Па го повлеков де :D[DOUBLEPOST=1398103127][/DOUBLEPOST]
Па зашто да иде во Мадрид ? Тренер на Јунајтед си е има играчи како Лукас,Тиаго и компанија да ги тренира нема зашто да иде во Мадрид.

Еј стварно ви текнува кога Мурињо имаше потпишано пред договор со Јунајтед 100% штом тоа се десило сто посто доаѓа има да газиме се пред себе :vozbud: ?

85.272
Би требало да стигне известување, а не стигна.
Како и да е, утре губиме со 7-8 гола разлика :D
Не си бил логиран.

Станиќ ако брани тешко 7-8 разлика да изгубиме.[DOUBLEPOST=1398105798][/DOUBLEPOST]На 24 часа од почетокот на натпреварот да ви кажам дека ако освоиме титула годинава (или еве минимум влезе во финале) се некако ми иде дека тоа ќе биде со контроверзни одлуки од страна на судиите.

8.600

Значи пак ќе се браниме па ако дадеме гол добро ако не јебига ќе се нервираме на реваншот.

Барем јас ова го извлеков
Што очекуваш без Ето и Хазард?
Не знам што планира да прави Мурињо, али Луиз бек никако да не го става, Кол каков таков боље е, експерименти не ни требаат. Луиз утре у средина мора со Рамче(овој да пази што прави) и би имале некаква надеж за добар резулатат.

dragonsky

43.367
85.272
Хазард можда ќе игра :D

Чех
Азпи-Кејхил-Тери-Ешли (ама ваљда нема он да игра)
Луиз-Лампард
Вилиан-Оскар-Ширле
Торес
Со ваков тим може да се направат 3-4 притисоци од 10ина минути што можат да резултираат со гол или два...ааама овие пак како со ПСЖ и да можат нема да напаѓаат ваљда и тоа е..ајде ќе видиме утре што ќе биде.

Моја претпоставка за тимот утре (ова погоре беше јас што би играл)

Чех
Азпи-Кејхил-Тери-Луиз
Рамирес-Лампард
Торес​

Ептен ми е криво што Хазард е повреден инаку Хазард лево Ширле лажна 9ка ама ајде верувам дека пак ќе најдат начин со лажна 9ка да изиграат :D

Донев

★★
9 мај 2008
35.713
52.646
Па тешко дека ќе им излеземе напаѓачки. На контри ќе се чека.

Иначе неколку весници пишале дека Куртоа ќе потпише нов договор и ќе биде објавено пред реваншот.

dragonsky

43.367
85.272
Ама крајно нелегоично е да се браниш. Нападни у први 25 минути дај гол и брани се после.

Вака ќе примиш еден гол, ќе речеш еј ај да пробаме да израмниме, оп уште еден гол од контра ти даваат и после Лавеци ти се прошетува низ одбрана и ти дава гол.

Тоа што првата ја играш на гости треба да ти биде позитивна работа.

Ќе напаѓаш 90 минтуи да не им дозволиш да создадат шанса. Еве и нека имаат контри ама максимум 1 гол би дале. А ако напаѓаш 90 мин сигурно и ти ќе дадеш гол и оп 1-1 а можеби и 1-2...а вака најпозитивен резултат со бранење ќе ни биде 2-1 јеееј

22 јуни 2010
3.688
5.444
^ Aма ако имаш послаба средина нема да можеш да си во напад цело време.

52.646
А ако нападнеме во први 25 минути и примиме гол, а не успееме да дадеме, па уште повеќе да нападнеме и примиме уште еден? :D

Не дефанзивна, би рекол претпазлива игра. Ќе ги притискаме, ама нема со сите сили во напад (кој напад? :D).

3.688
5.444
Ако играат како против Барса не знам баш...

dragonsky

43.367
85.272

А бе ајде не се ретардирани да напаѓаат и да примат гол. Кога се случило тоа во први 25 минути да напаѓаме и од контра да примиме гол ? :D

Ако играме како со ПСЖ првата ништо, се надевам дека научиле од грешките иако се соменвам[DOUBLEPOST=1398119743][/DOUBLEPOST]