Тимо апсолутно игра крило сега. Тоа што ,,влегува" од лева страна, влегува токму поради тоа.
Вернер е шпиц и како таков е најефективен.

Со Вернер на лево крило победувавме, но победувавме екипи кои тоа го дозволуваат. Со екипи кои не го дозволуваат тоа, потребно е вистинско лево крило.
За ова со Лајпциг се надевам дека не си сериозен.

Абрахам игра добро два-три натпревари, не гледам никаква ,,лудиломозга" форма за да не може да седне на клупа.

Еве ќе го послушаме инаку советот, за понатаму во сезоната да ги зачуваме критиките. Бидејќи досега сѐ беше под конец. Од ВБА до срамното појавување против Јунајтед на гости.

Ама добро, не можеме сите да живееме во тој розов ,,Алекс Голдберг Гад Блес Америка Твитер свет", каде што оправдувања постојат за сенешто и каде што до вчера Бакајоко сепак беше добар трансфер и Кепа ,,не е толку лош голман, одбраната е крива".
 

Kajgana Shop

На врв Bottom