Фан Клуб: Челзи

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.716
Поени од реакции
52.651
Едвај дочека некој друг да направи грешка и одма напаѓа ццц
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Ајде малце еуфорија момци време е за ново финале :vozbud::vozbud:
Денеска ако не изгубиме со повеќе од 2 гола разлика или пак резултат 2-1 сигурно ни е финалето 200%
 
Последно уредено:
Член од
16 јули 2010
Мислења
3.033
Поени од реакции
1.973
Што очекуваш без Ето и Хазард?
Не знам што планира да прави Мурињо, али Луиз бек никако да не го става, Кол каков таков боље е, експерименти не ни требаат. Луиз утре у средина мора со Рамче(овој да пази што прави) и би имале некаква надеж за добар резулатат.
Нема да е експеримент, Луиз има играно во Бенфика на таа позиција.

Ако изгубиме со 2 гола разлика уште утре по 23 часот може да си спакуваме куферите и да мислиме на следната сезона. Враќање од 2 гола против ваков Атлетико е невозможно, сезонава се тврд орав, тешко е еден да им дадеш, а не пак 2.

За Рамирес незнам дали е паметно да се стартува утре со него. Сезонава е вонформа, деконцентриран, лесно избувнува. Премногу рано почна да застранува како Оскар, една сезона изиграна како што треба и веднаш правец во облаци.
Утре во средината би сакал да видам комбинација од Луиз и Лампард, ма да и од првиот неможеш да очекуваш сигурна добра партија ама подобро он, него Рамирес.
Лампард се гледа дека е истрошен, но сеуште има желба и сила за 90 мин во едно полуфинале од лш.

Како и да е, кој и да излезе сакам да видам трчање, желба за победа и сите да дадат 110% од себе.

Моја претпоставка за утре:

Чех - Кол, Тери, Кехил, Аспи - Лампард, Луиз, Ширле, Вилиан, Оскар - Торес.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.367
Поени од реакции
85.272
Еј ако ни се повтори Монако само....леле леле...и тогаш вака филмчиња си правев(ме) еј супер противник можеме добри сме водиме и оп..
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.367
Поени од реакции
85.272
E koj si pravi filmcinja sega
Ја бе, никад не сум кажал дека не си правам филмчиња затоа и пишав си правев(со ме во заграда пошто сигурно не бев единствен што после водството не си помисли "Еј супер нема ваљда сега да отпаднеме има и Порто од А до Ж да ги ебеме :D ) :D
 

UNKNOWN_ARTIST

Blue is the colour!!!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
892
Поени од реакции
555
Се вртат шпекулации дека ќе му биде продолжен договорот на Куртоа. Убава вест би било тоа.

Иначе, да не се изненадите ако утре го видите Рамче на крило, а во средина Лампард и Луиз, или евентуално Микел да сполета од некаде, го заборавивме човекот, зариба на клупата. Се е можно со Мурињо. :cool:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.367
Поени од реакции
85.272
Рамче на крило...да бее, а ја се чудев што ќе направат посебно за ЛШ. Да, и јас очекувам Рамирес да биде на крило веќе кога ме потсети на тоа. Вилиан башка играше викендов во прв тим чинам така да... или уште подобро десно Рамирес-средина Оскар-лево Вилиан напаѓач Ширле :icon_mrgr:
 
Член од
7 септември 2011
Мислења
3.539
Поени од реакции
4.782
Ајде ајде оптимисти малце тепаме 0-1 што се плашете . Гледајте ја утакмицата ко да ви е гледана и знаете дека 0-1 тепаме :icon_lol:
 

JimmyFloydBottleBank

Rimtutituki
Член од
29 ноември 2010
Мислења
6.801
Поени од реакции
8.600

Kajgana Shop

На врв Bottom